SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podpowiedzi dla nierozgarniętej(redukcja)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 603
Jestem zdesperowana, przejrzałam mnóstwo tematów ale jakoś nie mogę się odnaleźć w tym wszystkim za dużo wiadomości jak na jeden raz(a czytam to forum już od jakiegoś tygodnia )
Postanowiłam ostro wziąć się za siebie. Na moim brzuchu zebrała się spora oponka tłuszczu którego bardzo chcę się pozbyć. Mam taż za duże uda, pupę, boczki, ogólnie cała sylwetka do poprawy. Zaczęłam od radykalnego zmienienia mojej diety. Wykluczyłam z niej cukier w napojach (herbata), napoje gazowane i wszystkie słodycze. Staram się jeść 5-6 posiłków dziennie.
Mniej więcej tak to wygląda:

śniadanie
kanapka z gruboziarnistego chleba żytniego(bez masła)
50 gram serka wiejskiego
plasterek pomidora i kilka plastrów ogórka
szklanka mleka

II śniadanie
banan/jabłko/inny owoc
jajko

obiad
piers z kurczaka pieczona w piekarniku bez tłuszczu (ok 50-60gram)
kasza gryczana/ryż (połowa torebki)
brokuły gotowane na parze
marchewka gotowana

podwieczorek
sałatka ok 150 gram, a w niej kapusta pekińska, pomidor, papryka czerwona, szczypiorek, garść migdałów, trochę serka feta, wszystko polane jogurtem naturalnym

[kolacja]
50 gram twarogu półtłustego

wiem że to tylko 5 posiłków, ale w międzyczasie coś trochę podjadam, czasem to garstka migdałów, paluszek krabowy, łyżka miodu. Wypijam też dziennie dwie tabletki tranu. Nie wiem jak liczyć kalorie, i nie wiem ile ich dziennie spożywać żeby schudnąć, ale żeby nie była to głodówka. Piję też wodę, oraz niesłodzoną herbatę zieloną.

Zaczęłam także torchę ćwiczyć. Codziennie rano przed śniadaniem wykonuję ćwiczenia aerobowe(tak przynajmniej mi się wydaje). Jest to coś w stylu aerobiku, tylko spokojniej, trochę biegu w miejscu, marszu, wymachów nóg i wykroków, trochę skakanki i hula hop. Mierze sobie co jakiś czas tętno by utrzymywało się na wskazanym poziomie. Nie wiem co dołożyć do tych ćwiczeń, a na siłownię nie mam szans chodzić, bo brak mi kasy. Liczę wiec i będę bardzo wdzięczna za pomoc w ułożeniu jakichś ćwiczeń i podpowiedzeniu czegoś odnośnie diety, bo nie jestem pewna czy jest w porządku.

Na koniec jeszcze informacje o mnie:
Talia: 69cm
Biodra: 90cm
udo: 52 cm
klatka piersiowa: 86 cm
tkanka tłuszczowa:około 22-23%

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 54

Wzrost: 165

Cel treningowy: redukcja i wymodelowanie ciała

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): brak

Dieta: po prostu staram się zdrowo odżywiać

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - Blair_20 w dniu 2010-02-25 19:40:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
redukcja to przedewszystkim dieta (ja skonsultuj w dziale odzywianie)

trening - najlepiej FBW (poczytaj o nim wlasnie)

no i aeroby - w wyszukiwarce znajdziesz wszystko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - ocena i poprawki ; o

Następny temat

Trening klatki i tricepsu

WHEY premium