SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu treningowego Upper Lower

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 75 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 427
Cześć, przesyłam plan do oceny, brak ćwiczeń na barki ze względu na kontuzje, na ten moment chodzę do fizjoterapeuty i szukamy przyczyny pojawiania się bólu w barku, po 2 wizytach dalej nie znaleźliśmy przyczyny bólu. (Po wyleczeniu dojdą wznosy bokiem oraz jeszcze nie wiem jakie ale ćwiczenie na tył barku).

Czy takie ilości serii tygodniowo przyniosą maksymalne efekty? W ćwiczeniach w których wykuje 5/3/1 warto zauważyć że pierwsze dwie serie z trzech są z RIR 2-5 więc też intensywność tych 12 serii tygodniowo np. na klatkę nie jest jakaś duża bo tylko w 7-8 seriach dochodzę blisko upadku mięśniowego.

Mam 1,5 roku stażu, BW 75kg, BF 16-18%. Moim celem głównie jest budowa siły ale wiadomo że sylwetkowo też zawsze fajnie się poprawić. Chwilowe wyniki po 1,5 roku nieprzerywanego treningu to WL: 87,5kg, SIAD: 105kg, MC: 140kg.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Nie rozumiem w ogóle Twoich założeń treningowych w bieżącym czasie. Nie wykonujesz żadnych ćwiczeń barkowych bo boli Cię bark, a chcesz budować siłę mięśniową z niesprawnym barkiem?

Ból barku wcale nie musi pochodzić od ćwiczeń barkowych, a może być wywołany błędnym wykonaniem wyciskań czy pompek na poręczach, a to tylko jedna z możliwości. Dodatkowo jeśli problemem jest bark to ostatnim ćwiczeniem jakie powinieneś wprowadzić po ustaniu bólu jest właśnie unoszenie bokiem.
Zacząć by należało od wzmocnienia mięśni rotatorów stawu barkowego i wzmocnić mięśnie naramienne.

Ogólnie w planie treningowym masz dobrze dobrane ćwiczenia, choć objętość tych podstawowych jest dość niska ale wybrałeś metodą 5/3/1 więc niejako jesteś do tego zmuszony. Ale nie ma się co czepiać planu bo ćwiczenia są nieźle skomponowane.

Jak masz możliwość to ewentualnie zwiększ różnorodność ćwiczeń na mięśnie brzucha/rdzenia.

A ja bym się na Twoim miejscy wstrzymał z poprawianiem siły jeśli jesteś w trakcie diagnozowania kontuzji barków bo jedno z drugim trochę się gryzie i przede wszystkim popracuj nad przysiadem.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-05 11:05:59

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dropset - wyjaśnie zasady

Następny temat

Trening na rozbudowę nóg

WHEY premium