SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Ok najpierw ankieta
18 lat,Chłop płci męskiej ;d
83-86 parę kilo,rozwalona waga sorka
Dostęp do sprzętu lipny,opisany niżej
186 cm wzrostu + odchył z wady kręgosłupa
-owa wada kręgosłupa podobno jest nieszkodliwa,ale strzeżonego Pan Bóg strzeże
Cel ćwiczeń zdrowotny i siłowy,nie zależy mi zbytnio na sylwetce,a do mięśnia piwnego czuje sentyment ;s
Parę miesięcy trenowałem po swojemu,teraz stoję w miejscu,nie widzę efektów.
Nie uprawiam sportów niemal wcale,co prawda na wf-ach wykazuje swoje umiejętności jako bramkarz,czasem jeżdżę rowerem trochę dalej,w ostateczności paintball.
Nie zażywam żadnych suplementów,nie mam diety.

Witam wszystkich użytkowników forum.To mój 1szy post,ale czytałem tutaj sporo tematów.Otóż pewnym zaskakującym zbiegiem okoliczności wszedłem w stan posiadania sprzętu do ćwiczeń.Jest to najprawdopodobniej co prawda sprzęt pochodzenia chińskiego i jest zaledwie 4x5kg +6x 1kg i 3x 0,5 kg,ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu;jest to ławka, można ją obniżyć na kąt ujemny i skośny,gryf gwintowany,możliwe że minimialnie nierówny,a do ławki są uchwyty też chyba na ćwiczenie rąk,ale są dla mnie jakieś niewygodne,jest też miejsce do ćwiczenia nóg,nawet pasują.Mam też ponadto jakąś sprężynę,nie wiem do końca czy prawidłowo na niej ćwiczę i jakieś 2 "klikacze".Dysponuje też rowerem stacjonarnym i klasycznym,mam w mieścinie pływalnię i mam zamiar w najbliższej przyszłości zacząć na nią chodzić.

Ćwiczyłem na sztandze trochę,biceps i tryceps jakoś ujdzie,wyciskanie klaty z 25 kg obciążeniem dużo sensu raczej nie ma ;0,jestem w stanie w miarę dobrze 6 razy podnieść na bicepsy 20kg obciążenia z wcześniejszą rozgrzewką,ale konieczność zmieniania obciążenia co parę minut jest dość denerwująca.

Dodam jeszcze,że mam książkę o wykonywaniu ćwiczeń,po angielsku co prawda,ale ogarniam

Mieszkam także z "despotyczną" hehe mamą,której nie da się przekonać co do porcjowania posiłków,a jako posłuszny synalek z bani jej nie wywalę ;d,więc jestem często przejedzony.

Mam też lekką wadę kręgosłupa,ale doktorek mówi żebym się tym nie przejmował

Mam co do użytkowania owego sprzętu parę pytań:

1 Czy jest sens ćwiczyć dalej bez dodatkowych obciążników ?
2 Czy jest sens kupować shakery czy tam inne badziewie po i przed treningiem w moim przypadku ?
3 Czy np jak raz na miesiąc pójdę na siłownię poza domem to dzięki użytkowaniu tego co mam efekt jako tako się utrzyma?
4 w co lepiej zainwestować- w obciążniki czy ( o zgrozo !) siłownię po 15 zł za dzień ?

Chętnie wysłucham jakiś rad,programów,itp itd.

Pozdrawiam









Zmieniony przez - Wagabunda w dniu 2012-05-28 16:14:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
1. Sens jest zawsze, tylko trzeba to robić z głową ;)
2. Shaker to przedmiot do mieszania np. białka.
3. Nie rozumiem pytania.
4. Nie możesz kupić jakiegoś karnetu?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
4-Za karnet jeszcze więcej zdzierają ;0
Ale popytam się kumpli,może oni gdzieś jakąś tańszą znają.
3-Np ćwiczyłem trochę nieprofesjonalnie przez jakiś czas,nawet jakieś tam efekty były.Potem wyjechałem na kilka dni,a efekty dość szybko zaczęły się cofać.Czy w przypadku poważniejszego wykonywania ćwiczeń ten problem jest taki sam ? Wiem,że nic nie trwa wiecznie,ale np w przypadku że ćwiczę jakiś czas np u kuzyna,mam dużo obciążników maszyn itd a potem wracam do domu i ćwiczę na starych śmieciach,to owa "cofka" będzie postępować bez większych zmian ?

