SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od początku!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Hej!

Na początku zaznaczam, że zupełnie nie znam się na tych rzeczach, więc w miarę możliwości proszę, aby tłumaczyć mi sprawy jak "głupkowi". Mam 15 lat (w grudniu 16) oraz 171cm wzrostu jednocześnie mając 70kg wagi. Do tej pory nie uprawiałem żadnego sportu. No, nie wliczając w to piłki nożnej i pływania, sporadycznie oczywiście. No dobra, ale piszę do Was z prośbą o pomoc. Chciałbym wyrobić sobie, przynajmniej zarysy, mięśnie brzucha, "przypakować" (nie, nie wiedziałem jakiego tu innego słowa użyć) trochę na rękach oraz spalić trochę na udach, które są moją zmorą od urodzenia. Problem w tym, że chciałbym sobie darować siłownię i ćwiczyć w swoim zakresie. Co mam do dyspozycji? Hmm.. mam mnóstwo terenu do biegów. Również mam całe jezioro do dyspozycji (i tu dwie kategorie: mogę pływać na łodzi lub bez). Oczywiście potrzebny jest mi jakiś plan ćwiczeń oraz, co wydaje mi się potrzebne, jakaś dieta. Tutaj również wychodzę z prośbą do Was o pomoc w ich ułożeniu. Chciałbym, aby jakiekolwiek efekty były już widoczne po miesiącu. Czy jest w ogóle taka możliwość?
Liczę na Was, drodzy forumowicze !

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 70

Wzrost: 171

Cel treningowy: Wyrobienie mięsni brzucha (przynajmniej zarysy) oraz mięśni rąk; pozbycie się trochę w udach

Staż treningowy na słowni: Brak

Uprawiane inne sporty: Sporadycznie piłka nożna oraz pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): W sumie brak. Jednak w razie ostateczności mogę coś wykombinować.

Dieta: Brak. Prosiłbym również o pomoc w jej dobraniu.

Przeciwskaznania medyczne: Źle złożona ręka po wypadku, co w efekcie daje ją trochę skrzywioną, jednak nie powinno to przeszkadzać w ćwiczeniach.

Zażywane suplementy: Brak.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W miesiąc się za dużo nie da zrobić, o tych wakacjach zapomnij, myśleć trzeba było w styczniu.
1. Zapoznaj się z treningiem w domowych warunkach, drążek sobie skombinuj, albo gałąź na drzewie.
2. Zajrzyj do działu odżywianie, znajdź 0 wskazówek żywieniowych i zacznij je stosować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
hehe spalić brzuch, przypakowac lapy i zmniejszyć uda...
hmm... mission impssible
a w miesiąc hmm... powodzenia

Tak jak pisze anubic, zajmij się dietą i poczytaj o treningu a przedewszystkim zapomnij ze to bedzie w te wakacje.
jak sie przylozysz to na nastepne dasz rady

hehe miesiąc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jeżeli chcesz ćwiczyc to cwicz całe ciało bo wypracujesz bardziej zatys karykatury, w tym sporcie nic szybko nie osiagniesz wiec jezeli chcesz to praca ciezka cierpliwosci, narazie j/w koledzy napisali wejdz do dzialu trening w domowych warunkach, masz tam w tematach podwieszonych art napisany przez moderatora ktory porusza twoj problem , a takze podane przykladowe plany, którymi mozesz spokojnie cwiczyc!

jezeli chcesz to zadawaj pojedyncze pytania to postaram sie odpowiedziec??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
No dobra, więc pora na kolejne pytania:

Jaki bieg jest najefektywniejszy? Jak wtedy działa spalanie tłuszczu, bo czytałem, że dopiero po jakimś czasie jest on spalany? Jak skuteczne jest A6W? Czy jakiekolwiek wyniki będą widoczne przy A6W bez diety? Czy ból kręgosłupa i straszny ból mięśni brzucha jest normalny (mniej więcej właśnie dlatego przerwałem A6W na początku)?

Przyznam się szczerze, że strasznie trudno jest mi dobrać sobie dietę, nawet wzorując się na gotowcach. Jak się do tego zabrać? Ogólnie chciałbym też poprawić swoją kondycję, więc czy takie biegi są do tego odpowiednie? Próbowałem też na forum znaleźć jakieś ćwiczenia z dostępnymi screenami, jednak bezskutecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zbiór wszystkich ćwiczeń wraz z animacjami
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Co do biegania zapoznaj się z tematem
https://www.sfd.pl/Spalanie_tłuszczu__krótkie_sesje_vs_ciągła_praca.-t716256.html

Właśnie dlatego na forum odradzamy A6W bo mogą przy nim występować bule kręgosłupa, zalecamy zwykłe ćwiczenia, spięcia, wznosy nóg.

Przeczytałeś 10 wskazówek żywieniowych?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Ten atlas jest genialny ; )
Co do tych biegów, ten temat raczej nie odpowiada na moje pytania. Więc ile około powinien trwać bieg, aby wpływał on najlepiej na organizm? Każde zdanie będzie pomocne, bo, jak już mówiłem, jestem w tym całkowicie zielony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jeśli nie masz mięśni to ich nie odsłonisz pozbywając się tkanki tłuszczowej, aby coś wyrzeźbić to trzeba mieć w czym.

20-30 min na początek wystarczy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 19
Pozwólcie, że jeszcze zapytam o A6W - jakie są efekty? Po ilu dniach będę widział jakiekolwiek efekty zakładając, że będę tez stosował 10 wskazówek żywieniowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ostatnio jeden z użytkowników trenował A6W i efektami u niego był ból kręgosłupa, lepiej robić zwykłe ćwiczenia, skłony wznosy nóg spięcia. Jak masz tkankę tłuszczową to poprzez A6W mięśnie nie odsłonisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny/korekty

Następny temat

Masa bez dużego zalania do oceny

WHEY premium