SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od nowa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2459
Witam !
Otóż można powiedziec ze trenuje odkad skonczylem 15 lat co prawda na poczatku tylko w domu bez sprzetu, W pozniejszym czasie zakupilem wraz z kolega laweczke sztange hantle obciazenia zrobilismy porecze i drazek. Zaczalem cwiczyc i po roku zauwazylem znaczny efekt w masie jak i w sile. Co prawda nie trenowalem zawsze bo np w wakacje w ogole nie trenowalem nie zawsze byl casz (np robilem kurs "podstawy zywienia dietetycznego" i musialem duzo sie uczyc) i kolega z ktorym cwicze tez niekiedy nie mial czasu ( zrobilismy ta silke u niego wiec on ma klucze.) wiec moje treningi nie byly jakies perfekcyjne bo duzo opuszczalem. Rozpoczal sie nowy rok 2014 wiadomo nowe postanowienia wiec od poczatku roku zaczelismy znowy systematycznie cwiczyc. Przez caly styczen tak bylo az do 1 lutego ... Złapała mnie grypa kiedy mialem zaczac cykl kreatynowy https://www.sfd.pl/Grypa-t1001603.html no i od tego momentu jakos przestalem cwiczyc (byly tam jakies pojedyncze dni ze trenowalismy najczesciej klatke i triceps a prawie w ogole nog) w moim zyciu rozpaczal sie etap imprezowania (osiemnastki ogniska wypady z kumplami na piwo czy nawet po lekcjach przesiadywanie w Macu) wiec ani nie trenowalem bo stwierdzilem ze to nie ma sensu ani nie odzywialem sie zdrowo ( w niektore dni malo co w ogole jadlem ) jedyny jaki sport ktory uprawialem to pilka nozna i wf w szkole (jestem w duzym % ekto) wiec jakos tam mnie nie zalalo bo dosc duzo biegalem, lecz sila troche zmalala tak samo obwody. Moja waga obecnie to ok 69 kg. a bylo prawie 73. I od poniedzialku wzialem sie w garsc bylem na silowni i jako tako trzymalem diete. I tak moj plan tyg wyglada nastepujaco:
PON: PUSH
WT: ORLIK 1.5 h
ŚR: PULL
CZ: ORLIK 2 h
PT: NOGI
SOB: OFF
NIE: OFF
a plan ktorym cwicze polecil mi dawniej pilkaPN i wglada tak
Trening Push / Pull / Legs na przełamanie stagnacji autorstwa Radosława Słodkiewicza.

Założenia treningu:
- Cykl treningowy powinien trwać co najmniej 12 tygodni
- Trening na masę z wolnymi ciężarami
- Progresja ciężaru z treningu na trening (w miarę możliwości - optymalnie jest zwiększać ciężar, wtedy gdy we wszystkich seriach ćwiczenia, kończymy z maksymalną ilością powtórzeń, np. 4 x [8] 6-8 )
(Pan Radosław Słodkiewicz wspomina, iż trening ten pomógł ogromnej rzeszy chudzielców)

(Mięśnie przyciągające: Plecy, bok barków, tył barków, kaptur, biceps) PULL:
- Podciąganie na drążku z obciążeniem - 4 x 6-8
- Wiosłowanie ze sztangą w opadzie - 5 x 5-6
- Podciąganie sztangi do brody wzdłuż tułowia - 4 x 6-8
- Martwy ciąg - 4 x 6-8
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc - 4 x 6-8

(Mięśnie wypychające: Klatka, przód barków, triceps) PUSH:
- Wyciskanie na lekkim skosie (20 stopni) - 5 x 5-6 ---> tutaj zmienilem na prosta
- Wyciskanie na poziomej ławce wąskim chwytem - 4 x 6-8
- Wyciskanie klasyczne sztangi stojąc - 5 x 5-6
- Pompki na poręczach z obciążeniem - 4 x 6-8

(Nogi: Czworogłowy, dwugłowy, łydki):
- Przysiady ze sztangą na barkach - 5 x 6-8
- Wyciskanie nogami na suwnicy - 4 x 6-8 -----> zmienilem na wykroki ( brak sprzetu)
- Zginanie nóg leżąc - 4 x 6-8 ------> zmienilem na uginanie nog w lezeniu chodzi mi o to cwiczenie na dwojki ( mam wrazenie ze to nawet to o to chodzi ale pisze dla pewnosci )

- Wspięcia na palce stojąc - 5 x 10-12
I moje pytanie brzmi czy ten plan bedzie dobry i czy moe go od razu zastosowac bo nie chce tracic czasu na jakies FBW.
2 pytanie czy przez wakacje moge zrobic ten cykl kreatynowy (tamten to kompletny nie wypal wzialem jedynie 15 G )
3 pytanie mam mozliwosc wprowadzenia do diety mleko kozie chcialbym sie dowiedziec czy warto je stosowac jezeli tak to dlaczego ??

Troche sie rozpisalem .. dzieki za przeczytanie i czeakm na odpowiedzi

Zmieniony przez - Johny 96 w dniu 2014-07-02 13:28:31

Pomogłem ? Daj SOGA

Masz 13 -18 lat chcesz zacząć ćwiczyć a nie masz możliwości pójść na siłownie ?? POLECAM Trening dla początkujących w domowych warunkach:http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
1. Plan Push pull Legs jest dobrym zamiennikiem FBW, mimo że bardziej przypomina zwykłego splita. Spokojnie możesz nim ćwiczyć.
2. Spokojnie możesz zacząć nowy cykl kreatynowy.
3. Wpisz w necie mleko kozie i poczytaj o wartościach odżywczych, wlicz w bilans i powinno być ok.

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2459
OK dzięki za odpowiedź

Pomogłem ? Daj SOGA

Masz 13 -18 lat chcesz zacząć ćwiczyć a nie masz możliwości pójść na siłownie ?? POLECAM Trening dla początkujących w domowych warunkach:http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krzywy kręgosłup

Następny temat

Pomoc w redukcji , dobór kcl

WHEY premium