SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare niejasnosci

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
Mam panowie pare pytan szukaem na internecie tylko ze co strona inaczej pisze dokladniej chodzi mi o

1 jak jest z wielkoscia posilkow bo jedni twierdza ze trawi sie caly a inni ze nawet jak zje sie 10kg to tylko 20g bialka sie strawi i kalorie tez nie wszystkie osobiscie w to nie wierze bo kiedys jadlem 2 posilki dziennie i jakos nie shudlem ponizej 40 kg

2 jak jest z cholesterolem jedni pisza ze nie wchlania sie on z pozywienia tylko wytwarza sie w organizmie od zlego odzywiania a inni pisza ze sie wchlania z pozywienia a weglowodany nie maja na niego wplywu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
ogolnie jest spoko tylko gosc mi gadal i sie nawkrecalem

dzieki za pomoc

Zmieniony przez - lolektaki w dniu 2013-05-03 18:27:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Zależy od osoby, nie ma żadnych limitów...
2. Węglowodany mają wpływ na cholesterol i jest to tragiczny wpływ. 2/3 albo nawet 3/4 cholesterolu w organizmie to cholesterol endogenny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
z weglami to wiem ze wplywaja na cholesterol chodzilo mi raczej czy cholesterol z pozywienia sie wchlania czy nie bo slyszalem ze nie i mozna jesc ile sie chce jajek z palcem w dupie

nie mam za bardzo czasu paprac sie godzinami w kuchni wiec jak taka dieta moze byc oczywiscie chodzi mi o ogolny zarys

sniadanie
jajecznica 6-8jaj z jakas cebula pomidorem czasem jeszcze troche szynki wpadnie na smalcu
150-200g makaronu z kostka rosolowa i oliwa

drugie sniadanie
tu jakas zpchaj dziura w zebie czyli zazwyczaj 2 bulki ze 100-150g miesa czy sera jakis owoc

obiad
400-500g cycka lub schabu lub mintaja lub czegos w podobie
100-200g ryzu (raz bialy raz brazowy raz paraboiled...) lub kaszy (raz jeczmiennej raz gryczanej)
zazwyczaj do tego salata oliwki ogory pomidor papryka brokul czy inne zielsko na ktore smak jest
jeszcze troche oleju slonecznikowego lub sezamowego co by sie nie zatrzec

po treningu bialko pije

kolacja
200-300g miesa lub sera lub ryby wpada
troche chleba i jakis keczub by sie nie zapowietrzyc



tak to mniej wiecej wyglada, gdzie sa myslniki daje tyle na ile mam ochote poniewaz nie lubie sie torturowac wpychajac na chama a i epiej na mnie taka metoda dziala bo jak kiedys mialem wyliczona diete i sie sztywno trzymalem to mnie powoli zalewalo i ogolnie gorsze samopoczucie bylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wchłania się, jednak należy zwrócić uwagę bardziej na dietę całościowo niż ilość cholesterolu w diecie. Na śniadanie zamiast makaronu daj sobie inne źródło węglowodanów - jakieś tłuszcze z białkiem samym mogą być. Drugie śniadanie do zmiany. Dodaj warzywa i owoce, oliwę z oliwek, tran.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
sniadanie
jajecznica 6-8jaj z jakas cebula pomidorem czasem jeszcze troche szynki wpadnie na smalcu
150-200g ryżu i 300ml mleka

drugie sniadanie
2 bulki żytnie pełnoziarniste ze 100-150g miesa czy sera jakis owoc

obiad
400-500g cycka lub schabu lub mintaja lub czegos w podobie
100-200g ryzu (raz bialy raz brazowy raz paraboiled...) lub kaszy (raz jeczmiennej raz gryczanej)
zazwyczaj do tego salata oliwki ogory pomidor papryka brokul czy inne zielsko na ktore smak jest
jeszcze troche oleju slonecznikowego lub sezamowego co by sie nie zatrzec

po treningu bialko pije + jakies jablko czy gruszka

kolacja
200-300g miesa lub sera lub ryby wpada jakies warzywka jak w obiedzie
troche chleba i jakis keczub by sie nie zapowietrzyc


teraz bedzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przed kolacją nie możesz sobie wrzucić posiłku przedtreningowego? Zamiast 2 śniadania zrób sobie sałatkę/surówkę z kawałkami mięsa, zabierz w pojemnik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
o to mi bedzie pasowalo
posilek przedtreningowy to obiad pozniej silka pozniej bialko i dopiero jakis czas pozniej kolacja wiec co mam tu zmienic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem na myśli czy przed kolacją nie dasz rady wrzucić posiłku potreningowego, sorrt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
ciezko dlatego na bialku lece

czyli tak to juz ok?

Zmieniony przez - lolektaki w dniu 2013-05-01 19:34:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Ilosc wchlanianego bialka w jednej dawce jest zalezna od calodobowej puli, mikro i makroelementow oraz funkcjonowania ukladu trawiennego, skomplikowana zaleznosc ale mozna smialo stwierdzic ze 20g to mit wielokrotnie obalany, poza tym cholesterol z jedzenia u osob zdrowych przechodzi do krwioobiegu w znikomej ilosci, wypijajac 50g ekstraktu wnikloby go mniej mg, niz zyskalbys zelaza lizac tory kolejowe ;)

Zmieniony przez - JauCh w dniu 2013-05-01 19:38:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 480
no tak ale to w koncu jest ograniczenie z tym wchlanianiem bialka jest czy nie ma?

w sensie czy mi sie z tego polkilowego miesa strawi

Zmieniony przez - lolektaki w dniu 2013-05-01 19:41:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej rzepakowy vs Oliwa z Olivek z wytłoczyn

Następny temat

Problem z brzuchem

WHEY premium