SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POTRZEBNA PORADA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 280
Witam na wstępie chciałem zaznaczyć, że do tej pory poruszałem się na forum bez konta próbując znaleść odpowiedzi na wszystkie pytania sam, żeby nie zawracać głowy użytkownikom więc jest to mój pierwszy założony temat kilka słów o mnie: swoją aktywność fizyczną zacząłem 7 lat temu początkowo był to basen, karate oraz tenis. Od 3 lat ćwicze na siłowni a od 2 regularnie typowo masowo. Również 2 lata temu zacząłem uczęszczać na treningi mma. Po pierwszym roku na siłowni zacząłem inaczej się odżywiać, tzn. nie licze na kalkulatorze kalorii oraz nie jem z zegarkiem w ręku bo nie mam na to czasu ale staram się nie jeść niezdrowych rzeczy, jem regularnie. Wraz ze swoją "dietą" jeżeli tak to można nazwać sięgnąłem po odżywki. Pierwszy cykl to hmb następny to jabłczan kreatyny + białko. w zeszłym roku był to ester kreatyny +gainer+ glutamina. Zaznaczam,że odżywki ustalałem sam więc pewnie nie jest to jakieś profesjonalne zestawienie. I tutaj kieruje swoje pytanie - jeżeli oczekuje (co jest dosyć dziwne i nie wiem czy wykonalne) troche masy, siły, wyostrzenia rzeźby i wytrzymałości to jakie kolejne odżywki powinienem wybrać,dodam,że po kreatynie odnotowałem podwyższenie ciśnienia, bóle głowy oraz ból żołądka wraz z problemami i to długotrwałymi ale nie wiem w 100% czy to własnie przez kreatyne. kilka danych dla doradzających:

przed siłownia- waga 60kg oraz 178 cm wzrostu aktualnie 85kg 186 cm. biceps z 33cm na 38.5cm klatka poniżej 100 na 108cm. Wynik znam tylko wyciskanie na płaskiej z 50kg ( heh ) na 105kg. jeżeli będzie potrzeba to zmierze inne wyniki i pomiary. jak widać nie posiadam nadzwyczajnej siły ani wymiarów a myśle,ze jak na taki staż powieniem juz cos osiagnać, byc moze jest to wina słabych genów. tak czy inaczej prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
troche masy, siły, wyostrzenia rzeźby
będzie problem, dwóch rzeczy nie da się zrobić na raz.
Przymasuj troszkę jeszcze, a pozniej sie zabierz za rzezbe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Jak tos jest poczatkujacy to sie da zrobic rzezbe i mase jednoczesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 280
w takim razie jakie odżywki doradzacie?? jakieś typowo na mase??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Typowo na masę:
1. Gainer
2. Białko
3. Bulk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 280
hmm w takim razie już sie pogubiłem. W opracowaniu które wrzucił faftag raczej odradzają gainery. Nie wiem czy dobrze myśle ale wydaje mi sie,że białko z gainerem i bulkiem trochę by mnie zalało a zależy mi tez na wyostrzeniu rzeźby.Masa ok ale bez tłuszczu. Możecie konkretnie mi doradzić co do tych odżywek narazie myśle,że kupie najzwyklejszy monohydrat tylko nie wiem co bo tego, Bsn volumize to dobry pomysł??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie odzywki na pierwszy cykl

Następny temat

Kreatyna + nitrobolon ?? Pomocy

WHEY premium