SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okres przygotowawczy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc.Mam kilka pytan odnoscnie sportow walki.

Interesuje mnie jak wygląda i ile trwa okres przygotowawczy ? ( chodzi mi o poszczególne cykle,ile mniej więcej trwaja itd.)

Oraz w jaki sposób trenują zawodnicy ,gdy nie szykują się do walki ?

Z góry dziekuje i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9
Miesiąc przed Walką ćwiczysz samą technikę, Przy okazji biegasz no i trening na siłowni najlepiej obwodowy coś w stylu crossfit. 3 miesiące przed Ćwiczeniem techniki, robisz treningi siłowe, Interwały, trening na siłowni na siłe Eksplozywną(Dynamike) w między czasie ćwicząc technike.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 860
Na samym poczatku robi sie wydolnosc , jest to pierwszy etap przygotowan polaczony z technika,następnym jest siłownia ,lub jakis cross zależy co kto woli i jak trenuje , tydzien z kawalkiem przed walką relax i szybkość :)

Zmieniony przez - burdi1 w dniu 2014-05-22 22:40:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
przygotowania do walki powinny trwać od 4-8 tygodni.lecz trzeba pamiętać że muszą się one składać z całego cyklu treningowego tzw.makrocyklu.tłumaczać to im lepsza wytrzymałość,szybkość,siła,kondycja tym większy będzie efekt bezpośrednich przygotowań.

WSZYSTKO JEST NA FORUM WYSTARCZY POSZUKAĆ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45896
]przygotowania do walki powinny trwać od 4-8 tygodni.lecz trzeba pamiętać że muszą się one składać z całego cyklu treningowego tzw.makrocyklu.tłumaczać to im lepsza wytrzymałość,szybkość,siła,kondycja tym większy będzie efekt bezpośrednich przygotowań.

WSZYSTKO JEST NA FORUM WYSTARCZY POSZUKAĆ

Na roczny cykl treningowy powinny się składać zwykle dwa cykle mniej więcej półroczne (chociaż czasem bywa tak, że jeden trwa 4-5 miesięcy a drugi 7-8 - zależy to od rozłożenia najważniejszych startów), które powinny przygotowywać do najważniejszych dla zawodnika zawodów. Im bliżej do głównych zawodów tym forma powinna być wyższa. Inne starty w ciągu roku spełniają rolę kontrolnych - dających obraz aktualnej formy.
Bezpośrednie przygotowanie do głównych zawodów trwa około 4 - 8 tygodni. W tym czasie zawodnik powinien całkowicie podporządkować swoje życie pod przygotowania. Jest parę zasad, których powinno się trzymać:
- im bliżej zawodów tym treningi stają się intensywniejsze, ale mniejsze objętościowo (zamiast treningu 1,5 h wykonuje się krótki trening np. interwałowy, szybkościowy);
- im bliżej zawodów tym walki zadaniowe i sparingi powinny przybierać coraz pełniejszą formę, stopniowo zbliżając się do intensywności i zakresu samej walki;
- w okresie przed zawodami wszelkie wysiłki powinny być jak najbardziej zbliżone do wysiłku startowego pod względem intensywności i wykonywanych ruchów, jak również zakładanego sprzętu ochronnego.
- regeneracja ! jest w tym okresie wyjątkowo ważna - odpowiedni sen, aktywny odpoczynek, odpowiednia dieta, prysznic po treningu, generalnie higiena itd. Mimo tego, że generalnie bieganie w sportach walki do kształtowania wytrzymałości jest praktycznie nieużyteczne i można je spokojnie zastąpić innymi ćwiczeniami, skłaniałabym się do biegania z innego powodu - jest to doskonała forma regeneracji organizmu po ciężkim treningu. Bieganie przyśpiesza krążenie a zatem przyspiesza odżywienie tkanek, usuwanie metabolitów powysiłkowych itd.
W książce "Muay Thai - the art of fighting" przygotowania obejmują okres przynajmniej 6 tygodni i przedstawione są następująco:
- od pierwszego do kilku dni przed walką powinieneś codziennie rano biegać, przez pierwsze dwa tygodnie, powinieneś biegać dłuższe dystanse w umiarkowanym tempie około 40 min., po 2 tygodniach przejdź do biegów interwałowych, biegnij około 30 metrów maksymalnym tempem i wracaj na miejsce startu powolnym truchcikiem i bez żadnej przerwy powtarzaj przebieżki 5 razy (na pierwszym treningu) dochodząc do 15 - 20 razy w ostatnim tygodniu przed walką. Ostatnie kilka dni zostaw na regenerację i biegaj bardzo lekko.
- codziennie spędzaj około 20 min na skakaniu na skakance,
- od pierwszego tygodnia trening powinien równomiernie zwiększać tempo. Powinieneś pracować rundami i twój trening powinien trwać co najmniej 2h. Przez początkowe 2 tygodnie stopniowo wprowadzaj do swojego normalnego treningu rundy walki z cieniem, pracy na tarczach i workach (przykładowy trening: 10 min skakania na skakance, 5-10 min rozciągania, praca nóg i ćwiczenia z piłką lekarską, pompki, ćwiczenia o nazwie situps/crunches cokolwiek to znaczy, 3 rundy walki z cieniem, 10 lub więcej rund na tarczach z partnerem i pracy na workach, 30 min nauki nowych technik, walka w klinczu)
- sparingi powinny się odbywać 2 dni w tygodniu, ze względu na kontuzje sparingi nie powinny być pełnokontaktowe, ale zawierać elementy boksu, klinczu i kopnięć.
- w 3-5 tygodniu zawodnik powinien trenować tak ciężko jak to jest tylko możliwe, dwa razy dziennie.
- w ostatnim tygodniu rezygnuje się całkowicie ze sparingów na rzecz lekkich biegów i paru rundek walki z cieniem.
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Zależy długość okresu przygotowawczego od poziomu wytrenowania różnych parametrów danego osobnika-wytrzymałość,siła i szybkość.Ważny też jest staż zawodniczy trenowanej jednostki.
Obecny sport opiera się okresie startowym i przejściowym. W przejściowym robi się treningi kształtujące technikę,siłę,wytrzymałość i szybkość. W startowym już się jest na obrotach zbliżonych do warunków w jakich przychodzi brać udział w rywalizacji sportowej plus jeszcze regulacja limitu wagi.Wszystko oczywiście zależne od poziomu zawodnika.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla koneserów

Następny temat

Combat Medyk 19-20 lipca

WHEY premium