SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostro - dobrze czy źle?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4133
Witam! Nurtuje mnie ciągle to pytanie czy używanie różnego rodzaju przypraw (ostrych) negatywnie wpływa na organizm i oczywiscie na trening. Pytam ze względu iż jestem wielkim fanem wszelkiego rodzaju pikantnych przypraw.

Czekam na wasze opinie:)

PS
używam tylko ziołowej soli:P (w sensie soli)^
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
"Chcę się odnieść do poglądu wcale nie odosobnionego o szkodliwości rzekomej "ostrych przypraw". Pogląd ten jest przestarzały i błędny. Przyprawy "ostre", pieprz, papryka pobudzają komórki żołądka do wydzielania kwasu żołądkowego. Środowisko kwaśne żołądka jest niezbędne dla procesów przyswajania wapnia z pokarmów przez organizm, chronią więc między innymi przed osteoporozą, mają działanie pomocnicze w leczeniu np. alergii. Pomyślmy, gdyby pieprz był szkodliwy, a nie przyprawą zdrową, to Turcy, którzy tak dużo w swojej kuchni stosują pieprzu, cierpieliby na narodową "chorobę pieprzową". Bułgarzy, Rumuni, Węgrzy spożywają bardzo dużo papryki i wcale nie chorują na "chorobę paprykową". Papryka zawiera substancje o działaniu przeciwrakowym. Przecież żadna z klinik nie zanotowała zatrucia ostrego lub przewlekłego przyprawami ostrymi.
Potrawy przyprawione pieprzem są łatwiej trawione i można je zjeść w większej ilości bez obawy np. o wzdęcia czy zaparcia. Spróbujmy zjeść np. kapustę, grochówkę, fasolę, soję bez przypraw. Potrawy dobrze przyprawione nie dają sensacji pokarmowych, zatem przyprawy dla układu trawiennego są nie tylko korzystne ale wręcz niezbędne. "

źródło:http://www.drkomanska.eu/index.php?go=artykuly&art=2

ogólnie to wiadomo że przyprawy pobudzają apetyt więc git;p

Wszystko z umiarem jest dobre,wiadomo że nikt nie je kilogramów pieprzu ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 252 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4133
wiadomo:] wszystko z umiarem:P imo domownicy mnie podziwiają, że potrafie ,,tyle" doprawić:P

Dzięki:]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Jak nie masz problemow z zoladkiem czy jelitamin to nie powinno bcy problemow a nawet zalety, oczywisie w rozsadnych ilosciach.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mleko

Następny temat

oytanie - ważne

WHEY premium