SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare ciekawostek.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Witam postanowiłem podzielisc sie z wami pewnym artem ... Znalazłem go moich plikach tekstowych , juz dawno o nim zapomianiełem , mysle ze przyda sie początkujacym ... Nie stety nie pamietam zródła ... i nie wklejam go całego ...



,,Tajemnica sukcesów w sporcie tkwi zapewne w pewnych uwarunkowaniach genetycznych, trybie życia, osobistym zaangażowaniu, ale przyczyn należy również szukać w systematycznym, dobrze zaplanowanym treningu i w umiejętnym dozowaniu wysiłku. Organizm człowieka, odpowiednio zaadaptowany przez długi trening, może znosić nawet bardzo duże obciążenie, ale tylko w określonym czasie. Praca na najwyższych obciążeniach przez cały rok nieuchronnie prowadzi do przemęczenia, kontuzji i zahamowania postępów. Stąd też we wszystkich dyscyplinach sportu uwzględnia się w treningu pewne cykle oraz okresy, w których akcentowany jest rozwój różnych cech motorycznych i nawyków technicznych. Organizm łatwiej przystosowuje się do rytmicznej aktywności: sprawniej mobilizowane są wszystkie mechanizmy biorące udział w pracy, bardziej efektywny jest przebieg procesów wypoczynkowych. Taki trening jest bardziej ekonomiczny, a jednoczenie bardziej skuteczny. W sportach siłowych konieczna jest cykliczność, gdyż ciągły, bardzo intensywny wysiłek szybko męczy organizm, tym samym nie daje oczekiwanych efektów. Po pewnym okresie ciężkiego treningu należy zmniejszyć intensywność, aby organizm mógł się w pełni zregenerować. Następnie należy ćwiczyć coraz ciężej, aby osiągnąć najwyższą formę sportową w kolejnym sprawdzianie (zawodach)...

... Nie należy zapominać, że trenując zwiększamy zapotrzebowanie na wszelkie składniki (takie jak: białko, węglowodany, witaminy i minerały), których często nie jesteśmy w stanie wprowadzać do organizmu wraz z pożywieniem. Niezbędne jest wtedy sięgnięcie po specjalnie opracowane dla sportowców odżywki i suplementy, które uzupełnią te braki i sprawią, że nasz wysiłek, który włożyliśmy w trening będzie wykorzystany bardziej efektywnie...

... W treningu bardzo ważna jest poprawna technika wykonywanych ćwiczeń. Bez niej nie będzie możliwa jakakolwiek progresja. To właśnie często w błędnej technice, źle zaplanowanym treningu i w braku znajomości podstawowych zasad treningowych, leży początek stagnacji i braku postępów. Nie każdy ma dostęp do fachowego instruktora, czy trenera, a wiedza którą czerpiemy od kolegów z siłowni, często jest niepełna, a niekiedy błędna...''

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
bardzo wielu nawet sredniozaawansowanych zapomina o technice która jest jest niezmiernie wazna kosztem wiekszych ciezarów które są tylko jak sie okazuje krótkim złudzeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 795 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23673
W sumie nic nowego. Czytalem juz o tym wieeele razy na forum ale... . Mimo wszystko dam SOG`a za checi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
... ,,Wśród wielu młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z siłownią i kulturystyką panuje błędne przekonanie, że trzeba koniecznie podnosić ogromne ciężary i bić rekordy.

Wśród wielu młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z siłownią i kulturystyką panuje błędne przekonanie, że trzeba koniecznie podnosić ogromne ciężary i bić rekordy w wyciskaniu na klatkę piersiową. Przy takim założeniu technika schodzi na bok, ważny dla nich jest tylko podnoszony ciężar. Podstawowym założeniem kulturystyki jest bezpieczeństwo i poprawna technika. Często na siłowniach można zobaczyć jak młody człowiek wyciska tę „nieszczęsną” sztangę wypinając maksymalnie klatkę piersiową, gdzie punktem podparcia zostają tylko barki. Jest to zabójstwo dla kręgosłupa !

