SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze rękawice bokserskie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Cześć. W niedziele zaczynam swój pierwszy trening boksu i szukam dla siebie rękawic. Co jest obecnie najlepszym wyborem do powiedzmy 100zł? Co oznaczają oznaczenia np. 12 oz, 16 oz, 18 oz? Z góry dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Przed internetowym złożeniem zamówienia trzeba tylko zadzwonić do sklepu i potwierdzić z żywym sprzedawcą czy akurat ten model i konkretny rozmiar oz jest dostępny.Z doświadczenia wiem że wielu rzeczy akurat w danym memencie nie ma albo jest inny rozmiar.Nie chcą tracić klienta i nie mówią od razu tylko zwlekają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oz to wielkosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Cały pic polega na tym ,że do 100 zł są do kupienia rękawice bokserskie wykonane ze skóry sztucznej PU ,PVC ,"ekologicznej", a od 100-120 zł zaczynają się rękawice wykonane ze skóry naturalnej.Oz to ciężar rękawic - 1 oz = 1 Uncja,10 Oz = 10 Uncji ..itd.1 Uncja= ok.28 gram. 10 uncjowych a czasem i 8 oz .uzywa sie na zawodach i turniejach a 12,14,16 a moze i nawet 18 uncjowych na sparringach w celu większego bezpieczenstwa współćwiczących.Wiadomo,rekawice wykonane ze skóry prawdziwej są lepsze ale na początek można sobie kupić takie ze sztucznej gdyż nie wiemy jeszcze czy boks szybko nam się nie znudzi albo czy się nie zrazimy .Rękawice wykonane ze sztucznej skory mają taki plus iż są dokładną kopią i wariantem modelu ze skóry naturalnej,różnią się tylko surowcem wykonania powłok zewnętrznych a są 2,3,4 razy tańsze .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Na pierwszy trening to spokojnie możesz iść bez rękawic. OZ tak jak oficerbrat napisał to waga podawana w uncjach. Zapytaj się trenera ilo uncjowe rękawice masz kupić. Ciężar rękawic dobieramy pod wagę zawodnika ale też dużo zalezy do zwyczajów panuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
od zwyczajów panujących w danym klubie. Są kluby gdzie poniżej 16 oz nikt nie dopuści cię do sparingów, a w innych cięży sparują w 10oz:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ok, to powiedzmy do 120 - co polecacie w tej cenie? Konkretny model bym prosił
Co do OZ to już wszystko wiem. Niestety bez rękawic nie bardzo mogę iść, już jeden trening był a ja idę dopiero na drugi i tutaj bez się nie obejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jesteś pewien, że zostaniesz to dołóż trochę i kup coś z pełnej skóry z Mastersa. Używam ich sprzętu (ochraniacze piszczeli i rękawice) od kilku lat i dalej się doskonale trzymają.
Nie wiesz czy Ci się spodoba - kup coś taniego, nawet te z Decathlonu - sam ich używałem na początku treningów. Zostałem jednak na dłużej i zainwestowałem w Mastersy, nie pamiętam modelu. Co ciekawe te tanie po kilku tygodniach śmierdziały bardziej niż mastersy obecnie.
Tak BTW - jak będziesz kupował ochraniacz szczęki, polecam Everlasta.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2016-11-24 19:19:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
Najlepiej wlacz wyszukiwarke-porównywarkę cen np Skąpiec i wpisz rękawice bokserskie a potem zawęż sobie kryteria cenowe i rozmiarowe.Jak sobie wybierzesz to przerzuci Cię do konkretnego sklepu.Ale też uważam,że najlepsza Polska firma to Masters ale z polskich firm jeszcze Dragon,Evolution,Bushido,Daniken,Spokey.Z tańszych światowych firm to : EverFight,B2Division,Green Hill,AllRight.Największym minusem rękawic ze sztucznej skóry to jest pojawiający się po jakimś czasie odór kociego moczu.Skórzane,pod warunkiem,że się je po treningu kilka godzin wietrzy nigdy nie śmierdzą-co więcej intensywniej pachną skórą.I skórzane są trwalsze.Ale nie wszyscy ludzie są miłośnikami skóry naturalnej.Musisz zapytać się trenera jaki wymaga ciężar rękawic.I dopiero wtedy kupić. No i faktycznie za wyroby pewnych "lepszych" firm po prostu się przepłaca płacąc za znaczek firmowy np.Everlast,Adidas a więc niekoniecznie warto...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 137 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6643
To jest link do modelu taniego i skórzanego w sklepie Sport- Shop.pl .W ogóle w/g mnie jest to bardzo dobry sklep sportowy jeśli chodzi o sporty walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ok, jestem zdecydowany na skórę. Jednak powiedzmy że zwiększę cenę do 150zł. Zostanę na dłużej to na pewno, zawsze chciałem spróbować walk poza siłownią - a teraz mam idealną okazje, bo boks będzie u mnie na siłowni w cenie podstawowego karnetu Co możecie polecić w tej cenie? Te powyżej niestety odpadają, bo to 14oz a ja potrzebuje 12 z tego co wywnioskowałem. Co do ochraniaczy to póki co jeszcze nie są potrzebne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

egzamin przepadl???

Następny temat

MMA czy KickBoxing?

WHEY premium