SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PLANUJE TRENING NA SIŁE KLATKI wg. Wodyn'a ??.. Proszę o pomoc...!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2020

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Witam, zawsze zastanawia mnie dlaczego jestem tak slaby na klate w treningu? ledwo dzwigam tyle powtorzen ile moge, czasem juz w ogole nie chce mi sie klaty ruszaac, dlaczego tak sie zachowuje ta partia miesni?? kiedy chce ja najbardziej wzmocnic.. znalazlem plan wodyna, ktory wydaje mi sie, ze bedzie on bardzo dobry z tym ze mam jeden w nim problem, o tym na koncu... >>
*** zacznij plan przedstawiony ponizej(zajmie 3-8 tygogni, dojdziesz do paru powt na AKTUALNYM rekordzie na koniec dluuugiej progresji w wyciskaniu lezac. Nic nie zmieniaj, zadnych odstepstw, na pewno zadziala bo masz w nim kazdy potrzebny zakres intensywnosci i inne takie!

[PRZEDSTAWIONY PRZYKLAD JEST DLA KOGOS KTO WYCISKA DO 100KG. JESLI WYCISKASZ WIECEJ TO ROB WIEKSZE PRZESKOKI CIEZAROW MIEDZY SERIAMI, WIEC DLA AKTUALNYCH REKORDOW W GRANICACH:
-100 DO 150KG: PO 7,5KG
-150 DO 200KG: PO 10 KG (TAAA, TU TZ SA ZASTOJE...) ]

PON:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 15 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 15 powt KONIEC
2)przysiady ze sztanga 5*15powt
3)prostowanie do dolu 5*15
4)wspiecia na palce 5*15


SRODA:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 10 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 1O powt KONIEC
2)wioslowanie jednoracz na wyciagu dolnym 5*10p
3)wyciskanie zza karku skrocone 5*10
4)unoszenie sztangielek bokiem, niepelne 5*10

PIATEK:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 5 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 5 powt KONIEC
2)martwy ciag: 5*5p(nie przesadzaj z ciezarem)
3)naprzemienne uginanie ze sztangielkami: 5*5
4)lekko: brzuszki, lydki i przedramiona po 1 serii po 25-50powt.


MAM SPORY PROBLEM, gdyz nie bede mial operowac ciezarami co serie o 5kg, bo mam takie obciazenia do gryfu jak:
4x6,5kg
4x5,5kg
4x4,5kg
2x28kg(ale one bede zbedne)
wiec co teraz??
moglbym robic tak klate, ze w 15-stkach zaczynam 4x6,5 po zniej dokladam +2x5,5 +2x4,5 +2x4,5 ?? przy czym jedne obciazenia 2x5,5kg zostaja i bede moze pasowac na piątek, gdzie bede robic 5-tki..
i co w takim razie?? jakies innne sugestie??javascript: test(':'-(');
javascript: test(':'-(');
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Nie mam linka zadnego, nie pamietam kiedy go bralem skads, bo to bylo juz dawno, lezalmi wydrukowany i teraz chce go skozystac.
A ja mam pytanie jesli robie 15-stki to cwicze bez progresji takim ciezarem abym mogl wykonac ok.15powt. a gdy 5-tki to zwiekszam bym mogl wykonac max.5 ?
Pozdro,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Czy ktoś mi pomoże...??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Dlaczego tu tak bardzo pusto ... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
napisz jeszcze raz jakim dysponujesz sprzetem- bo cos mi sie wydaje ze nic z tego planu nie bedzie jezeli nie bedziesz mogł odpowiednio rozkladac obciazenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Obciązenia na gryfy 180cm i lamany 120cm : 4x6,5kg+ 4x5,5kg + 4x4,5kg + 2x28kg.
Obciązenia na hantlach(są mniejszej srednicy te duze obciazenia tez pasuja,tylko z luzem ale to nie przeszkadza, a są one nastepujące:4x3kg+4x4kg.
sprzęt to solidna lawka ze skosami(+ + wyciag gorny + modlitewnik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a drążek do podciagania masz/

jeszcze jedno- musialbys ustalić wynik max. w każdym z tych wielkości- dla 5/10/15 powt.- jak masz podane -dla 100, 150, 200kg.