Btw dzięki za szybką reakcję ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
3. Niestety, ale żeby były jakieś efekty potrzeba długotrwałej progresji obciążenia. Ćwiczenie raz na jakiś czas u kogoś, na nie za wiele się zda. Polecam dokupić obciążenia i to co masz powinno na jakiś czas starczyć do ćwiczeń.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Ok,dzięki za odpowiedź.
A to ma znaczenie,czy jeżdżę na rowerze przed czy po siłowni ?
I jeszcze pytanko-jak mam ćwiczyć nogi samą sztangą ? Bo tylko przysiady mi do głowy przychodzą ;0
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3521
Pozwolę sobie też na mały komentarz. Tak jak napisał kolega Venc1Lq, ćwiczyć sens jest zawsze tylko trzeba mieć wiedzę jak ćwiczyć i po co ćwiczyć. Jeśli chodzi o wadę kręgosłupa (oczywiście nie wiemy jaką masz) to musisz sam wyczuć czy boli Cie przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń czy też nie. Masz małe ciężary, więc nie powinno to jakoś diametralnie wpłynąć na jego stan. Najlepiej jak sam sprecyzujesz co tak naprawdę chcesz osiągnąć lub jaki masz cel, do czego dążysz. Wykupując karnet na siłowni, wiemy co chcemy na niej robić. Czy ćwiczymy na masę, rzeźbę, redukcję, siłę. Machanie sprzętem w tą i nazad bez sprecyzowanego celu to wg mnie strata czasu i kasy. PS: tak nawiasem - "chłopie płci męskiej" nie ma w przyrodzie chłopa płci żeńskiej. No chyba, że uwzględnimy zawirowania psychiczne niektórych ludzi (czytaj, choroba) pozdro ;))

Everyday Normal Guy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Chłop płci męskiej był próbą przemycenia humoru w szarą ludzką rzeczywistość ;s specjalnie to napisałem,luuudzie.

Co do kręgosłupa do właśnie zawsze uważałem,żeby mnie nie bolał czy strzykał po ćwiczeniach; boleć to mnie może jak siedzę na tyłku w niezbyt ortopedycznej pozycji przed kompem przez parę godzin.

Jak chodzi o wiedzę to pożytkuje się o to tym właśnie forum,książką oraz przez youtube,chociaż z pewnością nie zastąpi to trenera.

Edit.
Nie wiem właśnie na co się zdecydować;
Czy tam na masę czy nie,ale bez obciążników to i tak nie ma znaczenia.
Oprócz dodatkowego żelastwa co powinienem jeszcze kupić ? Warto kupować hantle jak mam sztangę?

Zmieniony przez - Wagabunda w dniu 2012-05-28 17:29:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 265 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3521
Mając hantle możesz urozmaicić sobie niektóre ćwiczenia. Np na biceps, barki, klata, wiosłowanie. Oczywiście musi być odpowiednie obciążenie. To jest logiczne. Powiem Ci jak ja mam. Otóż mam ławeczkę, gryf prosty długi, 2 gryfy krótkie, obciążenie 80kg + drążek do ściany. Wystarcza, ale przy cyklu chodzę na siłownie, zważywszy że mają tam lepszy sprzęt. Jeśli zdecydujesz się robić masę to oczywiście waga ma znaczenie. Więc musisz sam zdecydować. Pamiętaj, że kiedy masujemy to dbamy o dietę co w moim przekonaniu to 60% sukcesu, 25% trening a 15% regeneracja + suplementacja.

Everyday Normal Guy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Na nogi, możesz robić chociażby nożyce, wykroki, przysiad bułgarski twoje obciążenie do tych ćwiczeń wystarczy.

Rowerem w ramach rozgrzewki 5-10min możesz jeździć przed ćwiczeniami. Ale nie przesadzaj z długością, bo potem opadniesz z sił na treningu. Po treningu wiele osób poleca 20min lekkiego aero. Ponoć do zdrowe dla serca i pomaga utrzymać tłuszcz w ryzach.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
https://www.sfd.pl/Gotowe_przykłady_treningów_[mini_art]-t782085.html
Punkt 6. Powiedz, co byś chciał zmienić. To się pomyśli :)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Ok dzięki wielkie,możecie też dać jakiegoś linka lub wytłumaczyć jak krowie na rowie zasady owego "wiosłowania" ? Myślałem,że te ćwiczenie można robić tylko na specjalnej maszynie,a nie za pomocą zwykłej sztangi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kettlebell cardio workout, ocencie

Następny temat

jak cwiczyc a nie schudnac

WHEY premium