SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Podwyższone próby wątrobowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5500
Byłam dziś rano na badaniach krwi, wyszły mi podwyższone próby wątrobowe ALT 185u, norma to <33,0. Ćwiczyłam w poniedziałek i środę. Czy to możliwe, że dziś nadal są podwyższone?

Co do innych badań, wszystko wyszło w normie. Leki nie stosuje,jedynie tabletki antykoncepcyjne ale regularnie badałam krew i zawsze wątroba była okej. Pierwszy raz mam taką sytuację, dodam, że miesiąc temu miałam USG brzucha i wszystko było okej.

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8159 Napisanych postów 108833 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1323545
Na pewno to nie jest od treningu, jak norma jest do 33 a Ty masz 185 to jest nie halo coś

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 341 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 5500
https://potreningu.pl/articles/2400/intensywny-wysilek-fizyczny-zaburza-wyniki-prob-watrobowych

W sumie te artykuły dają mi do myślenia na temat podwyższonego. Ktoś miał tak na własnej skórze? Powtórzę badania w poniedziałek

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-03-02 23:41:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1784 Napisanych postów 47556 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482327
Link do konkurencyjnego serwisu został wykasowany ze względu na naruszenie regulaminu forum

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Powtórzone badanie: ALT 168, AST 205
Diagnoza: uszkodzenie mięśni, zakwasy spowodowały takie podwyższenie. Niepokojące jest to, ze utrzymuje się 5 dni po treningu i kazali mi zapstrzestac jeszcze tydzień i powtórzyć badanie i odrzucić tabletki. Rozsądne podejście? Może coś się stać ćwicząc z tak wysokimi próbami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie zakwasy tylko zbyt wielkie przeforsowanie organizmu i wysiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1784 Napisanych postów 47556 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482327
Chovine
Powtórzone badanie: ALT 168, AST 205

co by nie było wyniki są mocno podwyższone , kilka dni po treningu to już wystarczająco idąc tym tropem każdy trenujący (bo ćwiczy częściej niż raz na 5 dni) miałby je podwyższone a tu normy są przekroczone kilkakrotnie także problem musi dotyczyć czegoś innego
1

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy z ranami pomocy