SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski poziom testosteronu w wieku 25 lat

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627597
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 202
@ droga Paatik- po prostu napisałam jednemu moderatorowi w krótkich dosadnych słowach, co myślę o kasowaniu przez niego moich postów... LOL ale dla jego "ego" to było chyba zbyt wiele.... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12193 Napisanych postów 22035 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627597
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 202
haha, droga Paatik- nie posty, jedynie wiadomość prywatną mu wysłałam w kilku żołnierskich słowach
i nawet wykropkowałam tzw. brzydkie wyrazy, więc małe zdziwko na tego bana


Zmieniony przez - Cute_Smerfetka w dniu 2020-12-22 18:17:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 66
Hmm, w tym wieku wartość "teścia" ;) powinieneś mieć na poziomie ok. 600 ng/dl. Widzę, że pobranie krwi miałeś po godz. 12.00- to też ma wpływ na wynik, bo poziom testosteronu zanika z biegiem dnia- wcześnie rano jest wyższy niż po południu. :)Ogólnie według międzynarodowych standardów przy poziomie poniżej 300 i przy współistniejących objawach, zalecana bywa terapia zastępczym testosteronem.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Calineczkaaa
Hmm, w tym wieku wartość "teścia" ;) powinieneś mieć na poziomie ok. 600 ng/dl. Widzę, że pobranie krwi miałeś po godz. 12.00- to też ma wpływ na wynik, bo poziom testosteronu zanika z biegiem dnia- wcześnie rano jest wyższy niż po południu. :)Ogólnie według międzynarodowych standardów przy poziomie poniżej 300 i przy współistniejących objawach, zalecana bywa terapia zastępczym testosteronem.:)



Akurat ten ostatni z wynikiem 260 był on pobierany około 7:40, źle spojrzałaś. Ten wcześniejszy z wynikiem 300 koło 7:00.
Lekarz widząc, że mieszczę się w widełkach spyla mnie na drzewo, mówiąc, że mieszczę się w normie a z wyników badań nie wynika, żeby problem był na tle hormonalnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 66
My bad ;) faktycznie coś źle spojrzałam Lekarz w swej karierze pewnie nie takie wyniki widział, musiałbyś się bardziej "postarać", by zrobić na nim wrażenie hahaha
Fakt faktem, średnia ilość teścia ;) dla zdrowego 25-latka powinna wynosić ok. 600 ng/dl.W przypadku osób w Twoim wieku często niedobór testosteronu jest związany z niezdrowym trybem życia- nadwaga i otyłość, brak ruchu, zła dieta, "gazowanie" ;)i stosowanie innych środków psychoaktywnych, palenie fajek, stres i zarywanie nocy. :)
Gdybyś się ogólnie dobrze czuł, to ok, ale jeśli masz takie fatalne samopoczucie, to pozostaje Ci terapia hormonalna /teść ;)w tabsach/zastrzykach/, zmiana stylu życia na megazdrowy i suplementacja.


Zmieniony przez - Calineczkaaa w dniu 2020-12-23 07:43:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
poziom testa nie jest najwyzszy rano, a wlasnie po poludniu okolo 15-16 a pozniej znowu maleje, wiec badania najlepiej by wlasnie bylo wykonac po poludniu jak chcemy miec nieco wyzszy wynik. za to rano jest produkowane najwiecej testa w organizmie, ale to nie oznacza, ze osiagnie juz swoj poziom szczytowy podczas wydzielania w organbizmie, na to potrzeba nieco czasu. W koncu nie pobieramy materialu don badania z jader, tylko ramienia
jednak czy ma to znaczenie? niekoniecznie, zazwyczj osobnik zdrowy, powinien i tak miec z rana dosc wysoki poziom.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 82
TomQ-MAg- bardzo ciekawą teorię tu głosisz ;), bo ja zawsze słyszałam, że poziom teścia ;) najwyższy jest rano :D
ale też nie jestem jakimś specjalistą, jakby co. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
rano po nocy mamy wysoko GH na pewno
dosc czesto wydzielanie jest utozsamiane z wysoka koncentracja danego hormonu we kri, ale niekoniecznie jest to tej samej chwili.
jednak z punktu widzenia diagnostyki pewnie te odchylenia sa na tyle nieistotne, ze po prostu sie tego nie stosuje.
co innego kwestia badania sie na zcczo, gdzie pokarm uruchamia pewne mechanizmy metaboliczne, jak w przypadku tarczycy.
ogolnie mam ksiazkje z interpretacji badan krwi, to przygotowanie do badan, by wszystko wyszlo jak najbardziej bliskie prawdy, powinno juz zaczac sie 3 dni przed badaniami, ddnosi sie to do wysilku fizycznego i odzywiania

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ejakulacja a trądzik

Następny temat

napięcie tkanek na brzuchu i ramionach przez fale radiowe

WHEY premium