SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odstające łopatki - nic nie pomaga

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 97
Cześć!

Na początku chciałem napisać, że zacząłem ćwiczyć po to żeby skorygować wady postawy. Częściowo się udało ale zostały mi odstające łopatki. Prawa wystaje bardziej od lewej, szczególnie jej "dół" odstaje od pleców.
Czytałem już różne tematy na temat łopatek i próbowałem różnych treningów, nabrałem trochę masy na plecach ale łopatki dalej odstają. Byłem z tym u lekarza, powiedział, że to może być nadwyrężony nerw grzbietowy prawej łopatki (dlatego wystaje bardziej) i żebym zrobił około 2 miesiące przerwy od ćwiczeń. Zrobiłem i dalej nic się nie poprawiło... Szczególnie widać to przy podciąganiu na drążku, tak jakby cały prawy bark wychodził mi ze stawu, nawet nie wiem jak to opisać dokładniej... Jak zaczynam ruch podciągania to prawy bark mi się wysuwa w górę. Mam nadzieję, że załapiecie o co chodzi.
Ktoś może mi doradzić co z tym zrobić albo chociaż jaka jest tego przyczyna? Ćwiczę około półtora roku i nie widać żadnej poprawy. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zdjęcie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
j/w
bez foty nie wiemy jak wyglada problem i czy jest

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 97
Niestety zdjęcie mogę zrobić tylko słabej jakości aparatem w telefonie do którego i tak nie ma żadnego kabla żeby to zdjęcie przesłać. Starałem się to opisać najdokładniej jak potrafię, postaram się jakoś wykombinować zdjęcie. Dodam tylko że nie widać wystającej samej łopatki tylko tak jakby to mięsień na niej odstawał. Tak jakby mięśnie zamiast rosnąć i dociskać łopatki to rosną "na" nich. InTheEnd i TomQ-MAG dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
to tym bardziej musisz dac fote
postaraj sie, nawet telefonem, byleby bylo widac plecy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 97
Ok, obiecuję, że coś wymyślę bo zależy mi na poradzie. Zrobić zdjęcie całych pleców i od boku czy coś jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
mozesz dac tez przód

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2012-03-08 18:31:11

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 97
Ok, udało się zrobić zdjęcie całych pleców i od boku. Na zdjęciach nie widać tego tak strasznie ale mam nadzieję, że widać o co chodzi.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
no faktycznie troche odstaja ci te lopatki, byles z tym u jakiegos specjalisty?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 467 Wiek 111 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17993
1.do lekarza ortopedy
2. z diagnoza do fizjoterapeuty; przycisnij jednego i drugiego, aby zażegnać problem;
3. rozpoczynasz logiczny trening z uwzglednieniem zasad prehabu;
4. zgarniasz ogromny zysk silowy i masowy bo zacząles uzywac ciala tak jak zostało stworzone ;dd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 97
Byłem u dwóch lekarzy, powiedzieli tylko, że wśród młodzieży to normalne i że to może być nadwyrężony nerw więc powinienem zrobić przerwę... Przerwa nic nie dała, trening daje jako taką masę (choć jestem ektomorfikiem), siłę też daje ale łopatki dalej odstają... Dzięki wam za wszystkie rady :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dodatkowe ćwiczenia po siłowni ;-)

Następny temat

plan ćwiczen na masę dla 15 latka

WHEY premium