mysle, że wobec tego planu tego nie da sie skutecznie realizować.

mozna- zachowując te wszyskie ćw.- starać się zwiekszać ciężar w miare możliwości- a także sterowac ilościa powt. np.
wykonując ćwiczenie z określonym ciężarem- powiedzmy, że bedzie to gryf i owe 28kg po dwóch stronach oczywiście/
załozmy, że zaczynasz od 8 powt., następnie zwiększasz co 2 powt. na 10, 12. 14 i 15, nastepnie zwiekszasz ciężar dodając któreś z dostępnych obciążnikow np. 4,5kg. i postepujesz analogicznie/10,12,14,15 powt./ itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
probowalem w 15-ch na plaskiej robiąc
1 seria 15powt ciezarem gryf+4x6,5
2 s. 15p. + 2x5,5
3 s. 15p. + 2x4,5
4 s. 15p. + 2x4,5 na tym skonczylem, zostaly mi jeszcze 2x5,5 ale juz nie podnoslbym tego w 15-stkach, zatem napewno bym wykozystal w piatek gdzie robilbym 5-tki. Moglo by tak byc? hmm...
I nie rozumiem jeszcze, gdy np. martwy ciag jak i pozostale cwiczenia pisze np. 5x15 to mam wykonac 5 serii po 15powt. ale stalym obciazeniem? czy progresja, np. 2 serie tym samym obciazeniem pozniej dokladac..?

Zmieniony przez - Himan_90 w dniu 2008-01-28 21:29:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
Albo jest opcja gdybym zakupil 4x2,5kg bylo by juz w miare do regulowania obciazen przy końcach serii http://allegro.pl/item301558797_1_kg_obciazenia_w_cenie_3_80zl_.html

...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no zrozumiałe jest że gdybyś mial 2,5 kg to mozna by lepiej sterować obciążeniami- wydaje mi sie jednak że nie na tyle aby dobrze przeprowadzić ten program.
trzeba by było go dostosowywac i tak w podobny sposob jak ci podalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 175
wydaje mi sie ze najlepiej bedzie tak zrobic jak ja mysle, bo to co ty napisales ze na poczatku 2x28kg i dokladac co serie te 4,5 pozniej 5,5 to nie ma szans abym wycisnal tym 12,14,15 powtorzen..
Mam tylko pytanie : nie rozumiem jeszcze, gdy np. martwy ciag jak i pozostale cwiczenia pisze np. 5x15 to mam wykonac 5 serii po 15powt. ale stalym obciazeniem? czy progresja, np. 2 serie tym samym obciazeniem pozniej dokladac..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
bo to co ty napisales ze na poczatku 2x28kg - chłopie podalem ci to dla przykładu- czytaj wiec z wiekszym zrozumieniem.

jeżeli nie masz odpowiednich obciążeń to jasną hjest rzeczą, ze pozostaje tylko sterowanie powt. zarówno podczas jednego treningu jak i kolejnych- to powinno byc raczej zrozumiale.

Mam tylko pytanie : nie rozumiem jeszcze, gdy np. martwy ciag jak i pozostale cwiczenia pisze np. 5x15 to mam wykonac 5 serii po 15powt. ale stalym obciazeniem? czy progresja, np. 2 serie tym samym obciazeniem pozniej dokladac..?- wejdz do postu z ktorego zaczerpnąłes i sprawdź, ja nie wiem co autor miał na mysli bo mozna i tak i tak.
jednak jak wspomnialem z takim możliwściami sprzętowymi to raczej możesz wykonywac to jednakowym ciężarem naposzczególnych treningach lecz zwiekszając go na następnych.



Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-01-28 22:24:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do poprawy

Następny temat

problem z przysiadem

WHEY premium