SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Od depresji do kaloryfera, masa vol. 1

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68528
Tutaj to jeszcze daleko do "badania się w nieskończoność"... Lekarz, jak nie wie, co jest przyczyną, to z reguły robi z człowieka wariata lub hipochondryka, ale jeśli ktoś jest przekonany, że to nie kwestia depresji, to powinien szukać przyczyny... Przyczyną takiego braku sił mogą być różne choroby - odpukać, oby to były jednak tylko jakieś banalne sprawy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18138
Jak Domer poleca chleb wegański to chyba muszę spróbować

Darek65, dziękuję Ci za wpisy. Fajnie że ktoś nowy się udziela.

blue_hope


Jeden stwierdza niedoczynność, drugi Hashimoto i tak na prawdę nie wiem , z tego co mi wiadomo to Hashimoto objawia się podniesionymi przeciwciałami AntyTPO, AntyTG, tak? U mnie przeciwciała wyglądają następująco:
AntyTG: 154,9 (0-115)
AntyTPO: 6,9 (0,0-34)
Cytując Ciebie, AntyTG w kosmosie czyli mam Hashimoto... Chyba .

Na kolejne Twoje pytanie o badania, to tak robiłem Wit D, glukoze etc. Wklejam Ci wyniki z poprzednich stron:

Ferrytyny: 73 (20-250)
Witamina D3: 53,2 (30-50) - Łykam D3 (2000ui)+K2Mk7(100mcg)
Insulina: 15,4 (2,6-24,9)
OB: 4 (1-13)
Próby wątrobowe:
- ASPAT: 17 (0-50)
- ALAT: 25 (0-50)
Wapń: 2,55 (2,20-2,65)
Witamina B12: 958,1 (191-663) - Łykam 500 mcg
AntyTG: 154,9 (0-115)
AntyTPO: 6,9 (0,0-34)
Kortyzol: 19,7 (6,2-19,4)
Morfologia: Wszystko w normach
Glukoza 3-punktowa 75g:
- Na czczo 101 (70-99)
- Po 1 h: 88
- Po 2 h: 91 (75-140)
Żelazo: 109 (70-180)

Kiedyś czytałem tu na forum, że polecałaś swoją endo. Nie pamiętam już nazwiska, ale chyba daleko ode mnie ona przyjmuje. Możesz mi przypomnieć? Dziękuję

Z Novothyralem się wstrzymuję, zobaczymy co powie dr Zuzak w środę. Tak na marginesie, znalazłem parę tematów w dziale doping z tym lekiem, ludzie to stosują? W jakim celu? Masakra...

Mam jedną dobrą wiadomość od X tygodni, byłem na USG i moja tarczyca wygląda praktycznie jak u zdrowej osoby. Nie ma żadnych guzków czy innego dziadostwa. Jak kogoś interesuje to podaje wyniki:
Tarczyca o objętości 12mL.
Miąższ normoechogeniczny, nieco gruboziarnisty.
Bez zmian ogniskowych.
Obrys gruczołu gładki.
Płat prawy 16nn* 18mm* 46mm (6.2mL);
Płat lewy 15mm* 18mm* 44mm (5.9mL);
Okoliczne węzły chłonne niezmienione.

I na zakończenie zgadzam się z M-ka, chcą ze mnie wariata zrobić. Nie dam się !

Ps. Blue_hope nie wydawaj już tyle w automatach bo Ci na kolejne operacje nie wystarczy , skąd ta borelioza? Po krzakach gdzieś chodzisz czy co . Masz przygody z tymi kolanami, uspokój się już .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Ja nic nie wspominałem, że go polecam. Miałem na myśli, że każdy chleb powinien być wegański. Nie ma w nich dodatku produktów pochodzenia zwierzęcego. Wszystko zależne jest do składu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Samo rozpoznanie Hashimoto poprzez oznaczenie przeciwciał, nie jest pewne. Hashimoto wyszłoby Ci na pewno w USG. Jakakolwiek zmiana, więc ja Hasimoto bym "wykluczyła" natomiast te przeciwciała coś oznaczają, więc warto się zagłębić i szukać...
Przeciwciała antyTPO, które w Hashimoto są podwyższone masz w normie, natomiast przeciwciałą antyTG są wysoko, co może świadczyć nawet o niedoborze jodu (warto oznaczyć), ale też zazwyczaj są to zmiany, które wyjazuje się w innych zapaleniach tarczycy. Czort wie.

Co do pozostałych badań, D i B12 bym odstawiłą na razie, skoro masz okej.
Twoje objawy jak zmęczenie etc moze mieć przyczynę własnie w nadmiarze D, wysoka podaż wapnia mozę o tym świadczyć, masz dość wysoko wapń - przy przedawkowaniu D wapń gromadzi się w tkankach miedzy innymi. Dochodzi też do zaburzeń układu nerowego (więc odstaw na jakiś czas)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18138
I to jest jakiś kierunek, jak zwykle konkretna wypowiedź i wiedza. Więcej się dowiedziałem niż od lekarza... Czy Ty przypadkiem nie przyjmujesz prywatnie ?

