SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare słów o Iraku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Żeleś, to dobrze, że tak mieliście. Co do przymusu wyjazdu a rodzin, to bardzo mozliwe, że tak jest. Nurtowało mnie to trochę więc napisałem, a nie będę się upierał jak nie wiem na 100we.

Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270721
Jak to jest z badaniami przed wyjazdem?(głównie chodzi mi tu o jakieś psychotesty) skoro jak pisał Rafał byli tacy co nie chcieli,a musieli jechac to czemu nie próbowali oszukiwać na tym teście?
PS: Pytanie kieruje do żelesia(w sprawie istnienia testów) i do Rafała( w sprawie tych co mogli na testach "udać" niezdolnych doi wyjazdu)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Wiesz co, nie mam pojęcia jak jest z testami przed wyjazdem, ale badania lekarskie są z tego co się orientuję - nie tylko psychologiczne(czego nie wiedziałem), ale również fizyczne.

Ojciec kolegi (jakiś wyższy stopień - więcej nie wiem bo o takich rzeczach nigdy nie mówił) miał i chciał jechać do Iraku, ale uprzednio miał operację, bo mu wrzód pękł w żołądku(o ile dobrze pamiętam) i niby nie był jeszcze całkiem sprawny, choć się czuł dobrze i w rezultacie nie pojechał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Kolor 7 fajnie napisać "amerykańskim wyzyskiwaczom".Żołnierz polski,czy amerykański,czy inny,taką ma robotę,że jedzie gdzie mu każą lub go wysyłają,a nie wnika,czy to dobrze,czy źle,bo on jest od wykonywania rozkazów.Inni je mu wydają.Fakt,że Stany Zjednoczone robią biznes,tam w Iraku pod przykrywką walki o demokrację tego kraju,ale dla mnie szczeniackie jest to co piszesz,bo z mojej strony wygląda tak,jakbyś cieszył się ze śmierci i ran amerykańskich żołnierzy.A ta "irakijska partyzantka" jak to nazwałeś ma śmierć na sumieniu także żołnierzy Polaków,którzy pojechali tam z różnych powodów,a oprócz tego,że starają się,żeby utrzymać tam względny pokój,to także budują szkoły i leczą ludzi w wojskowych szpitalach,bo swoich biedni Irakijczycy na oczy nie widzieli,bo takich prawie nie ma.Dobrze,że nie napisałeś że dobrze,że irakijska partyzantka nie daje wpie.rdol polskim wyzyskiwaczom...

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-05-31 21:59:12

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
Jeśli chodzi o komisje medyczną przed wyjazdem to obejmowała ona:
-EKG serca
-RTG klatki piersiowej
-badanie ogólne krwi i moczu
a także wizyty u:
-ortopedy
-laryngologa + audiogram
-neurologa
-dermatologa
-okulistę
-stomatologa
-psychiatrę
-internistę

Z tego co wiem wyznaczani na stanowisko przez Ministra MON są tylko generałowie (d-ca i zastępca).
Te same badania przechodzi się po powrocię do kraju (+badanie "kreta" w bonusie

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270721
hmm...badan mnóstwo,czyli okazji do "podupadniecia" na zdrowiu dla tych co nie chca a musza jechac też sporo,czyżby wojskowi medycy byli takimi specami że wyłapali każde najmniejsze oszustwo?(bo zakładam że nie tylko ja jestem na tyle bystry i doszedłem do takich wniosków ze na badaniach można spróbowac oszukać)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
Nauka radziecka zna takie przypadki że jeden za drugiego do gabinetu wchodził(szczególnie stomatolog)

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30612 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270721


nie no ale chyba przy wyjazdach na misje sprawdzają chociaz personalia delikwenta ?

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-05-31 23:13:04

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
słyszałeś o braciach Mroczkach

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 686 Napisanych postów 6789 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66950
Gen.dyw. Malinowski d-ca X zmiany przekazał odpowiedzialność w prowincji Quadisija na ręce dowódcy 8 dywizji Armii Irackiej gen Farhuda (raz byłem w ochronie kolesia bezapelacyjnie najbrzydszy arab jakiego w życiu widziałem )

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na worku, prosze o ocene.

Następny temat

ALKOHOL

WHEY premium