SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzenie się bieganiem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!

Wstępnie chciałbym się przywitać - jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Ogólny zarys:
Mam 18 lat, 80 kg wagi przy wzroście ~172 cm. Zupełny brak kondycji - nie potrafię przebiec 400 metrów (standardowe zaliczenie na WF w szkołach średnich) na pełnych obrotach.

Co chcę osiągnąć:
~70 kg bez efektu jojo. Siłownia nie wchodzi w grę z jednego powodu - nie interesuje mnie tego typu aktywność.

Przykładowe 3 posiłki:
- rano - zazwyczaj dwie lub trzy kanapki z jakimś serem, dżemem czy czymś podobnym, ewentualnie dwie kropki chleba białego (ewentualnie ciemnego, ale to nie zawsze)
- obiad - mała miska zupy (nie zawsze), drugie danie to zazwyczaj kromka (lub dwie) chleba z przykładowo dwoma kotletami mielonymi, czy schabowymi (ziemniaków nie jadam - nie przepadam)
- kolacja - mniej więcej podobnie, jak śniadanie.
Czasami trafi się coś słodkiego (lub jakiś owoc) w ciągu dnia. Słodkich napoi zazwyczaj nie piję. Głównie preferuję wodę niegazowaną w butelce z cytryną.

Pytania:
Czy samym bieganiem mógłbym schudnąć? Nie śpieszy mi się - chciałbym tak do października "się wyrobić".
Czy na początku może być trucht?
Ile przeznaczyć dziennie na to? Oczywiście rower też wchodzi w grę. Samego roweru jest (ostatnio mam małe problemy ze sprzętem) ~ 3 godziny dziennie, czasami więcej, czasami mniej.
Czy "uaktywnić się" należy "na czczo", czy np ~3 godziny po posiłku? Pytam się, bo gdzieś wyczytałem, że na czczo ponoć są lepsze efekty.

Z góry dzięki.

Zmieniony przez - pavlo950 w dniu 2013-07-01 18:13:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Schudnąć można, ale nie koniecznie schudnąć estetycznie. Na początek może być trucht/marszobiegu, może być na czczo, może być po posiłku, bez znaczenia, proponuję zacząć ok ok 30minut, gdy baza tlenowa będzie już jako taka proponuję interwały. Jak i proponuję zainteresować się racjonalnym odżywianiem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co to znaczy: "schudnąć estetycznie"?
Czy poprzez racjonalne odżywianie masz na myśli - jem tylko wtedy, kiedy jestem głodny i tak, żeby później organizm nie domagał się o więcej?

Zmieniony przez - pavlo950 w dniu 2013-07-02 00:58:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
przez racjonalne odżywianie rozumiem dietę zgodną z zapotrzebowaniem kalorycznym, zbilansowaną pod względem BTW. Estetycznie - czyli tak by efekt końcowy nie był skórą i kośćmi.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A to już rozumiem. Stosuję takie coś od jakiegoś czasu i od roku czasu utrzymuję taką samą wagę. Pal licho estetykę. Jeśli uda mi się zjechać do 70, lub maksymalnie 65 to już dalej nie będę zjeżdżał. Dziękować - za jakiś czas dam znać, czy są efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11565
pavlo950
A to już rozumiem. Stosuję takie coś od jakiegoś czasu i od roku czasu utrzymuję taką samą wagę. Pal licho estetykę. Jeśli uda mi się zjechać do 70, lub maksymalnie 65 to już dalej nie będę zjeżdżał. Dziękować - za jakiś czas dam znać, czy są efekty.

Chyba estetyka jest najważniejsza. Co z tego,że będziesz ważył te 70 kg jak stracisz trochę tłuszczu i sporo mięśni. Musisz się zastanowić, czy chcesz schudnąć, czy zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, bo to dwie różne rzeczy. Wybór należy do Ciebie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale załóżmy, że zwiększę ilość białka, a zmniejszę tłuszcze i cukry. Czy wtedy też "spalę" mięśnie, czy może sam tłuszcz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
nie wiele to będzie miało do rzeczy, sylwetka estetyczna to ciało trenowane.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta prosze o rady

Następny temat

Prosze o ocene diety.

WHEY premium