SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego dla kobiety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Ćwiczę niecały rok na siłowni, wiele razy miałam układany plan przez trenerów, ale nigdy jakoś nie spełnili moich oczekiwać. Postanowiłam sama ułożyć plan treningowy, jednak chciałabym prosić o ocenę oraz wszelkie zastrzeżenia, wskazówki.
Moim piorytetem są pośladki oraz klatka piersiowa. Staram się mało angażować uda, ponieważ mam je rozbudowane, bardziej zależy mi na ich wysmukleniu.

Trening 1
1. Przenoszenie piłki za głowę leżąc na piłce bosu (alternatywa: wyciskanie sztangielek na ławce)
2. Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie
3. Wyciskanie sztangielek na ławce siedząc
4. Wyciskanie na maszynie (barki)
5. Pompki w podporze tyłem
6. Prostowanie ramion z użyciem wyciągu górnego
7. Wypychanie bioder lub hip thrusty
8. Przysiady na stepach z kettlem lub wejścia na skrzynie z obciążeniem
9. Prostowanie nóg siedząc na maszynie

Trening 2
1. Ściąganie drążka z wyciągu górnego do klatki
2. Ściąganie drążka na maszynie lub skłony na ławce rzymskiej
3. Wiosłowanie na maszynie
4. Wiosłowanie na ławeczce ze sztangielkami
5. Martwy ciąg ze sztangą
6. Unoszenie ramion z hantlami (barki)
7. Uginanie podudzi na maszynie
8. Jaskółka, martwy ciąg na jednej nodze z hantlą lub obwodzenie nogi w tył na wyciągu

Ćwiczę 3x w tygodniu + 1x zajęcia fitness - aerobik na uczelni. Brzuch robię po treninach siłowych.
Główny cel to poprawa sylwetki, bilans kaloryczny zerowy.

Chętnie dowiem się również, o innych ćwiczeniach, które mocno angażują pośladki, a w małym stopniu uda/nogi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Warto by było jak byś napisała o sobie coś więcej. Ile robisz serii i powtórzeń. Jak wygląda aktualnie odżywianie i jaki plan był wcześniej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Na początku swojej przygody robiłam FBW, później podzieliłam sobie na partię. Najbardziej odpowiada mi obecny podział, czuję wtedy każdy trening, a co najważniejsze widać efekty.

Serie robię różnie, najczęściej 12-10-8 z progresem ciężaru lub 10-10-8. Jestem na bilansie zerowym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Oba plany są dość mocno rozbudowane co sprawia, że zapewne sporo czasu zajmuje ich zrobienie. Plan jest w porządku choć ja bym odjął nieco ćwiczeń w poszczególnych planach, dać na przykład mniej ćwiczeń ale większą ilość serii.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa

Następny temat

Brzuch

WHEY premium