SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pchnięcie kulą - wasze wyniki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 570 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3274
moj rekord 13m 15.5lat a dyskiem 1kg 48m a 1,5kg 40m . MOJ KUMPEL BYL NA MŚ JUNIOROW A OSTATNIO PCHNĄL 19.85 n MP JUNIOROW ma 17lat kula-5kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
Ja mam 19 i rekord 6 kg 13,93 m, choć miałem już wyniki znacznie powyżej 14m. Gdyby nie wymuszona przerwa 4 miesięczna pchałbym 15 m.
mckan1 ja już kiedyś z Tobą rozmawiałem. Bardzo prosze, żebyś się odezwał panie profesorze Potrzebuje porady.

jaca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
ja jestem caly czas pracuje nad forma, szykuje sie na hale, rekord chwilowo stanal na 15.58 7kg. pozdrawiam kulomiotow

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
Dobry.
Mckan 1 mam pytanie. O ile pamiętam to mówiłeś mi( w zeszłym roku), że podnosisz 170 kg - klata i pchałeś wtedy 14,8m. Ja podnosząc 95 kg pcham
w tym momencie około 12,8 m 7kg. Z tego co również pamiętam to Twoja waga wynosi ok. 95 kg. Zatem niezła statystyka 95-170 ( u mnie to 83(87)-95).
Pytanie moje odnosi się do kreatyny - to dozwolony i powszechnie używany środek przez kulomiotów. Jakie może być przełożenie na odległość po przyjęciu kreatyny, zakładając, że odl. początkowa to 12,5 m.

jaca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
witam. nie ma szans zeby odpowiedziec Ci na to pytanie, nie ma takiego przelicznika ile dalej mozna pchnac biorac kreatyne, co do wagi i wyciskania na ławie tez nie ma porownania, to zalezy od treningu jaki prowadzisz, jak czesto itp. przy pierwszej kwesti zalezy to od opanowania techniki,wplyw ma tez, ile i jak trenujesz, czy podstawy treningowe wykorzystaja ten dodatkowy bodziec jakim bedzie kreatyna. pozdrawiam :)
p.s. u mnie nastepowala poprawa o ok. 0,5m w porownaniu do wynikow osiaganych przed cyklem kreatyny. ale nie traktowalbym tego jako regule.

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
Niech będzie. Napisze to co i jak ( o mnie ) . Trening 3-4 razy w tygodniu, tzn. w zimie ok 2 razy na stadionie i 2 razy na hali. Prócz tego 3-4 siła. Sztanga(klata) raczej raz w tygodniu podnosze max 95kg, a serie moje to (65*8powt.,70*6,75*4)*3serie. Później biceps i triceps razem 1 dnia(zajmuje mi to ok 50 min). Nogi ( przysiad-65 kg*10powt)*8serii i osobno-innego dnia- plecy, barki i podrzut(40kg*10powt.)*6serii.
Tak to wygląda w skrócie. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś się do tego ustosunkował.
Pozdrawiam

jaca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
pierwsze co mi sie rzucilo w oczy, to ze chyba za rzadko robisz klate, u mnie to jest 3 razy w tyg. co do serii i powtorzen to moglo by tak zostac jak jest, ale 2-3 razy w tygodniu bylo by dobrze. ja silke robie codziennie i przeplatam dni tak ze raz robie klate i plecy razem z bicepsem tric itp, a drugi dzien to pchanie a potem nogi, rwanie. twoj trening jest dobry w poczatkowej fazie treningutaki ogolnorozwojowy, teraz juz bardziej na trening specjalistyczny powinienes przejsc, zwiekszyc wlasnie ilosc powtarzanych cwiczen na dane partie miesniowe.

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
Tak rzeczywiście już mi to kiedyś powiedział sam Olszewski. Co do klaty to sprawa wygląda tak,że zawsze 2 dnia mam zakwasy, zawsze, i to jest problem, bo nie będę ćwiczył na zakwasach - proste.Zatem mówisz, że lepiej łączyć biceps, triceps i plecy. Hmm a może lepiej robić każdy z tych mięśni osobno i przeznaczyć na nie 35-40 min na każdy? Pytanie kolejne(tylko się na mnie nie denerwuj proszę, bo to dla mnie ważne)Pamiętasz ile wypychałeś pchając te 12,5 m? Noi chyba, że nigdy nie pchałeś 12,5 tylko od razu `14,15)
pozdro

jaca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 95 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3528
zakwasy moga sie brac z tego, ze wlasnie zarzadko robisz ławe :) "Zatem mówisz, że lepiej łączyć biceps, triceps i plecy. Hmm a może lepiej robić każdy z tych mięśni osobno"...
tzn jak? ja poprostu to robie jednego dnia, najpierw kilka serii plecow, potem dopiero biceps i triceps, ale to tylko tak, rzeklbym, kosmetycznie, wiadomo za duzy biceps w kuli przeszkadza. co do pytania ile mialem na ławie rzy 12m to ciezka sprawa, za bardzo nie pamietam. cos mi sie tylko kojarzy ze jak 1 raz pchalem an zawodach 7kg to mialem wynik 12.41, to bylo jak mialem ok 17-18 lat to na lawie mialem gdzies ok 130 moze mniej, moze wiecej, ale w tych granicach :) pozdro

Jeżeli bez medalu jesteś nikim, to z medalem też będziesz nikim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 44
Co do tego, że ćwiczyć każdy osobno, miałem na myśli każdy innego dnia. Tzn, np 1 dnia biceps 40 min, innego triceps itd. Swoją drogą wyciskałeś 130 kg i pchałeś 12,5 m, ja przy 95 kg na ławce też tyle pcham. Może to kwesta techniki w Twoim przypadku to było 7 lat temu? Zatem były to chyba Twoje początki. Czy byłbyś tak uprzejmy i napisał mi jak wyglądaq u Ciebie trening na klatę? Jeśli nie, to nic się nie stanie naturalnie, ale chciałbym wiedzieć jaakj i ile pchają Ci najlepsi.
P.S.
Mamy tu na śląsku też takiego 1 co pcha 15,5 m ale waży 120 kg, zatem jest znacznie cięższy od Ciebie , no chyba, żę przytyłeś od naszej zeszłorocznej rozmowy:>

jaca

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zegarek na basen

Następny temat

rower ale jaki?

WHEY premium