Jak zwykle zdam relacje po wizycie.

Pozdrawiam i miłego
Ps. Ten kg bananów który chciałaś wciąż czeka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18138
Heej
Relacja z wczorajszej wizyty u dr Zuzaka.
Trwała aż 40 minut !! Na której cały czas opowiadał o ciekawych rzeczach.
Z badań był zadowolony, że tyle zrobiłem i nie interesowało go samo TSH jak poprzednika.

Stwierdził u mnie limfocytarne zapalenie tarczycy, czyli Hashimoto.
Sam zaczął mówić o diecie bezglutenowej, że jest ona bardzo ważna w chorobach autoimmunologicznych, do których należy Hashimoto.
Tłumaczył i liczył jak te wyniki poprawić żeby nie zrobiła się nadczynność, wszystko prostym językiem. Ustalił mi nową dawkę Euthyroxu (112) wytłumaczył dlaczego, wszystko z takim zaangażowaniem, widać było że mu się chce i się interesuje pacjentem, dużo rzeczy mi wytłumaczył.

O selenie i jodzie tak samo wspomniał, wiedziałem o tym ale żaden inny lekarz od siebie o tym nie mówił.
Novothyral na razie mi odradził, mówił że dużo bezpieczniej jest jak organizm sam sobie wytworzy T3 tyle ile mu trzeba niż sami mu to narzucimy, czy jakoś tak , jak nie będę czuł poprawy to wtedy z nim spróbujemy.
I pewnie zrezygnuje z Novothyralu.
Za 3 miesiące na kontrolę z nowymi wynikami badań.

Ogólnie jestem zadowolony, nie wyszedłem w nerwach... Może dlatego bo ostatnio jestem w lepszym humorze i mam mały napływ energii, nawet poćwiczyłem. No i nie wysyłał mnie do psychiatry .
Musi być jedno ALE... Zrobił typowo, podniósł dawkę Euthyroxu, ale jakby to powiedzieć... W dobrym stylu i mnie to nie zdenerwowało.
Jak na czwartego endo w mojej "karierze" jest najlepszy.
Reasumując plan jest taki:
Eythyrox 112, mniej glutenu, różeniec górski i powinno być dobrze... Chyba.
Dobry plan ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Założenia wydają się dobrze. Zobaczymy za 3 miesiące. Przy okazji również eliminacja nabiału, ograniczenie omega 6 i warzyw zawierających goitrogeny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Cieszy mnie to, że wreszcie ktoś...coś konkretnego powiedział, choć mnie na Hashimotoo to typowo nie wygląda. Ale to tylko z obserwacji, dobrze, że za 3 miesiące, na pewno chce zerknąć jak euthyrox działa na Ciebie w nowej dawce.
A jak wyżej Domer wspomniał poczytaj o warzywach zawierających goitrogeny między innymi zalicza się do nich kalafior, brokuł etc. POnadto nabiał...no i bezglucie nie jest takie złe.
Bazuj na ziemniakach, owocach, płatkach jaglanych, grycxzanych, kaszy gryczanej, owsianej ; -)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18138
Dzięki za kolejne wskazówki.
Jeszcze bardziej "wejdę" w temat glutenu i po świętach spróbuję jakiś jadłospis tu wkleić.
Na razie jak to pewna osoba napisała "regeneracja, spacer, sen, muzyka, kobiety i śpiew "
Mam się pożegnać z twarogiem? Jak ja uwielbiam go jeść ehh..

@Blue_hope,
dr powiedział, że "miąższ normoechogeniczny, nieco gruboziarnisty" już może wskazywać na Hashi.
Te wszystkie kasze które wymieniłaś są bez glutu? Wydawało mi się że mają gluta . Gdzie dostanę kaszę owsianą? Nie spotkałem się jeszcze... chyba że nie zwracałem uwagi.

Polecasz ziemniaki, gdzieś czytałem że ziemniaki trzeba wywalić i widzisz, nie wiadomo. Jadłem ich sporo i nie czułem jakiegoś osłabienia po nich czy innych dolegliwości, ale w tym czasie mnie podlewało i nie wiadomo czy mogły być jedną z przyczyn i gdzieś po głowie chodzi zdanie "ziemniaki tuczą" - niby mit a nie daje spokoju .

BTW. Święta za pasem, więc życzę Wam wszystkim miłości co noc, śniegu po nerki, tyle radości ile karp ma ości i jak kogoś za bardzo suszy to siądź wygodnie z flaszką wina i obejrzyj jutro Kevina -Polsat 20:05

Pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 629 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18138
Jak bez gluta to bez gluta, a co !! w końcu święta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA NA MASE 3000KCAL DO OCENY + OMEGA 3 I RAK PROSTATY?!

Następny temat

Dieta Masa po redukcji - 83kg

WHEY premium