SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1243
Witam, trenuje już jakieś 10 miesięcy, zmieniam plan co 6-8 tygodni. Jak to z nowym cyklem zmieniają się nieco ćwiczenia, częstotliwość itd. Jednak trening na plecy mam niezmiennie. Wiosłowanie sztangą (podchwyt), wiosłowanie hantlą, szrugsy, martwy ciąg + podciąganie szerokim nachwytem do karku (nie w każdym cyklu). Już jak zaczynałem ćwiczyć obiło mi się o uszy, że mięśnie trzeba zaskakiwać innymi ćwiczeniami, zmieniać plan itp. Przyznam, że plecy to partia, której trening idzie mi najlepiej mimo tego, że ciągle miałem ten sam stały plan. Może być tak, że siła i wytrzymałość pleców idzie w górę a przyrost mięśni stoi?
Zastanawiam się nad zamiennikami do wcześniej wymienionych ćwiczeń. Dodam tylko, że nie mam żadnych linek, wyciągów..

Może mi ktoś doradzić?

Zmieniony przez - wojtekrbk w dniu 2010-01-08 22:09:24

masZIPomyśl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
MC bez zmian tylko na poczatek treningu

podciaganie dodaj obciazenie tylko

wioslowanie masz tyle odmian ze nie bedzie problemu

i juz masz gotowy plan na ta partie

mozesz sie ew bawic w jaksies ss np podciagania i dociagania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 495 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24986
Z tego co wiem to MC stosuje sie pod koniec lub na koniec treningu pleców ,ponieważ robiąc MC przed jakim kolwiek wiosłowaniem wyprowadza kręgosłup z prawidlowego połozenia i ciężko nam jest po MC zachowac odpowiednią pozycję we wiośle...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase

Następny temat

Trenin na masę do oceny

Wiecej