SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poczatki na silowni a dieta

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Martucca z działu Ladies Fit.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 104
Hej

Podjelam ostatnio decyzje o zapisaniu sie na silownie i potrzebuje kilku porad, bo, mimo ze czytam, ile tylko moge, niestety nie wszystkiego jeszcze jestem pewna...

Generalnie jestem typem osoby absolutnie nie cwiczacej - nie uprawialam nigdy zadnego sportu, prowadze zupelnie siedzacy tryp zycia. Stad mam absolutnie koszmarna kondycje, jesli moge wybrac miedzy wejsciem do pracy na 3 pietro, a wzieciem windy zawsze wybiore to drugie, inaczej jestem padnieta (spocona i zdyszana) po wejsciu po schodach ;)

Mam 22 lata, jestem ogolnie szczupla (160m/50kg), przy czym tluszcz odklada mi sie na brzuchu, wiec mam na nim lekka oponke...

Na silownie planuje chodzic 3x w tygodniu na ok 1h.

Chcialabym:
- poprawic kondycje
- ciut schudnac
- zrobic cos z brzuchem, zeby nie byl wystajacy. Idealny brzuch jaki bym chciala miec to cos takiego:
http://www.personaltrainingsf.com/wp-content/uploads/2012/03/abs8.jpg
http://data3.whicdn.com/images/86439819/large.jpg
http://cdn.ebaumsworld.com/mediaFiles/picture/2023212/81685144.jpg
ale poki co najwazniejsze jest dla mnie, zeby po prostu byl plaski, nawet jesli z odrobina tluszczu i bez widocznego umiesnienia.
- ogolnie lekko wyrzezbic cialo

I teraz moje pytania:
1. czy najpierw powinnam wykonywac cwiczenia aerobowe, czy silowe, jesli zalezy mi na lekkim umiesnieniu ciala? I
ntuicyjnie myslalam, ze najpier aeroby, a pozniej cwiczenia silowe, ale przeczytalam ostatnio, ze jesli celem jest uksztaltowanie miesni, powinno sie te cwiczenia wykonywac w odwrotnej kolejnosci...
2. czy dieta troche daleka od idealnej bedzie duza przeszkoda?
Staram sie jak moge poprawic nawyki zywieniowe, odstawilam praktycznie w ogole napoje gazowane i soki i pije glownie wode, jem wiecej warzyw i owocow i przerzucilam sie na produkty pelnoziarniste, ciemny ryz itp. i aktualnie staram sie zaczac codziennie gotowac w domu, jednak moja dieta jest daleka od idealnej - dosc czesto jem cos gotowego albo jakies jedzenie na wynos, czasami zdarza mi sie zajrzec do McDonalds czy innego fast fooda (czasami nie zajrze tam przez ponad miesiac, ale zdarza mi sie byc tam i 2x w tygodniu). Do tego jem slodycze i, mimo ze staram sie je ograniczac, bywa roznie (zwlaszcza przed okresem).
Mam w planach zmiane diety, ale pracuje czesto po 13-14h dziennie, do tego w prawie kazdy weekend i jest trudno,a obecnie priorytetem jest zebym w ogole zaczela sie ruszac (i wiem, ze jesli narzuce sobie naraz i zmiane diety i chodzenie na silownie zadne z tego nie wyjdzie)...
Mimo wszystko malymi kroczkami staram sie diete ulepszac.
Stad pytanie o odzywki proteinowe - czy to jest mi potrzebne i czy rosadne jest ich stosowanie przeze mnie? W ogole czy moge sie spodziewac jakichkolwiek sensownych efektow jesli nie bede stosowala zadnej konkretnej diety?

3. jakich efektow moge sie spodziewac po miesiacu na silowni? Nie oczekuje wielkich fajerwerkow, ale zastanawiam sie na co liczyc, jesli wiem, ze 3 dni w tygodniu to jednak nie az tak wiele i moja dieta nie jest idealna? A po 3 miesiacach (akurat bede jechala na wakacje)?

Z gory dziekuje za pomoc
A

PS
Obecnie nie mam jak zrobic sobie zdjecia, dlatego go nie dolaczylam. Mam nadzieje, ze mimo to ktos mi pomoze...

Zmieniony przez - AlicjaK_ w dniu 2014-04-18 17:10:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1140 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49135
Bez zdjęć sylwetki, zrzutu diety, rozpiski treningowej , stanu zdrowia- czyli informacji z ankiety znajdującej się w regulaminie powiedzieć można niewiele.


