SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nurkowanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich ,Ja jestem z Zabrza
pytanko do Głosia nurkowałeś kiedyś w Gębczycach to jest gdzieś obok Wrocławia, jak tak mogłbys cos napisac o tym akwenie.
Jeszzce do tematu pianek Ja nurkuje w piance Water proof (overall 5mm + docieplacz 7mm) nurkowałem w niej kilka razy pod lodem i nie było tak źle .


Live is brutal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 617
nigdy nie zapone tego uczucia 30 metrow pod woda ja i natura i ten piekny swiat .....czlowiek moze sie uzaleznic jak nurkowac tak gleboko to tylko w Oceanie !!! pozdrawiam nurkow !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam mam takie pytanko czy sa tu jacys płetwonurkowie z okolic małopolski bardzo chciałbym zajac sie tym sportem tylko potrzebuje pogadac z kim kto sie na tym zna.Pozdrawiam

"i choć bym szedł ciemną doliną,zła się nie ulęknę"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
z malopolski nie jestem ale w sumie mieszkam niedaleko bo na slasku wiec pytaj o co chcesz
a poza tym mysle ze jest tu wiecej osob ktore ci moga pomoc
pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich nurów.Mam takie pytanko czy warto kupowac uzywany sprzet jesli tak to gdzie znajduja sie takie miejsca(jestem z okolic małopolski ewentualnie na sląsk tez moge zaglądnąc) gdzie to mozna kupic co potrzeba na poczatek do rozpoczecia podwodnej przygody i mniej wiecej jesli mozna znawców prosic to chciałbym poznac w przyblizeniu ceny.Jaki kurs na poczatku trzeba zrobic i jak to wyglada ??? Pozdrawiam wszystkich z SFD

"i choć bym szedł ciemną doliną,zła się nie ulęknę"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
czesc
zacznijmy od wyboru organizacji masz do wyboru kilka organizacji m.in CMAS, PADI, SSI, NAUI to ktora wybierzesz pozostawiam tylko tobie wszytkie te organizacje sa miedzynarodowe i uprawnienia sa uznawane na calym swiecie jesli chodzi o kurs i jesli nie masz jeszcze zadnego stopnia nurkowego zapewne zaczniesz od kursu podstawowego czyli w CMASIE to bedzie P1 w PADI OWD w innych organizacjach niestety nie znam nazw
cena kursu podstawowego to okolo 800-1000 PLN zalezy gdzie i w jakiej organizacji

jesli chodzi o sprzet to wyposazenie niezbedne do nurkowania to
ABC (pletwy maska fajka)
jacket (kamizelka do ktorej podpina sie butle i ktora regulujesz plywalnosc)
Automat oddechowy
butla+zawor
konsola (manometr i glebokosciomierz)
pianka

to absolutne minimum ale wszystkiego sie dowiesz na kursie od instruktora
ceny nowego sprzetu tzn kompletu takiego jak napisalem to wydatek od 5000 PLN w gore uzywany oczywiscie taniej ale co nowe to nowe (ja sie na razie nie dorobilem nowego)

troche chaotycznie napisalem ale mam nadzieje ze sie polapiesz i ze koledzy nurkowie bardziej doswiadczeni jeszcze cos dopisza
pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1021 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5315


Witam wszystkich stałych bywalców i oczywiście nowych
Forum nie przesyła mi powiadomień...no i jestem do tyłu.
Zaraz postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania, zacznę od Gębczyc.

GĘBCZYCE (na zdjęciu) - drogi elquapo to jest mój ulubiony kamieniołom w okolicach wrocławia. Mam tu zrobione przynajmniej z 70 nurkowań. Głębokość sięga w porywach do 33m (wody powoli przybywa), widoczność jest dobra ale dopiero od 10m wyżej jest stały zakwit - zielona woda. W gębczycach znajduja się dwa oczka wodne - głebsze i łatwiej dostepne (33m) oraz płytsze i trudno dostępne (nurkowałem tam zimą pod lodem namacałem 17m). Generalnie w okolicach Strzelina znajduje się kilka ciekawych kamieniołomów

Co do pytań Connana
Pianki:

Eques - jest to jeden z dwóch największych producentów skafandrów mokrych i suchych w Polsce (drugim jest wrocławskie Ocean Pro). Najlepszym i jedynym modelem zasługującym na Twoje zainteresowanie jest "Ultimate".
Jest to niezła dwuczęściowa pianka z średniej jakości neoprenu (sheiko).
Może zmienili nepren jeśli tak to polecam bardzo jesli nie - to jest to średnio opłacalne. W tej cenie mozna kupic coś lepszej (zachodniej) firmy zrobione z (yamamto).
Seeman Sub - Ostatnio robią całkiem sensowne pianki w niezłych cenach, ale polscy dystrybutorzy walą strasznie duże ceny.

Pisałeś coś o problemach z rozmiarówką - jeśli jesteś bardzo nie standatdowy to pozostaje szycie na miarę i tu polecam Equesa.

Oki teraz przeczytam resztę postów bo mam 2 strony zaległości


Pozdrawiam
Głosiu


Ashes to ashes, dust to dust

Pozdrawiam
Głosiu

"Uważaj przy czytaniu książek na temat zdrowia, bo możesz umrzeć na błąd w druku." Mark Twain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
tak sobie przegladam stare posty i postanowilem odsiezyc

na chwile obecna dorobilem sie juz troche sprzetu posiadam pianke (kompletna czyli 2x7 scubapro+buty+rekawice) pletwy paskowe stratosy
oczywiscie balast, maske, fajke no i jacket sherwooda x-trema tez mam
brakuje mi niestety jeszcze automatu i butli no ale jestem dobrej mysli

glosiu zrobiles tego DM??

a jak reszta piszacych w tym poscie

pozdrowionka dla wszystkich nurkow i nie tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie wszystkich nurków i nie tylko. Mam do Was pytanko. Juz od jakiegoś czasu marzę aby zrobić kurs na płetwonurka (podstawowy) jednak mieszkam w Wawrszawie a tu jest dosyc spory wybór różnego rodzaju klubów zszeszeń szkół itd, a ceny kształtują się w granicach 600-1200 pln za kurs co jest dosyćduzym rozrzutem według mnie.Tak więc może Wy możecie mi poradzić jakąs szkołę w Warszawie, i jeśli możecie to powiedzcie mi czy opłaca się na tym oszczędzać czy nie?
Co powiecie o szkole Scuba Service???
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 397 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6680
z wawy niestety nie jestem wiec o szkole nic nie wiem ale napisze ci dlaczego takie roznice (oczywiscie wedlug mnie)

zwroc uwage przede wszytkim co jest wliczone w cene kursu otz niektore szkoly podaja ze cena wynosi np 1200 ale masz eliczone juz wszytko w ta cene czyli sprzet na kurs certyfikat ksiazke itd

a inne podaja np 600 ale malymi literami pisze iz nalezy jeszcze doliczyc oplate za certyfikat, wypozyczenie sprzetu, zakupic ksiazke co niezadko wyniesie wiecej niz owe 1200

po prostu musisz dobrze patrzec
oczywiscie roznice zawsze sie zdazaja zalezy od szkoly
najlepiej popytaj znajomych albo poczytaj grupe dyskusyjna pl.rec.nurkowanie
pozdrowionka

p.s. gdybys mieszkal na slasku to bym ci pomogl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SnOwBoArD

Następny temat

WYPADKI i ich efekty!

forma lato