SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu i diety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103
Cześć Wam! Chciałbym prosić o szybką ocenę mojego treningu i diety.
Mój cel to zrzucić tłuszcz, nieznacznie powiększyć mięśnie i je wyeksponować (rzeźba).

Przez ostatnie dwa miesiące robiłem trening ogólnorozwojowy (klatka, plecy, biceps, triceps, barki, brzuch i nogi) 2-3 razy w tygodniu.

Aktualnie zacząłem dzielić treningi.
Pon. Klatka + bicepsy + brzuch
Wt. Plecy + barki + tricepsy + brzuch
2 dni wolne i powtarzam cykl.
Trening zajmuje mi średnio ponad godzinę i daję z siebie ile się da, baterie wyładowane do zera. Nóg już nie ćwiczę bo jeżdżę wyczynowo na desce (mój trening aerobowy w dni wolne od siłowni) i wyglądają naprawdę okej, nie chcę mieć większych ud czy łydek.

Dieta:
Śniadanie płatki owsiane z mlekiem, rodzynkami i otrębami pszennymi
Drugie śniadanie sałatka z tuńczykiem, kukurydzą i czerwoną fasolą
Obiad pierś z kurczaka/wołowina z brązowym ryżem i warzywami
Podwieczorek jak wyżej
Kolacja szklanka kefiru i jakiś owoc na zapchanie.

Oczywiście jem godzinę przed treningiem i bezpośrednio po nim.

Efekty są zauważalne po tych prawie 3 miesiącach siłowni, ale może mogę zmienić coś by były lepsze/szybsze? Nie biorę żadnych dopalaczy i wspomagaczy, jestem cierpliwy i mam czas na rozwój "na sucho".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6523 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777945
co tutaj mamy sprawdzić?

podział mógłby być lepszy, nie wiem jakie ćwiczenia wykonujesz, nie wiemy jaki ilości jesz w poszczególnych posiłkach

dietę wypisz dokładnie co w jakich ilościach jesz i wrzuć do działu odżywianie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 16 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103
Klatka - wyciskanie na ławce prostej, 4 serie ciężarami dostosowanymi do zrobienia około 10 powtórzeń;
wyciskanie na ławce skośnej w dół a potem skośnej w górę, serie i powtórzenia jak wyżej;
następnie rozpiętki, również 4 serie, około 10 powtórzeń każde.

Plecy - ściąganie drążka na wyciągu na kark, 5 serii po 8-10 powtórzeń; przyciąganie na wyciągu dolnym, serie jak w poprzednim ćwiczeniu; przyciąganie drążka do klatki na wyciągu, również 5 serii po 10 powtórzeń.

Barki - unoszenie trzymanych w rękach hantli samymi barkami, 5 serii po 10 powtórzeń, unoszenie hantli na boki, serie jak w poprzednim, wypychanie sztangi za głową, również 5 serii po 10.

Brzuch - unoszenie nóg, skłony na ławeczce, ćwiczenia na maszynie, tyle aż poczuję, że dosyć.

Bicepsy i tricepsy - ćwiczenia izolowane, po 5-6 serii każda po 8-10 powtórzeń.

O dietę zapytam w miejscu przeznaczony do tego, sorry : )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerem na silownie

Następny temat

Split do oceny

WHEY premium