SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowe systemy oparte na tradycjach (kung fu i bu-jutsu )

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Znalazłem ostatnio informację dwóch ciekawych systemach które bazują na tradycyjnych chińskich i japońskich SW starając się reanimować ich wartość bojową.
Ciekawy jestem Waszych opinii:
http://www.essenceofevolution.com/

oraz
http://www.aunkai.net/
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Ok. ale chyba nie tylko brakiem form Yiquan różni się od Xiyiquan. Z tego co wiem co wiem to zostały zmienione niektóre metody treningowe oraz dodane nowe. Co jak wspomniałem wyszło chyba na zdrowie? W związku z tym podobnie może być z systemami powstającymi współcześnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Troszke nie rozumiem inicjatywy. Co to znaczy "starając się reanimować ich wartość bojową"?
Moj pierwszy trener od kung fu pracowal jako wykidajlo w klubie nocnym, startowal w okregowych turniejach kickboxerskich (w jednym nawet zdobyl mistrzostwo czy wice-mistrz. wojewodztwa. Mialem tez w klubie kolegow z roznych srodowisk, i niejednemu z nich (jak i mi) umiejetnosci nabyte na sali przydaly sie w zyciu, w obronie wlasnej krotko mowiac. Nie wspominajac, ze zawodnicy z tego klubu wywalczali na zawodach full contact sandy (w polsce jak i europie) puchary i medale.
Jezeli to jakas inicjatywa, ktora ma dopasowac jakies systemy do startow w MMA to jestem za (z drugiej strony taka platforma, w ktorej mozna sie szkolic do mma jest sanda plus trening bjj).
Nie do konca ogarniam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Poza tym, o ile sie nie myle w chinach istnieje trend zwany "nowoczesne wushu" (to nie to samo co "sportowe wushu"). I o ile sie nie myle, sa to wspolczesne "skladaki" zawierajace w sobie najbardziej sprawdzone i skuteczne techniki, strategie i koncepcje, czesto wziete z roznych, duzo starszych styli...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Zamysł moim zdaniem jest fajny. Wykorzystanie adaptacja technik i specyficznych metod treningowych, których nie znajdzie w współczesnych sportach i systemach, a które naprawę mogą dać ciekawe aspekty bojowe. Nie chodzi o przystosowanie pod MMA, ale do tego by można było z powodzeniem te systemy używać w samoobronie , interwencji i innych życiowych sytuacjach.
Niestety wiele tradycyjnych systemów przez brak weryfikacji skostniało i ich wartość bojowa umiera z stąd też taki reanimacja akcja bardzo się przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Niestety wiele tradycyjnych systemów przez brak weryfikacji skostniało i ich wartość bojowa umiera z stąd też taki reanimacja akcja bardzo się przyda.


To nie poprzez brak weryfikacji a przez niedouczonych instruktorów , których głównym celem jest zarabianie tylko kasy na nauczaniu stylu
Stare systemy były kompletne ...to ludzie uczynili je takimi jakimi są poprzez odrzucenie wielu metod treningowych, które teraz stały się niezrozumiałe i nudne bo monotonne do ćwiczenia
Teraz nie mam czasu , może jutro coś więcej napiszę

Zmieniony przez - wuxia w dniu 2011-07-13 19:23:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Dobrze by bylo, gdybys napisal cos wiecej na ten temat Wuxia, mnie sie nie chce wywazac otwartych drzwi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Wuxi, ciekawa uwaga nr. Nie douczonych „mistrzów”.
Faktem jest że stare systemy w swej prawdziwej esencji są bardzo kompletne co widać właśnie w podanych przeze mnie szkołach na nich opranych – bardzo fajny jest sposób generowania uderzeń, i sposoby w jaki wyczuwają kierunki do obaleń/rzutów to bardzo podobne do tego co widziałem u prakrytów Bagua ,czy xingyiquan (kilka rzutów podobnych jak w Twoim stylu).
Jaka więc jest przyczyna powrastania tych nowych systemów, czy jak twierdzą instruktorzy zwiększenie efektywności nauki w krótszym czasie i próba szukania coraz bardziej kompleksowych rozwiązań ( w co wierze ) czy czysty biznes ( co by mnie rozczarowało).
Chcenie poćwiczył bym z praktykiem jednego czy drugie systemu bowiem „po owocach ich poznacie” :)..
Czekam na Wasze przemyślenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23097
Przyczyny powstawania nowych rzeczy mogą być różne. Ale akurat w dwóch powyższych przypadkach wygląda to na coś, co wyrasta naturalnie z doświadczenia danych osób, a nie ze sztucznego szukania poklasku. Jeden z moich uczniów z Belgii regularnie bierze udział w seminariach z Akuzawą, i jest zadowolony.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Z tego co wiem to Akuzawa stawia na kontatowość , czyli też podobie jak u Was w Yiquan-który też można by zaliczyć do takich sytemów (chodź może już nie teraz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 225 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1047
Fakirstan
Te zmiany caly czas zachodza, zobacz na ten filmik, z Chin. Ogladaj od 1:15.
To jest Hung Gar, i o ile rozumiem z kontekstu chodzi o to ze porownuja wspolczesny Hung Gar do bardzo tradycyjnego. Ale nie znam kantonskiego, a w takim jezyku (dialekcie?) jest ten program, wiec zdaje sie na Dachenga co by ocenil.





No i ten filmik, tez ciekawy



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23097
Z tego co wiem to Akuzawa stawia na kontatowość ,

Hmm, może. Na wspomnianych seminariach to raczej bardziej praca ze strukturą.

czyli też podobie jak u Was w Yiquan-który też można by zaliczyć do takich sytemów (chodź może już nie teraz)

Natomiast tutaj z kolei zupełnie nie zrozumiałem tego co jest w nawiasie.

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zdjęcia Dnia: MAYWEATHER PODPALA BANKNOTY

Następny temat

Jakie odżywki na obóz?

WHEY premium