SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OWSIANKA - co ja robię źle?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 532
W zaplanowanej diecie - a ściślej w śniadaniu znajduje się wróg nr 1 mojego przełyku - owsianka. Owe danie przysparza mi na tyle problemów, że jedząc je muszę popijać herbatę z mięty, w przeciwnym wypadku zwymiotowałbym zawartość świeżo napełnionego żołądka. Tak wyglądają moje objawy, ale jak się tu im dziwić skoro porcja przygotowywanej przeze mnie owsianki jest obrzydliwa! W konsystencji przypomina klej, w smaku posłodzony olej lniany... i jak tu mieć apetyt? Podejrzewam więc, że robię ją poprostu źle, a co i jak postaram się opisać niżej:

1. do gotujących się 700 gram mleka (przy mniejszych ilościach łyżka stawała w przyrządzonej zupie pionowo) dosypuje 80g płatków błyskawicznych (w/g diety) + cukier, 2. gotuję to ok. 5 minut na średnim ogniu, 3. produkt finalny wlewam do talerza, 4. produktu finalnego nie mogę przełknąć.

Co w tej sytuacji zrobić? Gdzie kryją się chochliki i jak je skorygować, by przy śniadaniu móc wreszcie z uśmiechem rozmawiać z rodziną zamiast na jej oczach hamować odruchy wymiotne?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tam jak kolega wyżej - mógłbym jeść owsiankę 3 razy dziennie, jadałem tak kiedyś, ale na owsiance to się masy nie zrobi Mięcho podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
W konsystencji przypomina klej
dosypuje 80g płatków błyskawicznych


Samo mowi za siebie.Jesli nie chcesz papki to najlepiej owsiane gorskie albo zwykle.Nazwa czasem nie jest wazna.Wybieraj te z grubym ziarnem i nie gotuj dlugo albo zalewaj tylko woda/mlekiem.
Radzilabym sama woda,zeby tylko "przykrylo" platki,a po paru minutach dodac kefir/jogurt,bo lepsze od mleka,ale jak widze,ze sypiesz cukier to chyba nie ma takiego znaczenia dla Ciebie

Pamietaj o wystarczajacym pelnowartosciowym zrodle bialka przy sniadaniu.Te z plynnego nabialu jest wartosciowe,ale jest w nim tego zbyt mala ilosc.Mozesz dodac twarogu do platkow czy jajka odzielnie (np.jajecznice),mieso,ryby tez,ale raczej na sniadanie sie takich rzeczy nie je ;)



Zmieniony przez - Hihihehe w dniu 2008-06-19 06:01:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup owsiane zwykłe z Kupca, nasyp do miski, zalej wrzątkiem, poczekaj 5 minut, odelej wrzątek dolej zimne mleko, wsyp bakalie różniaste i nie ma bata, że takie coś Ci nie zasmakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
odelej wrzątek dolej zimne mleko,
Student-nie wiesz czy przy wylewaniu wrzatku duzo skladnikow mineralnych i witamin sie traci? Niby zalewane,a nie gotowane,ale pewnie i tak lepiej od razu dac wystarczajaca ilosc wody,a nie pozniej odlewac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 235 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11165
zrób sobie placek owsiany,jedno całe jajko,cztery białka i szklanka płatków,rozmieszaj i na patalażkę,posmaruj dżemem i jedziesz.

nie ma takiego bicia...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hihihehe - ja nawet gdzieś czytałem, że wtedy podczas gotowania/zalania wrzątkiem z płatków odchodzą do wody czy tam do mleka jakieś szkodliwe związki. Pisało też, że nie zaleca się gotowania w mleku i spożywania takiego.
Zalecenia były takie zeby zalać wrzątkiem/ugotować w wodzie, odlać tą wodę i dopiero wtedy dodać mleko czy tam coś innego.

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-06-19 07:06:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6002
a czy jak np ja jem tak:
wsypuje do miski wyznaczona ilosc platkow owsianych, pozniej troche orzechow i rodzynek, na koniec zalewam wyznaczoną iloscia mleka. calosc przygrzewam w mikrofalowce i tak to szamie?

To, co w życiu najlepsze, jest za darmo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
W mikrofalówce powiadasz? Ja bym nie ryzykował i jak już, to zalałbym je wodą, przykrył, odstawił i dopiero szamał(oczywiście uprzednio dodałbym odpowiednich składników)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
A dodatkowo niepotrzebnie marnuje sie duzo pradu co moze u rodzicow powodowac oburzenie i skargi,ze Twoja dieta ich drogo kosztuje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 331 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6002
oj ale ta owsianka to zwykle tak na szybko, bo jajka musze smazyc tez ;p gdzie jeszcze czas by ja zalewac i czekac az napecznieje ;d

To, co w życiu najlepsze, jest za darmo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
ee tam ;D ja jem surową owsianke ;D tzn leje mleko lub wode, zasypuje owsianymi, daje pestek z dyni, orzechow, rodzynek i jem :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEMY PRZY WYLICZANIU ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO

Następny temat

Pytanie o jazde na rowerze ;]

WHEY premium