Ad 1.
Zależy jaka jest sytuacja wyjściowa, do niej dobiera się "narzędzia" do osiągania danego celu- u Ciebie nie można się odnieść z powodów które podałam wyżej. Dodam, że nie ma czegoś takiego jak "miejscowe spalanie tłuszczu".
Ad2.Będzie. To dietą w dużej mierze redukujesz tkankę tłuszczową/ budujesz mięśnie, jeśli będziesz jadła tak jak wspomniałaś- efekty będą mierne, dodatkowo nie będziesz mogła w żaden sposób kontrolować wyników, no bo skąd się dowiedzieć że np trzeba dodać/uciąć coś z rozkładu makroskładników żeby szło dalej, skoro nie trzymasz żadnego? Dochodzi również aspekt zdrowotny.
Odżywki proteinowe- dla osoby początkującej są zbędne, najpierw trzeba się nauczyć czerpać białko z pożywienia, a nie z prochu.
Ad3.Znowu wróżenie z fusów. Ale przy takim podejściu nie spodziewałabym się żadnych spektakularnych efektów. ZWŁASZCZA po 1 miesiącu, kształtowanie sylwetki to często długa, ciężka praca

Jeśli dieta i trening są "dopięte", osobie początkującej wystarczy 3 razy w tygodniu.

Polecam poczytać regulamin (link podałam wyżej).

Zmieniony przez - Miodowa w dniu 2014-04-20 17:23:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 104
Coz, rozumiem, ze na tym forum nie ma miejsca dla osob, ktore chca po prostu zaczac sie ruszac i osiagnac umiarkowane efekty. ;)
Dla mnie malym sukcesem jest sam fakt, ze zamierzam regularnie zaczac sie ruszac, nie jestem w stanie zajac sie wszystkim naraz, liczylam po prostu na jakas odpowiedz, odpowiedz osoby ktora jest sklonna zrozumiec moja sytuacje.

Regulamin czytalam, ale zdjec aktualnie zrobic nie moge i wszystkie informacje jakei bylam w stanie udzielic zostaly zamieszczone w poscie - nie w formie regulaminowej ankiety, ale sadzilam, ze nie to jest najbardziej istotne.

Chcialam rowniez zauwazyc, ze NIC nie pisalam o pozbywaniu sie tluszczu z samego brzucha, przeciwnie, pisalam, ze jestem swiadoma, ze moge sie go nie pozbyc, chcialabym jednak brzuch umiesnic - jesli sie da w mojej sytuacji - zeby byl plaski. Rozumiem, ze moja wypowiedz odstaje od tego forum, ale po co odpisywac jesli sie nie czyta pierwszego posta?

Zmylila mnie nazwa "sportowe forum dyskusyjne", szczerze mowiac nie sadzilam, ze mozna tu otrzymac pomoc tylko jesli chce sie zupelnie poswiecic swojemu cialu i postawic z dnia na dzien na glowie swoje zycie, bo bez diety, dziennikow i nie wiem czego, nie ma to sensu.
Ja chcialabym tylko osiagnac poprawe kondycji/zdrowia i odrobine lepsza sylwetke. Tego zreszta odnosilo sie moje pytanie o efekty, liczylam na to, ze dowiem sie jakich efektow OGOLNIE moge sie spodziewac.

Coz, dziekuje i tak za odpowiedz.

Zmieniony przez - AlicjaK_ w dniu 2014-04-20 18:34:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ehhh... Święta są i należy być chyba raczej uśmiechniętym..
Chodzi o to że poradę można otrzymać ale właśnie ta ankieta plus zrzut jadłospisu plus zdjęcia to podstawa..
Każda osoba przychodząca na forum jest traktowana indywidualnie - i po to są te wymogi .. Bo bez tego to wiesz - jak by lekarz przez internet leczył nie widząc pacjenta i mając podane ogólne objawy pasujące do setek innych.. Pocieszę Cię że nie ty jedna tak startowałaś tutaj - więc jeżeli zależy Ci na dobrej informacji to po prostu zrób to co dział wymaga... Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Tak sobie czytam i myślę, że chyba źle coś zrozumiałaś. Przecież Miodowa odpowiedział na Twoje pytania. Masz zamiar zacząć ćwiczyć to już fajnie, ale bez dodatkowych danych to nikt nic konkretnego Ci nie odpowie, a jakie efekty po miesiącu na siłowni? Wszystko zależy od tego, co będziesz ćwiczyć, ja będziesz ćwiczyć, jak wyglądasz, i najważniejsze - JAKĄ MASZ DIETĘ> Ogóły masz w podanych linkach

https://www.sfd.pl/-t585708.html

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2014-04-20 18:44:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
I co do odżywek - białko swobodnie wyciąga się z jedzenia. Zamiast wydawać na proch lepiej kup kawał mięcha albo jajca - lepiej na tym wyjdziesz . Jeżeli wstawisz zrzut diety - wtedy będzie widać co poprawiać, jaki jest rozkład makroskładników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1140 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49135
Sugerujesz że nie czytałam Twojego posta, a wydaje mi się że w dość jasny (i wcale nie złośliwy) sposób odpowiedziałam na Twoje pytania. Przepraszam że chciałam pomóc, już nie będę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna ester

Następny temat

atletyczna sylwetka 176 cm, okolo 80kg

WHEY premium