SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE-MAŁO KALORII - PROSZĘ O PORADY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 504
Witam, mam do Was pytanie ponieważ na ogół jem dużo bo mam ochotę jednak ostatnio zacząłem dietę bardzo nisko kaloryczną po której nie czuje głodu, zmęczenia i innych efektów ubocznych zbyt małej podaży kalorii. Wstawiłem moją dietę na forum kiedyś i wszyscy pisali, że mogę od zbyt małej ilości kalorii zgubić wagę ale tłuszczu możemi przybyć. Także moje pytanie, czy jeśli nie odczuwam potrzeby spożycia większej ilości kalorii niż ok. 1500-1600 dziennie przy intensywnych treningach, jest możliwość, że przybędzie mi fatu? Czy mogę zgubić wagę? NIE GŁODZĘ SIĘ.

"your purpose in life is to find your purpose and give your whole heart and soul to it"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
nie pij za wiele gazowanej coli zero - mi pomogło

a tu masz temat o tym https://www.sfd.pl/Pytanie_o_wywalony_brzuch-t858558.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
1. ankieta
2. jeśli ważysz więcej niż 30kg to SIĘ GŁODZISZ taką dietą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 504
przepraszam, zapomniałem.

"your purpose in life is to find your purpose and give your whole heart and soul to it"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 504
waga: 67kg
wzrost: 171cm
2. czemu się głodzę? nie odczuwam głodu ani potrzeby zjedzenia więcej :O

"your purpose in life is to find your purpose and give your whole heart and soul to it"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
Jak byś zjadał 10000 kcal dziennie i akurat by to dla Ciebie było wystarczające by zaspokoić głód to też byłoby ok wg. Ciebie?

Oblicz zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/-t276436.html i już, to że czujemy się głodni / najedzeni nie zawsze o
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
odczucia głodu i przjedzenia są bardzo subiektywne. przykładowo modelka która przed długi okres jest a głodówce po pewnym czasie nie odczuwa już tego, ze się głodzi. kiedy nagle zje porządny posiłek czuje się przejedzona mimo, że z punku fizjologii nie zjadła za dużo. I odwrotnie, osoba która je bardzo dużo przez długi okres czasu nie czuje się za każdym razem objedzona. A kedy zje normalny posiłek odpowiadający zapotrzebowaniu kalorycznemu może czuc się nadal głodna.

Przeczytaj podwieszone, policz swoje zapotrzebowanie wg wzoru. Jesli będziesz jadł wiele mniej niż zapotrzebowanie to organizm spowolni drastycznie metabolizm i nastawi się na magazynowanie. W okresach kiedy będziesz cały czas jadl mało to waga będzie spadać, palone będą mięsnie i fat. W dni w które sobie pofolgujesz i zjesz więcej niż potrzebujesz na spowolnionym metabolizmie organizm natychmiast będzie odkładał nadmiar w postaci tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
urwało mi post w połowie coś kolega wytłumaczył :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 504
dzieki wielkie za odpowiedzi. ci do spowolnionegi metabolizmu: moje zapotrzebowanie to ok. 2600kcal jednak obliczylem ze najdam sie przy 1600kcal. rozumiem ze moze drastycznie zwolnic metabolizm ale jesli spozywam posilki regularnie co 2-4h to takze zwolni?

"your purpose in life is to find your purpose and give your whole heart and soul to it"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
tak, liczy się bilans dzienny a nawet tygodniowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Jak masz fure z 2-litrowym silnikiem benzynowym to jezdzac po miescie musisz sie liczyc ze spalaniem rzedu 10l/100, zalezy jak zapyerdalasz. Roznica pomiedzy autem a czlowiekiem jest taka, ze czlowiek moze przyzwyczaic sie do spozywania mniejszej ilosci 'paliwa' niz mu potrzeba, ale to nigdy nie konczy sie dobrze. To, ze nie czujesz glodu jest wlasnie powodem spowolnionego metabolizmu i wlasnie w tym momencie zacierasz silnik i tracisz kuce.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 504
wielkie dzięki za wsze odpowiedzi
mam jeszcze dodatkowe pytanie bo w internecie nie znalazłem odpowiedzi, jaka może być przyczyna "napompowanego" brzucha? tzn. nie mam dużej ilości fb a jednak brzuch zawsze mi odstaje, jest nadety jak u kobiety w ciąży... why?

"your purpose in life is to find your purpose and give your whole heart and soul to it"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co jeść by urosnąć

Następny temat

Dieta low carb zaczynamy

WHEY premium