SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Patologiczny zrost po złamaniu kosci ramiennej z zaburzeniem osi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
Chciałem sie dowiedzieć czy to prawda że w miejscu gdzie miałem złamanie przechodzi nerw promieniowy i operacja ponownego łamania i składania jest ryzykowna bo mogą mi go uszkodzic. Byłem u 3 lekarzy ortopedow i 2 z nich twierdzi ze tak jest a jeden mowi ze jedyne powiklanie jakie moze byc to zrost opozniony. Czy nie mówią tak żeby nie robić sobie roboty/ boją sie podjąć tego zabiegu? Reka jest oczywiscie sprawna ale z taka reka o kulturystyce moge zapomniec.





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
Jakby ta kość została operacyjnie zespolona śrubami czy gwozdziem to pewnie rehabilitacja byla by potrzebna jak i caly okres rekonwalescencji bylby dluzszy ale tutaj było leczenie zachowawcze sam gips tutaj nic juz sie nie zmieni zostaje tylko zabieg. Dalej szukam kliniki, szpitala która to zrobi.
W dniu zdjeciu gipsu chirurg powiedzial ze rehabilitacja nie jest potrzebna ze sam sobie tą reke wyprostuje, no z lekarzem mam sie klocic?


Zmieniony przez - magisz w dniu 2019-11-02 18:43:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Jak tak mówią specjaliści to tak jest na forum takich rzeczy bym się nie pytał a czy mówili ci że kulturystyka jest w tym przypadku do odstawki ? Ważne że ręka zdrowa i ruszasz nią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
Nie mówili ale ja sobie nie wyobrazam powrotu do kulturystyki z taką ręką i nie chodzi tu tylko o wygląd ręki ale tez o to ze z taką ręką nie da sie poprawnie wykonywać ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Bez przesady ludzie z połową ciała ćwiczą bez nóg, rąk i daja radę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
magisz
Chciałem sie dowiedzieć czy to prawda że w miejscu gdzie miałem złamanie przechodzi nerw promieniowy i operacja ponownego łamania i składania jest ryzykowna bo mogą mi go uszkodzic. Byłem u 3 lekarzy ortopedow i 2 z nich twierdzi ze tak jest a jeden mowi ze jedyne powiklanie jakie moze byc to zrost opozniony.



to kwestie które leżą w decyzji lekarz prowadzącego, zawsze jest pewne ryzyko powikłań a nerw przebiega w okolicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43519
Magisz ale chodzi ci o kulturystykę zawodowo czy ćwiczenie dla siebie? Z tym zrośnięciem nie możesz teraz w ogóle ćwiczyć i ręka cię boli? Nie znam historii ale jeżeli jest słabsza to trzeba by było dostosować siłę i intensywność do możliwości reki i zap*****lać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
Dla siebie, ta ręka nie prostuje sie do końca jak robie wyciskanie sztangi na lawce, wyciskam hantle na barki no ogolnie jak podnosze coś do góry. Robiąc biceps albo triceps nie da sie jej utrzymac przy tułowiu tylko jest bardzo mocno odsunięta, paskudnie to wygląda. Ostatnio jak byłem dla testu na siłowni i robiłem wyciskanie sztangi na lawce poziomej to na drugi dzien na lewym cycku mialem ostre zakwasy a na prawym praktycznie nic nie czułem. No chocbym chcial to nie da sie poprostu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
magisz
Dla siebie, ta ręka nie prostuje sie do końca jak robie wyciskanie sztangi na lawce, wyciskam hantle na barki no ogolnie jak podnosze coś do góry. Robiąc biceps albo triceps nie da sie jej utrzymac przy tułowiu tylko jest bardzo mocno odsunięta, paskudnie to wygląda. Ostatnio jak byłem dla testu na siłowni i robiłem wyciskanie sztangi na lawce poziomej to na drugi dzien na lewym cycku mialem ostre zakwasy a na prawym praktycznie nic nie czułem. No chocbym chcial to nie da sie poprostu...


bo jest zaburzona funkcja i jeśli bezpośrednio nieprawidłowy zrost jej przyczyną (miałeś rehabilitacje?) to wówczas warto rozważyć zabieg bo inaczej będzie to się pogarszało i wpływało na inne części ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
Nie mialem rehabilitacji bo lekarz stwierdzil ze nie jest potrzebna, nad operacją już od dawna myślałem i juz bylem u 3 lekarzy ortopedów w moim miescie i 2 z nich powiedziało że w miejscu gdzie mam złamanie przechodzi nerw promieniowy i że niby mogą mi najechać na niego bo tą kość trzeba złamać a wtedy ręka będzie wisieć. A jeden lekarz ortopeda powiedzial ze to jest do zrobienia i nie wspomnial nic o ryzyku uszkodzenia nerwu. Tak więc juz sam nie wiem co z tym robic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Rehabilitacja po każdym złamaniu jest niezbędna, widzisz że masz niedowład kończyny i nic z tym nie robisz BO LEKARZ ZABRONIŁ.

No, mi też powiedział że rehab dla nogi chudszej po złamaniu o 4 cm niepotrzebny:)

Fizjo i przejdź się jeszcze do 3 orto:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5059
U mnie to jest poprostu spowodowane nieprawidlowym zrostem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy Ciąg a zakwasy?

Następny temat

Nagły spadek wyglądu mięśni

WHEY premium