SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący ćwiczenia i dieta

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 542

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 19 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10
Witajcie,
Jestem tutaj nowy więc za błędy przepraszam.
Moje "dane"
Wiek: 14lat
Wzrost: 173cm (tak było przy bilansie w listopadzie, to samo z wagą)
Waga: 55kg
Obwód bicka: 28,5-29
Obwód klatki: +/- 80cm
Sprzęt: talerz 15-20kg (xD)
Dieta: brak
Cel: masa mięśniową do góry
Staż:brak
Inne sporty: teraz nic, ale potrafiłem cały rok na rowerze (nawet w zimę do szkoły jeździłem na nim)
Wyniki: 60 damskich pompek 2sek opuszczanie, 1 na dole, 2 podnoszenie. W 3 seriach.
Wiem że na siłownię za wcześnie i na tzw. "żelazny sport" czytałem dużo postów, ale nie wszystkie moje sprawy zostały rozwiązane.
Jako że miałem zastój w ćwiczeniach (29% frekwencji z wf-u) to postanowiłem przed zieloną szkołą trochę nabrać masy. Zaczęło się od klatki.. jestem chudy i w lustrze widać mi żebra. Pompki to jest to. Najpierw tzw. damskie (śmieszne, ale normalnie tylko 1 zwykłą robiłem). Zapomniałem wspomnieć że ćwiczę od soboty. Jakieś dipy/dipsy na krześle itp. ogólnie wszystko oprócz pompek było brane z apki na wyrobienie bicka. Co mnie zdziwiło potrafiłem spalić około 800Kcal przy tych ćwiczeniach (nie licząc pompek). Po 2dniach znalazłem stare żelazne talerze (jeden z rączką z liny owiniętej izolacją) mają one około 15-20kg. Więc dodałem 2 ćwiczenia. Jedno polega na położeniu się na plecach, złapaniu talerza i podnoszeniu 20 powtórzeń w serii... Drugie to zwykłe na bicka 3 powtórzenia podnoszenia jak hantle . Nie dość że czuje się lepiej (samopoczucie więcej energii) to mogę zrobić parę zwykłych pompek. Co zabawne miałem obwisłe barki tzn. złą postawę. Już po 2 dniach barki się uniosły samoistnie i nie muszę się prostować... Może wydaje wam się to głupie i naprawdę śmieszne, ale wydaje mi się że widzę już malutkie efekty na klacie. Pomyślałem że skoro robię sobie już małą siłownie w domu, to może brzuch sobie wyrzeźbie, mam płaski ale chciałbym chociaż zarysy mięśni. Więc postanowiłem "pobawić się" w A6W.

Słyszałem że na 1kg masy ciała wychodzi około 1,5g białka. Myślicie że z tych ćwiczeń coś wyjdzie w miesiąc ? (Oczywiście będę ćwiczyć dalej, lecz chciałbym jakieś efekty do zielonej szkoły, podobno A6W robi brzuch w 3tyg.) Od pracy fizycznej nie uciekam... Jakiś worek betonu czy pomoc przy budowie/rozbiórce mi nie straszna, pomagam tak tacie i sobie dorabiam do kieszonkowego. Kontynuując, mam parę pytań.
1. Jak się odżywiać. Więcej białka rano czy przed treningiem ?
2. Ile kcal mam jeść ? (Reszta dnia to pc i spacery)
3. Jakieś porady dla mnie ?
4. Jakieś ćwiczenia dla mnie ?
5. Czy białko w proszku mi zaszkodzi ?
6. Jak przybrać na wadze ? (Bo te nie całe 55kg to chyba lekka niedo waga)
Zapomniałem dodać że próbuje podciągania (myślę że 1-2 razy w tygodniu wystarczy.)
Sorry że tak się rozpisałem, ale jak widziałem te posty młodych osób to postanowiłem napisać raz a konkretnie. Z góry mówię że na bicku mi nie zależy bo czytałem posty że mają po 16lat i nawet 1cm mniej w bicku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
1. Nie da się tego określić poza tym, że dieta musi być przemyślana i kompletna na cały dzień, zwiększenie w jednym posiłku białka niewiele zmieni ale jeśli już to po treningu.
2. to trzeba wyliczyć z dowolnego kalkulatora jako punkt wyjścia.
3. jedz zdrowo i różnorodnie
4. Zależy jakim sprzetem dysponujesz ale miesiąc to niewiele na widoczne zmiany.
5. Nie powinno ale spokojnie jesteś w stanie dostarczyć wszystko z pożywienia tradycyjnego.
6. Zdrowa dieta i trening, ale to wymaga czasu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
1 mozxesz rozłożyć po równo na posiłki
2 muszisz to oszacować sobie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
3 całe forum jest różnych porad, ogólnie dobrze sie odżywiać, mądrze trenować
4 skrobnij coś, daj jakąś rozpiskę do oceny
5 jak jesteś zdrowy to nie, poza tym pożywienie nawet moze zaszkodzsić jak ktoś ma jakieś nietolerancje itp
6 tzreba odpowiednio jadać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Bialko Ci nie zaszkodzi ale pytanie w jakim celu chcesz je stosowac? Suplementy maja latac braki w diecie a jesli nie masz diety to i bez sensu jej uzupełnienie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING NA SIŁĘ DLA ŚWIEŻAKA- HELP

Następny temat

co jeść po serii pompek

WHEY premium