SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - co jeść?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego na 1 raz za zła jak napisał Morales... po 1 z powodów które wymienił a po wtóre pod względem psychicznym po za ciężka dieta jak na 1 raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 419 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6933
Na pierwsze pytanie odpowie mam nadzieje Morales na drugie to ja powiem że mi w zupełności wystarczają orzechy,nasiona i warzywa.

Duża ilość tłuszczów nie spowoduje że zachoruje Pani na cukrzyce bo to właśnie WW są za to obwiniane, Diety niskowęglowodanowe były stosowane do leczenia cukrzycy zanim opracowano preparaty z insuliny do wstrzykiwania. Tu po raz kolejny namawiam do lektury bo nie ma w sumie sensu żebym Pani opowiadał to co znajduję się w książce opisane lepiej bo przez fachowca.
Co do ostatniego pytania to mogę wiedzieć skąd to Pani słyszała?? Ale proszę zrobić taki mały test tzn zapytać kilku koleżanek (bo rozumie że Pani tego problemu nie ma skoro się martwi o zapobieżenie) które narzekają na cellulitis czy któraś stosuje dietę LC? bo wydaje mi sie że 100% odpowiedź będzie na NIE.

Zmieniony przez - yunnan w dniu 2009-06-12 15:33:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odchudzanie na LC to nie błąd, ale błędem jest zaczynać od LC. Dlaczego, to napisałem wyżej. Jeśli zdecydujesz się na LC, to dodawaj do posiłków otręby pszenne. A ruch jest też potrzebny do wyregulowania trawienia, bo przyspiesza metabolizm, więc i pracę jelit też przyspiesza.
I pamiętaj, LC nie rozwiąże wszystkich problemów, bo to nie jest złoty środek. Tylko przemyślana redukcja - połączenie diety z ćwiczeniami to skuteczna droga do ładnej sylwetki.
P.S.
Wiem o tym, że orzechy i warzywa zawierają błonnik i mogą wystarczyć do prawidłowej pracy jelit. Ja jednak na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że kasza perłowa i jabłka/śliwki/kiwi dobrze regulują trawienie, pomimo mniejszej zawartości błonnika.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-06-12 16:19:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 549
Mój lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że ta dieta jest niebezpieczna jeśli chodzi o cukrzycę czy nerki. Poza tym podwyższa ona podobno cholesterol, mogą wystapić nieprawidłowe elektrolity - no i ten celulitis. Generalnie bardzo odradzała? Raczej przychylała się do diety opisywanej przez Moralesa.

Czy mój strach odnośnie lc jest uzasadniony? Bardzo chciałabym spróbować, ale jednak się boję konsekwencji zdrowotnych.

Zmieniony przez - Bryżit w dniu 2009-06-12 17:24:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 419 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6933
Lutz też jest lekarzem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cholesterol obniża się orzechami, olejami i tranem/kapsami omega-3 lub rybami. Możesz mi wyjaśnić czego się boisz jeśli chodzi o nerki czy cukrzycę? Bo wydaje mi się, że zostałaś wprowadzona w błąd. Na dietach LC daje się normalnie funkcjonować, najlepszym przykładem jest dr. Ellis. Tu na prawdę nie ma żadnych niebezpieczeństw.
Ja tylko twierdzę, że nie można stosować LC na początku redukcji, bo zbyt szybkie pozbywanie się węglowodanów bardzo ogranicza nam działanie w przypadku zastojów. Przy niskich ww jest też większy ciąg na słodycze i trudniej na niej wytrzymać. Ale ta dieta nie ma wad o których piszesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 549
Boje się własnie ze względu na cukrzycę moich rodziców. Sama mam kamicę nerkową - to są główne powody mojego strachu.

Morales -A czy Ty kiedykolwiek byłeś na diecie lc?
Jeśli bym na nią przeszła, czy wskazane jest częste robienie badań kontrolnych?
Waham się która dieta byłaby dla mnie lepsza. To jest mój dylemat. Przeczytałam dokładnie Wasze wypowiedzi i obie mówią o dobrych rzeczach. Wiem, że decyzja jest moja i muszę to jeszcze przemyśleć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
Bryżit co do Twoich problemów z jelitami proponuje odstawić nabiał na co najmniej 7 dni i sprawdzić czy zauważyłaś różnice. Niestety wiele dorosłych osób ma problemy z trawieniem laktozy.

Co do diety zgadzam się z Moralesem że lepiej zacząć od zbilansowanej. Jak obetniesz ww możesz spotkać się np. z bólami głowy, spadkiem energii, a na zbilansowanej można również ładnie schudnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
LC ponoc wlasnie jest skuteczne w leczeniu cukrzycy.
Nie wyobrazam sobie jednak stosowania LC i braku aktywnosci fizycznej. Nawet Dr.Kwasniewski sam podkresla, jak wazny jest ruch i aktywnosc fizyczna...
Pamietaj ze, "aktywnos fizyczna zastapi wiele lekow, ale jeszcze nie wymyslono leku, ktory zastapil aktywnosc fizyczna"...



Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-06-14 08:40:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 549
Dlaczego aktywność jest właśnie tak ważna na diecie lc?
Co do jelit, to raczej problem leży w braku błonnika, coraz częściej to zauważam.

Mam pytanie - wczoraj byłam na urodzinach, na których był alkohol. Mam pytanie - czy wypijając powiedzmy butelkę wina/alkoholu przytyję, czy to są puste kalorie które nic nie wnoszą do mojego organizmu?
Słyszałam, że wino spala tłuszcz - to prawda?


Zmieniony przez - Bryżit w dniu 2009-06-14 12:32:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy moge to jesc?

Następny temat

Sucha masa mięśniowa dla endo

WHEY premium