SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1673

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
Witam!
Postanowiłem, że spróbuję treningu FBW, ale prosiłbym Was o poradę odnośnie prawidłowego jego ułożenia.
Zamierzam trenować w ten sposób 6 tygodni (zwykła wersja FBW), 3 razy w tygodniu (pon-śr-pią). Moim celem jest masa więc ilość powtórzeń w serii: 8-12. Chciałbym ćwiczyć na dwa zestawy (AB), jednak jeżeli nie będzie można dobrać odp. ćwiczeń do dwóch, to może być jeden(ważne żeby ćwiczenia były odp.)

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17 (skończę we wrześniu)

Waga : 71

Wzrost : ok. 187 (dawno się nie mierzyłem)

Cel treningowy : masa, siła

Staż treningowy na słowni : tak ponad pół roku będzie

Uprawiane inne sporty : nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka zwykła, skośna, sztanga prosta i łamana, sztangielki, drążek

Dieta : brak (na razie)

Przeciwwskaznania medyczne : ogólnie to chyba brak (ale mam kifozę)

Zażywane suplementy : Nie

A więc ułożyłem coś takiego (kierowałem się trochę artykułem: FBW by georgu i ćwiczeniami z atlasu):

A-zestaw pierwszy
Plecy
-podciąganie na drążku podchwytem 2s
-podciąganie sztangielki w opadzie (wiosłowanie) 2s
Nogi
-przysiady ze sztangą 2s
-odwodzenie nogi w tył
Bicepsy
-uginanie ramion ze sztangielkami o kolano 2s
Klatka
-wyciskanie sztangi płasko 3s
-rozpiętki 2s
Barki
-wyciskanie hantli nad głową siedząc 2s
Tricepsy
-wyciskanie francuskie sztangi łamanej na ławce skośnej 2s

B-zestaw drugi
Plecy
-podciąganie na drążku podchwytem 2s
-podciąganie końca sztangi w opadzie 2s
Nogi
-przysiady wykroczne 2s
-wysoki step ze sztangielkami 2s
Bicepsy
-uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym siedząc (krzesło) 2s
Klatka
-wyciskanie sztangielek na skosie 3s
-rozpiętki na skosie 2s
Barki
-unoszenie sztangielek bokiem w górę 2s
Tricepsy
-pompki w podporze tyłem 2s

Chciałbym zaznaczyć, ze na nogach aż tak bardzo mi nie zależy, ale za to zależałoby na plecach (mam kifozę). I tutaj właśnie prosiłbym szczególnie o pomoc w ćwiczeniach na plecy (w moim planie nie mam nic na prostowniki, unoszenie z opadu odpada bo nie mam gdzie tego wykonać, natomiast czy dobrym rozwiązaniem byłoby stosowanie ćwiczeń na kręgosłup (takich "normalnych" bez żadnego obciążenia) przed każdą sesją?). Dodam jeszcze, że mam 17 lat i ćwiczę tylko w domu(więc osprzęt ograniczony; nie mam nic na nogi).

Już na zakończenie chciałem jeszcze zapytać czy A6W i bieganie+skakanka dodatkowo do treningu FBW będzie ok? Biegałbym 4 razy w tygodniu(wt-czw-sob-niedz) max.30 min. Chciałbym przytyć (za gruby to ja nie jestem i chyba jestem ektomorfikiem)) i nie wiem czy taka konfiguracja mogłaby być (oczywiście zastosowałoby się jeszcze jakąś dietę odpowiednią).

Proszę o pomoc i z góry za nią bardzo dziękuję. Proszę również o wyrozumiałość - jest to mój pierwszy post.

Serdecznie pozdrawiam.

Zmieniony przez - Guarinto w dniu 2009-06-10 17:10:14

Z pozdrowieniami Guarinto ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5816 Wiek 26 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40957
z tego fbw połowe trzeba wywalić ćwiczen

przedewszsytkim to podstawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
mógłbyś powiedzieć coś więcej? co powinienem wyrzucić?

Z pozdrowieniami Guarinto ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Ja swoją przygodę z planami FBW zaczynałem z podobnym zestawem ćwiczeń. Ale z czasem przerzuciłem się na inny plan. Plan w którym są prawie same podstawowe ćwiczenia złożone. I teraz mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo z niego zadowolony. Może ci się przyda Pzdr:
A
Przysiad ze sztangą 3s
Wyciskanie sztangi płaska 3s
wiosłowanie w opadzie 3s
pompki na poręczach 3
+ dodatki(np. brzych)
b
Przysiad 3s
Żołnierskie wyciskanie 3s
Martwy ciąg 3s
Drążek podchwyt 3s
+ dodatki(np. łydki, przedramię)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Ja swoją przygodę z planami FBW zaczynałem z podobnym zestawem ćwiczeń. Ale z czasem przerzuciłem się na inny plan. Plan w którym są prawie same podstawowe ćwiczenia złożone. I teraz mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo z niego zadowolony. Może ci się przyda Pozdrawiam:
A
Przysiad ze sztangą 3s
Wyciskanie sztangi płaska 3s
wiosłowanie w opadzie 3s
pompki na poręczach 3
+ dodatki(np. brzych)
b
Przysiad 3s
Żołnierskie wyciskanie 3s
Martwy ciąg 3s
Drążek podchwyt 3s
+ dodatki(np. łydki, przedramię)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ehh... coś mi tu nie gra? ;] w planie "B" martwy ciąg z przysiadami? chyba nie ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5816 Wiek 26 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40957
a czemu nie tylko ja bym mc dał do A i zamienił z wiosłem w opadzie. Wiosło w opadzie do B za MC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
jeśli chodzi o martwy ciąg to w moim przypadku jest on raczej niewskazany

Z pozdrowieniami Guarinto ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5816 Wiek 26 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40957
dlaczego

Zmieniony przez - Guetta w dniu 2009-06-10 23:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Guetta, ja mówiłem, że w jednym dniu nie za bardzo MC z przysiadami, ja to np robię na zmianę tj. A- martwy ciąg, B-przysiady ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5816 Wiek 26 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40957
dlaczego nie chłopcze sam taki treing ostatnio robiłem i to cięzarami nie po 80 kg tylko 115+ i jakoś wszystko ok ,technika i nie przesadzaj z cięzarami i tyle jak zrobisz przysiady a potem po tym klatke to prostowniki mają czas na tyle odpoczynku ze mozesz zrobić spokojnie mc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc specjalistow

Następny temat

Masówka do korekty

WHEY premium