SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie - Karate + muay thai.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Co sądzicie o takim połączeniu ?
Trenuje MT od 4-5 miesięcy 3 razy w tygodniu i mi trochę mało i zastanawiam się nad zapisaniem do sekcji karate kyokushin.
Wiem ,że nauka technik kyo różni się sporo od MT - czy jest sens mieszać te sztuki walki ?
Pozdrawiam

-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 335
Skup się na jednej rzeczy i polepszaj stale umiejętności z jednej dziedziny. Chwytanie kilku srok za ogon to wiadomo. Jak ci mało i ci zależy to znajdziesz sposób na trenowanie muay thai więcej niż 3x w tygodniu.

Muaythaix.pl - Artykuły i blog dotyczący treningów muay thai w Tajlandii.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Pierwsze co mi się nasówa do głowy to to, że jak Ci mało 3 razy w tygodniu to sekcja jakaś słaba.

A nie myślałeś żeby nadmiar energii włożyć w trening wytrzymałościowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Trochę krótko trenujesz by już 2 styl dodawać.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
Jak już tak bardzo chcesz coś do MT to może jakiś boks żeby polepszyć ciosy rękami :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Zależy kto co chce osiągnąć. Jak twoim priorytetem jest MT, to myślę że lepiej popracować w sekcji bokserskiej trochę, chociaż w sumie na KK bardzo dobre nogi mają, co też może Ci pomóc. Ale ja na twoim miejscu bym raczej dorzucał coś parterowego co kto lubi.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Dzięki za liczne odpowiedzi, poza tymi treningami Mt , w domu robię sobie pompki, brzuchy , hantelki , drążek i to tak co 2 - 3 dni .
Do tego biegam też co 2 - 3 dni.
Głównie chodzi mi o nawyki, w mt garde trzymamy inaczej niż w Kyokushin , inaczej wyprowadza się ciosy, kopnięcia itp.
Nie chcę po prostu mieszać tak technik i się zastanawiam czy to jest sensowny pomysł - czy nie zmieni nawyków mt i na odwrót - ciężko mi się wysłowić ale chyba rozumiecie :D.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
dlaczego kyokushin;>?

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Tata trenował 7 lat i zawsze miło to wspomina , heh :D
A poza tym podoba mi się forma walki , to że trzeba jest to brutalna walka , bez rękawic , ciosy na całe ciało, mocne kicki -treningi które uczą jak być super hardym fighterem : ) - Tak to widzę po filmikach i opowieściach taty ;D jak wygląda w praktyce - no właśnie przekonałbym się : )



Zmieniony przez - eq3 w dniu 2011-12-04 21:37:31

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Napewno obity będziesz po tym o ile na dobrą sekcję trafisz. Ja też z muay thai na karate przeszedłem i nie żałuję.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
No proszę ;),
No to pytanie kieruje jak najbardziej do dobrej osoby, miałeś duży problem z przestawieniem się z MT na karate ?, z technikami wyprowadzania cisów , kopnięć?

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
nie tylko weź poprawkę że Ty trenujesz 4 miesiące więc dopiero podstawy ogarnąłeś
dlatego może Ci się wszystko pochrzanić

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krakowski klub karate - koszt ?

Następny temat

zdjec z MP BJJ czesc III

WHEY premium