SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nurkowanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23320

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
zapomnialem napisac o masce i fajce

jesli chodzi o fajki to specjalnie nie znam sie na tym moge tylko powiedziec ze sa fajki z zaworkiem upustowym przez ktory wyplywa woda jesli wynurzysz glowe ponad wode lub bez zaworka

jesli chodzi o maski to sa maski z pojedynczym szklem i dzielone w zasadzie preferuje z pojedynczym szklem ale moze dlatego ze na jedno oko slabiej widze i jak patrze przez maske podzielona to mi to przeszkadza oczywiscie szklo musi byc odpowiednie aby podczas przypadkowego pekniecia nie pokieroszowalo ci twarzy ponadto liczy sie tez wielkosc maski (tzw jej pojemnosc) im mniejsza maska tym wiecej razy mozesz ja przedmuchac z jednego wdechu (ale to ma glownie znaczenie przy nurkowaniu na bezdechu a przy akwalungu raczej bez znaczenia przynajmniej dla mnie)

jak wybierasz maske to zwroc uwage aby dobrze przylegala ci do twarzy tzn przystaw maske do twarzy i zassaj lekko powietrze nosem maska powinna ci sie utrzymac oczywiscie nie trzymaj jej w tym momencie ani nie zakladaj paska przytrzymujacego


mysle ze glosiu napisze ci cos wiecej bo ja w tym temacie nie wiem za wiele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315
Tak szczerze, to nie znam ich osobiście, tylko przez net (nautilus) i tel (Nautica). Więc poziomu szkoleni nie jestem w stanie sprawdzić musisz zasiegnąć języka na miejscu najlepiej w weekend na Zakrzówku, masz w miescie bardzo ładny akwen. Ja jeszcze tam nie nurkowałem ale znam kilka opisów.

Sprzęt ABC, tu nie masz racji, nie kupuj płetw kaloszowych jeśli masz zamiar nurkować w pełnym sprzęcie. Kaloszówki są dobre na basen i ewentualnie ciepłe wody gdzie nie ubierasz się w buty nurkowe. Jeśli robisz kurs to kupuj odrazu paskowe.

Na poczatek polecam Cressi Frog (ja mam takie już 4 lata) są średniej twardości, dosyć krótkie co jest ważne na początku - nie przeszkadzają pod wodą gdy wykonujesz ćwiczenia. Jeśli masz nieco mocniejsze nogi (a wyglada na to że masz bo się wspinasz) i jeśli pozwalaja na to finanse to kup Cressi Master Frog to płetwa moich marzeń, niestety stare Frogi są tak dobre że jeszcze długo ich nie wymienię Master Frogi są dłuższe i twardsze ale mają niezłego kopala, machniesz raz i masz wszystkich za sobą.

Ostatnio kupowałem sprzęt narciarski, trafiłem na allegro buty Race,owe Head. Większośc narciarzy radzi miekkie buty na poczatek, ja postanowiłem skorzystać z okazji i kupiłem te Heady, twarde jak cholerka...Po drugim razie już ich nie czuję są super. Mysle, że to kwestia przyzwyczajenia.

Nie kupuj sprzętu dwa razy, kup taki aby służył Ci dobrze przez wiele lat.
Frogi lub Master Frogi to jest dobry wybór.
Ciekawe czy w jakimś z krakowskich centrów nurkowych można kupić Cressi.
Powinny być bo to jest b.szanowana firma jeśli chodzi o płetwy.

Maska tu też polecam Cressi jest jeden jedyny model który im się udał.
Big Eye's to maska o przedłużonych szkłach umozliwia widzenie strefy miedzy mostkiem a szyją. W innych maskach jest bardziej ograniczona widoczność, cena 250pln mozna trafić w sklepach typu Giacomelli czy GO Spotrt za 150 ale trzeba mieć fuxa i raczej po sezonie.

Fajka, masz do wyboru dwa rodzaje z zaworkiem lub bez (zwykła), zaworek umożliwia łatwiejsze wydmuchiwanie wody (jednokierunkowy zaworek w okolicy ust skierowany w dół) koszt - 60pln

To tyle jeśli chodzi o ABC

Teraz zobaczyłem wypowiedź Conan'a, nie zgadzam się z ubieraniem płetw w wodzie. To jest indywidualna sprawa. gdy jesteś na łodzi,pontonie, zakładasz płetwy na pokładie i wskakujesz do wody. Przy nurkowaniach z brzegu uzależnione jest to od topografi brzegu. Z plazy wchodzi się w płetwach tyłem, w kamieniołomie róznie, często siada się na jakiejś pólce skalnej i zakłada się mając wody po kolana. Mozna tez wskoczyć mając płetwy na nogach.
To wszystko jest na kursie, sam zobaczysz jak Ci jest wygodniej.

Co jeszcze mogę Ci wytłumaczyć?