Tak więc, ja preferuję kulturystykę odchodzącą od wielkich ciężarów, pod które dopasowujemy technikę! Trzeba zrozumieć, że do danej techniki dobieramy odpowiedni ciężar, nigdy zaś odwrotnie!! To ćwiczący musi kontrolować ciężar, a nie żeby ciężar nim władał. Osoby chcące rozpocząć treningi na siłowni nie mogą ulec błędnej tezie, "że im większy ciężar tym większe mięśnie". Celem kulturystyki nie są rekordy ciężarowe tylko modelowanie ciała przy pomocy tych ciężarów. Tzw. tabele obciążeń wyraźnie przedstawiają, że trendowi bodybuilding są przypisane obciążenia ze strefy obciążeń umiarkowanie dużych czyli 8 – 12 powtórzeń w serii oraz strefa ciężarów średnich zawierająca się między 13 a 18 powtórzeń w serii. Najbezpieczniej jest zasięgnąć porady trenera, który jest właśnie po to na sali. Każdy początkujący bywalec siłowni powinien pamiętać, że tylko zdroworozsądkowe podejście do treningu gwarantuje przyjemne i bezpieczne spędzanie czasu, bez przeciążeń oraz kontuzji'' ...


Teraz cos o seriach kombinowanych , bardzo przydatnych w naszym treningach.

Serie kombinowane
(SUPERSERIE)

,,Zaawansowani, dla lepszego rozwoju mięśni stosują często tzw. serie kombinowane. Po 6-8-10 powtórzeniach jednego ćwiczenia przechodzą bez odpoczynku do ćwiczenia następnego (niekiedy do trzeciego), po czym wracają znów do pierwszego. Taka seria kombinowana, złożona z dwóch lub trzech ćwiczeń, wpływa korzystnie na rozwój mięśni (lepsze ukrwienie mięśni pracujących). Oto przykłady łączenia ćwiczeń w serie kombinowane:

Seria potrójnie kombinowana na rozwój mięśni ramion, obciążenia - sztangielki lub hantle:
-unoszenie sztangi stojac (podchwyt)
-"francuskie wyciskanie" (w staniu lub co bardziej wskazane w siadzie)
-wznosy przedramienia, łokieć wsparty na kolanie

Gdy wszystkie te trzy ćwiczenia wykonasz bez przerwy po ok. 6-8-10 ruchów każde, masz już po za sobą jedną serie potrójnie kombinowaną. Teraz powinieneś chwilę wypocząć i rozluźnić mięśnie, a po całkowitym unormowaniu oddechu powtarzasz całą serie jeszcze raz...

...Seria potrójnie kombinowana na rozwój mięśni piersiowych:
-wyciskanie sztangi w leżeniu, w uchwycie szerokim
-przenoszenie w bok ramion (ramiona lekko ugięte w łokciach), obciążonych sztangielkami
-wymachy ramion w przód i w tył (daleko do tyłu) z lekką sztangą ... ''

To na tyle

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
radze wpsiz zrodlo po skasuje.

wystarczyze skopiujesz kawalek w google wkleisz i masz - mi znalazlo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Te drugie znalazłem w necie , ale zródla juz teraz nie znajde

Heh jak tak bardzo chcesz to kasuj . juz sie przyzwyczaiłem ze wszystkie moje posty sa kasowane tak jakto mój pamietny post w suplach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
mowie zebys skopiowal kawalek wrzucial w google i znajdzie. dał linka do oryginala.
inaczej mateo moze miec porblemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
sa nawet dwa zrodla w googlach

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
dziwne ze ten pierwszy znalzałem ale spoko. http://priv.ciechnet.pl/dso/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12061
W sumie, to niczego nowego się nie doczytałem, ale łap soga

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
Przyda sie przyda. Dzisiaj przegladnalem pare tematow nowych uzytkownikow i z noog mnie zwalilo z kazdym razem... bede mial ich do czego odsylac

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
No własnie bo co raz wiecej jest nowych uzytkowników tego forum i amatrów kulturystyki , dla których kilka mądrych podstaw sie przyda.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

---//DO ZNAWCÓW- Trening na mase do oceny!!!- tylko sztangielki i drążęk//----

Następny temat

Oceńcie mój trening

WHEY premium