SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan/Dieta/Lipomastia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2412

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

17

Waga

79

Wzrost

176

Cel treningowy

redukcja / siła

Staż treningowy na siłowni

2 mies.

Uprawiane inne sporty

wf

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

na zdjęciu

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

w opisie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Cześć.
Założyłem już na forum dwa czy trzy tematy związane z moim problemem, ale w żadnym z nich nie opisałem dokładnie mojego problemu albo najzwyczajniej w świecie zapomniałem o tym, że w ogóle coś pisałem

Dlatego obiecuje już, że zakładam ostatni temat dotyczący tej sprawy i postaram się tutaj ująć wszystko z czym mam problem, a mianowicie:

1. Od 2 miesięcy mam w domu ławeczkę no i od dwóch miesięcy wykonuje ułożony przez siebie plan FBW. Plan pewnie jest i tak do dupy, bo układałem go sam bez większej wiedzy, ale zamieszczę go tutaj, bo może nie jest aż taki zły:

Ćwiczyłem w: Poniedziałek/Środę/Piątek i czasami jak czas i chęci pozwalały to w sobote też.

KLATKA:
1. Wyciskanie sztangi 5x8 (zaczynałem od 30kg, wiem mało, ale poprostu więcej nie dałem razy podnieść 8 razy-po 2 miesiącach podnosze na serię 5x8, 40kg też bardzo mało, ale zawsze jakiś tam efekt przez te niecałe 2 miesiące jest .
2. Wyciskanie sztangi skos 5x8
3. Rozpiętki 5x8 (no rozpiętki zaczynałem robić na początku od 5kg, potem dałem radę już 8kg, a teraz robię je 10, też niewiele, ale zawsze efekcik to efekcik :P).

PLECY:
1. Robiłem sobie taki martwy ciąg 3x8 tak na oko 50kg na początku, potem stopniowo zwiększałem do 60kg teraz nie ładowałem więcej bo więcej niż 60kg to nie mam , a na dodatek słyszałem, że to przy tym ćwiczeniu łatwo nabawić się kontuzji.
2.Wiosłowanie sztangą 5x8
3.Wiosłowanie sztangielką w opraciu ręki i nogi na ławce 5x8

BICEPS:
1. 5x8 na hantli łamanej
2. 5x8 hantelami
3. 5x8 na takiej maszynce przy prasie do nóg (taka ala kierownica na zdjęciu będzie widać.

TRICEPS:
1. Francuz 5x8

NOGI:
1. Podnoszenie na prasie do nóg 5x30
2. Na łydki leżenie na brzuchu na ławeczce prasa 5x20
3. Wspięcia na palce ze sztangą przed sobą.

BRZUCH:
1. Brzuszki skośne 2x30 na sam koniec ćwiczeń.

No i taki był mój plan przez te 2 miesiące.

To teraz może o diecie...
Cóż diety nigdy nie miałem i do tej pory tak na prawdę nie mam.
Nie miałem żadnego pojęcia o diecie dopiero teraz trochę przeczytałem.
Ale prawda jest taka, że obecnie nie stać mnie na żadną dietę, a z rodzicami nie mieszkam to nikt niemiałby dla mnie gotować :P
Wiem, że smażone potrawy są nie zdrowe i powodują, że człowiek tyje (chyba tak :P). Dlatego jestem w stanie jedynie upiec w piekarniku jakiś kawałek kurczaka czy coś nie wiem jak robić inne dania dietetyczne.
I właśnie co do diety czy wystarczy w moim przypadku ograniczenie się do nie spożywania za przeproszeniem gówna ? Tzn. Coli/słodyczy/lodów/napoi gazowanych/chipsów i fastfoodów?