Pozdrawiam
Głosiu

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39864 KONKURS - ZOBACZ


Ashes to ashes, dust to dust

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
sorki moj blad
nie wzialem pod uwage nurkowan z lodzi i innych tego typu
jednak fakt faktem do nurkowania w akwalungu pletwy na pasek sa lepszym wyborem niz kaloszowki i tu sie zgadzamy
pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315
Conan bardzo ładnie wytłumaczył jak należy dobierać maskę, ja dodam jeszcze, że pojemność maski przy nurkowaniu ze sprzetem nie ma większego znaczenia. Natomiast przy nurkowaniu swobodnym (patrz film Wielki Błekit) ma zasadnicze. Pod wpływem ciśnienienia, ilość powietrza w masce maleje wraz ze zwiększająca się głebokością. Oczy są jakby wsysane do wnetrza maski, gdy masz automat w ustach, nie ma problemu, co jakis czas robisz wydech nosem i już. Nurkijac swobodnie nie masz takiego luxusu. Masz tylko to co w płucach. Ale tak głebokie nurkowanie nie grozi Ci w najblizszym czasie

W kwesti szkła dzielonego lub nie...
Dzielone jest zalecane osobom mającym wadę wzroku dlatego że mozna wymienić zwykłe szkła na korekcyjne, zarówno + jak i -. Osoby bez wad mają większy wybór, poprostu zakładasz i stwierdzasz która Ci bardziej pasuje.

Ja polecam Big Eye's bo swietnie leży pod nosem no i ta widoczność - rewelka. Szczelność pod nosem jest bardzo ważna dla facetów z wąsami. Ja posiadam takowe i zawsze mi ciekło do maski, ta jedna jedyna jest w 100% szczelna

Tu również decyduje indywidualny kształt twarzy.

Conan, dzięki za pomoc , cieszę sie, że jest tu ktoś mający coś do powiedzenia w "mokrych" sprawach. Pozdrowionka serdeczne.



Pozdrawiam
Głosiu

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39864 KONKURS - ZOBACZ


Ashes to ashes, dust to dust

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3866
Strasznie miło się z Wami gawędzi.
Co do zakupów to Głosiu pisałeś ze masz rabaty we Wrocławiu.
Moja Pani często tam bywa i myślę że jak byśmy kupowali do dwa
komplety.
Płetwy te twardsze , dla mnie a te lżejsze dla niej.
Co do maski to zdecydujemy się chyba na tą co proponujesz.
Wspinamy się w szkłach kontaktowych , w basenie pływamy w okularkach i
też w szkłach.
Myślę że maska jest bardziej szczelna niż okularki.
Pozdrawiam

Każdy ma swój Mount Everest

Każdy ma swój Mount Everest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315


Tak jest szczelniejsza, ale przy zalaniu maski możesz wypłukać szkła.
Rabaty mam owszem, ale nie w Ultra-Dive gdzie mają Cressi, niestety .

Mi tez się miło gawędzi ale czas zmykać na siłownię i do domku.
Zapraszam do Wrocławia . Do jutra.


Pozdrawiam
Głosiu

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39864 KONKURS - ZOBACZ


Ashes to ashes, dust to dust

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


witam, w kwesti nurkowania polecam zime w egipcie
to jest fotka z stycznia z DAHAB gdzie konczylem kurs nurkowania
zrobilem juz OWD, AOWD i NITROX
,jeszce nie wywolalem zdjec podwodnych
ale nie wiem czy cos z nich wyszlo, bo mi sie obudowa na 20 m rozszcelnila


diver do it diper ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851


ja tam bym sie bal czegos takiego

Pozdrawiam

Doradca w dziale Sporty Extremalne

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315


Witaj Andy, masz rację że Egipt zimą to jest coś Sam bym chciał sie tam wybrać...ale chyba wolał bym bardziej gorącą porę. Na przykład maj...
Zrobiłeś 3 kursy na jednym wyjeździe..hmmm strasznie szybko się edukujesz. Ile zrobiłeś tam nurkowań? Byłes tam 2 tygodnie? czy wszystko w tydzień?
Pozdrowionka

Zaborek, nie siej wrogiej propagandy, rekin na zdjęciu to Tawrosz a te bestie tylko źle wyglądają - są łagodne jak baranki.hehe ale jak taki zza winkla wypłynie to gacie i pianka pełne...niespodzianek

Tu masz BIAŁĄ ŚMIERĆ na foteczce brrr...



Pozdrawiam
Głosiu

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39864 KONKURS - ZOBACZ


Ashes to ashes, dust to dust

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
7 dni 20 nurkowan
oczywiscie czesc teoretyczna do 3 kursow i zajecia basenowe byly przed
W marcu lece nurkowac na Zanzibar :)

diver do it diper ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SnOwBoArD

Następny temat

WYPADKI i ich efekty!

WHEY premium