SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podwyższone wyniki hormonów plciowych

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 688
Cześć. W związku z problemami z erekcją i obniżonym libido wykonałem badania. Prolaktyna estradiol i testosteron wyszły podwyższone. Spodziewałem się że mam za mało testosteronu oraz miewam objawy lekkiej depresji więc zbadałem też witaminę D3 i kortyzol. Witamina również ponad normę. Badania robiłem z rana, na czczo, poprzedniego dnia nie wysilałem się. Co dalej z tym robić? To jest temat dla lekarza (jeśli tak to jakiego?) czy sam zdziałam coś dietą i suplementami? Coś o mnie. Mam 24 lata, 182 wzrostu, 83 kg. Dobrze się odżywiam, chodzę na siłownię. W załączniku przesyłam zdjęcie wyników.





Zmieniony przez - rikitiki88 w dniu 2019-09-30 16:38:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
Estrogen należy obnizyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 688
ale jak to zrobić? Dieta czy lekami? Jeśli lekarz to urolog czy endokrynolog? Co do diety to zdrowo się odżywiam, myślę że nie dużo więcej mogę zrobić dietą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
Endokrynolog od tego był zaczął . Jakies suplementy stosujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 688
teraz nie. od marca do czerwca bralem d3 (2000UI), omega 3 ale nie regularnie (trochę ponad połowę dni z tego okresu), przez pewien czas ashwagandhe ale tak samo nie na 100% dni i czasem ZMA. Jak kilka dni pod rząd brałem ZMA albo w pewnym okresie buzdyganek naziemny to była poprawa ( poranne i nocne erekcje i twardsze) a jak tylko przestawałem to ustępowało. Od 2 miesięcy nic. Teraz miałem zamiar zacząć ćwiczyć ale nie wiem co teraz. Każdy zaleca d3 a ja mam jej w nadmiarze. Myślałem nad korzeniem maca, l-arginina ale to chyba działa tylko na objaw, nie likwidując przyczyny. Więc sam już teraz nie wiem co robić bo mocno mi to pokrzyżowało plany ale zdrowie najważniejsze


Zmieniony przez - rikitiki88 w dniu 2019-09-30 21:37:02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958476
Ten testosteron 4x prawie ponad normę, to raczej nie od wit D3 i buzdyganka
błąd w badaniach, albo jesteś na bombie

edit: zakres referencyjny w labie , jest podany do innych jednostek (dziwne...taki BYK w laboratorium ), tutaj powinno być "mężczyźni: 9,0–34,7 nmol/l" i wtedy wynik jest w normie i ok
estro za wysoko znacznie i prolaktyna również, która może mieć negatywny wpływ na libidio , samopoczucie itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 688
moglibyście doradzić jak to zbić? Jakieś suplementy? Dodam jeszcze że około 10 lat temu stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego ale nie było wtedy wskazań do operacji. Teraz dalej są, wyczuwalne i czasami coś tam trochę za boli ale nie na tyle i na tak długo aby iść do lekarza. Czy mogą one mieć wpływ na takie wyniki? Czy jeszcze jakieś badania wykonać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
moglibyście doradzić jak to zbić? Jakieś suplementy? Dodam jeszcze że około 10 lat temu stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego ale nie było wtedy wskazań do operacji. Teraz dalej są, wyczuwalne i czasami coś tam trochę za boli ale nie na tyle i na tak długo aby iść do lekarza. Czy mogą one mieć wpływ na takie wyniki? Czy jeszcze jakieś badania wykonać?

Na te Twoje wyniki nie miały wpływu żylaki powrózka nasiennego , musisz szukać innej przyczyny . Natomiast żylaki w przyszłości moga mieć niekorzystny wpływ na Twoja płodność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
rikitiki88
ale jak to zrobić? Dieta czy lekami? Jeśli lekarz to urolog czy endokrynolog? Co do diety to zdrowo się odżywiam, myślę że nie dużo więcej mogę zrobić dietą.


Endokrynolog / androlog / urolog. Badałeś tarczyce glukoze?
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 688
Tarczyca na tym samym zdjęciu. TSH, ft3 i ft4 w normie. Glukozę badałem w marcu i było ok. Nie spożywam zbyt dużo cukru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Ok. Udaj się do lek w takim razie. Na własną rękę nic nie kombinuj.
2

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trądzik, syfy

Następny temat

Czy znacie konkretnego ortopede

WHEY premium