Hehe. Napisałem o diecie co do mojego przypadku, ale nie napisałem z czym mam problem..
Jestem dość gruby i mam duże cycki to jest chyba lipomastia o ile dobrze wyczytałem na forum :P Od kilku dobrych lat mam problem z nadwagą (zbyt często wpadałem na babcine obiady xD).
Co do lipomasti nie wiem, ale mam taki straszny kompleks co do tego, nie wstydzę się mojego wielkiego odstającego brzucha, ale tych cholernych piersi. Wstydzę się zdjąć koszulkę na wfie w szkole..

oto moje zdjęci (sorry za kiepską jakość robione z telefonu + do tego jestem marnym fotografem).


Dodaje zdjęcie ławeczki, abyscie mogli zobaczyc jakie jeszcze cwiczenia mogę na niej wykonywać. A na prawdziwą, profesjonalną siłownię mam plan zapisać sie od grudnia lub po świętach.

Mam nadzieje, że wszystko dobrze opisałem i bardzo liczę na waszą pomoc!







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
Ciężko ujrzeć czy to rzeczywiście lipo z tych zdjęć.
Trening do wywalenia, przeładowany i to bardzo, FBW ma się składać z głównych ćwiczeń a to co Ty ułożyłeś to ciężko w ogóle nazwać planem. Czytaj art i ułóż po ludzku : https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
Poza tym nie ma takiego czegoś jak "czasami też ćwiczę w sobotę". Ćwiczysz w te dni, które masz założone w planie i ani dnia więcej/mniej.
Do siłowni dorzuciłbym na początek 2-3x w tygodniu aeroby (może być w dzień treningowy, bezpośrednio po treningu)

Co do diety której nie ma zacznij od : https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

Pozdro :)

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzę posturę mojego brata, tez taki galareciak jak ty ale na razie zmusiłem go to tylko pompek, wąskich mojego pomysłu zmodyfikowane diamentowe (inne ułożenie kciuków i nadgarstków) co daje lepsze efekty bicepsa tricepsa całej klaty pleców i zębaty:) schudł z 122 na 113 :) ćwiczy jeszcze przysiady tez i brzuszki pon śr i pt po 100-120 pompek,moich brzuszków 300 i 50 przysiadów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 126 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2804
Mam ten sam problem co ty (no moze nie ten sam bo przez ostatnie 2 lata zrobilem ogromny progres). 2 lata temu na poczatku wakacji wazylem 85 kg przy wzroscie ok.165cm, bylem tlusty i tez te cycki... Jednak powiedzialem sobie dosc i wzialem sie za odchudzanie, ktore niestety nie bylo przemyslane (glodowka, na samym poczatku brak treningu), schudnac sie udalo, jednak sylwetka nadal nie wygladala i nie wyglada tak jakbym chcial, jednak wychodze juz na prosta, dobra juz koncze pisac o sobie. Nie mysl sobie, ze pocwiczyc pol roku czy rok i bedzie po problemie, to jest zlozony proces. Po pierwsze masz duzo tluszczu, a po drugie masz malo miesni. Teraz jak dopiero zaczales cwiczyc, jesli masz ujemny bilans kaloryczny mozliwe jest jednoczesne budowanie miesni i spalanie tluszczu, jednak bedzie to mozliwe tylko przez krotki okres. Jesli mialbym ci cos poradzic, to teraz wez sie za przemyslane odchudzanie, fbw+aeroby+ od czasu do czasu dla urozmaicenia interwaly, oczywisce co najwazniejsze to przemyslane jedzenie, ujemny bilans kaloryczny, calkowicie odstaw slodycze itp, poszukaj sobie przykladowych diet, fajnie jakbys mial wyliczone dokladnie zapotrzebowanie, rozklad ww,tluszczow i bialka, jednak mysle, ze i bez tego mozna sobie poradzic. Jak juz uporasz sie z tluszczem to moze zostac troche skory, do tego masz malo miesni wiec tez nie bedzie to pewnie wygladac tak jakbys chcial, dlatego wtedy bedziesz musial zaczac przemyslana sucha mase, i zeby naprawde wszystko bylo dopracowane te cykle masa-redukcja bedziesz musial powtorzyc kilka razy, jednak jesli jestes zmobilizowany i masz silna wole to dasz sobie rade. Powodzenia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW

Następny temat

pytania

WHEY premium