SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki, a kamica nerkowa ?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5731

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 209
Witam!
Mam pytanie czy odzywki (bialkowe,weglowodanowe,kreatyny,tauryna itd.) moga powodowac powstawanie kamieni w nerkach. Mam kamienie w nerkach i lekarze twierdza,ze to od odzywek bialkowych?
Prosze o odpowiedzi.

KeNiO

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
Myśle, że odzywki białkowe i węglowodanowo-białkowe nie mogą doprowadzić do kamieni w nerkach. Bo białko i węgle masz w jedzeniu więc każdy musiałby mieć kamienie z Nas. Taka moja ocena. Kamienie szybciej się robią z niewłaściwego jedzenia (chociażby ładowanie w siebie wody z kranu, w której jest tyle metali ciężkich, że cała tablica Mendelejewa zmieciłaby się w niej ;), nadmiar soli itd) Większośc lekarzy jest negatywnie nastawionych do ludzi, którzy coś tam biorą bo już myślą, że to jacyś koksiarze. Idz do lekarza sportowego.

Najlepiej zapytaj jakiegoś eksperta: Pana Darka, Mis00, Biniu i wielu innych na tym forum.

Zmieniony przez - Speeder 85 w dniu 2006-01-28 11:51:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myślę, że to bzdura... lekarze czasem zachowują się tak jakby im ktoś wchodził na podwórko, jakby oni najlepiej wszystko wiedzieli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
Kennio, wychodzi na to, że powiedziałeś lekarzowi, jakie produkty stosujesz, a on nie znając się na rzeczy i żeby mnieć Cię z głowy zaraz zaatakował produkty wyżej wymienione. Myślą głupim systemem: "coś dla kulturysty - złe".

Myślę, że jakbyś nic nie wspomniał o odżywkach to dostałbyś zupełnie inną odpowiedz. Do czegoś musiał się przyczepić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Kamica nerkowa jest schorzeniem dośc złożonym, którego rózwój może być uzaleniony od rozmaitych czynników, często przy dużym współistnieniu uwarunkowań genetycznych. Mogą to byc:

1. czynniki dietetyczne lub zaburzenia metaboliczne (podwyższony poziom w moczu: wapnia, fosforanów, szczawianów, kwasu moczowego), słaba rozpuczalność niektórych składników w moczu (pod wpływem zbyt wysokiego lub niskiego pH,), zbyt mała ilośc płynów w diecie lub nadmierna ich utrata

2. zakażenia bakteryjne wywołujące tzw. jądro krystalizacji, wokół którego rozrastaja sie kamienie, itp

3. Przebyte różne choroby metaboliczne

Poza tym różne są rodzaje kamicy nerkowej

Przy istnieniu podatności na rozwój kamicy nerkowej, dieta obfitująca w białko, szczególnie pochodzenia zwierzęcego, moze zainicjować bądź zaostrzyć obraz choroby. Stąd w takich przypadkach nalezy zwrócic uwagę na podaż tego składnika. odzywki białkowe moga byc wówczas niewskazane.

Czy spożywanie odzywek białkowych moze wywołać tej rodzaj schorzenia?

Bezposrednio nie, ale jak wspomniałem wcześniej, nadmiar białka w diecie, przy okreslonych predyspozycjach, moze przyczynic sie do zaostrzenia objawów. Każda osoba stosująca dietę białkowa powinna mieć na uwadze, że wtym okresie należy spożywac zwiekszona ilość wody, co niestety często jest ignorowane. Przy diecie ok. 3000kcal powstaje ok 30-60g substancji stałych które muszą zostać wydalone z organizmu. Przy braku odpowiedniej ilości płynów moga powstac liczne zaburzenia, w tym kamica nerkowa.

Warto takze w diecie zwrócić uwagę na zwiększone spożycie magnezu który zapobiega krystalizacji skałdników. Polecam takze skrzyp polny. Zawarte w nim krzemiany mogą łączyć się z wieloma związkami, tworząc w moczu substancje koloidalne hamujące krystalizację minerałów i zapobiegające uciążliwym schorzeniom dróg moczowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aminokwasy, przystosowanie wg przydatności

Następny temat

Promocja na Omega-3 (3+1)

WHEY premium