SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadgarstki problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
Witam. 

Mam 20 lat. Przygodę z siłownią zacząłem trochę mniej niż 3 lata temu i co jakiś czas musiałem robić długie przerwy po nawet ponad 2 - 3 miesiące przez to że na zmianę a to 1 a to drugi nadgarstek siadał. Zaczynał po prostu boleć i nie dało się ćwiczyć. Dodam że przed każdym treningiem zawsze dobrze się rozgrzewałem a potem robiłem serie wstępne i też dbałem o technikę żeby nadmiernie nie obciążać tych nadgastkow. Używałem też usztywnaczy. No i na poczatku lipca po raz kolejny odpalił się tym razem prawy nadgarstek i do widzenia z treningami i z racji na wakacje postanowiłem się za to wziąć i porobić badania no i lekarze robia mi kazdy co innego kazdy tez mowi co innegoi tak naprawdę niczego się nie dowiedziałem. 
Wszystkie badania wychodziły w porządku. Żadnych reumatyzmow itp nie ma. Jedyne co wyszło to jakieś zmiany na RTG: "Obrzęk okołostawowy tkanek miękkich z osteopenią okolostawową obustronnie. Zmiany destrukcyjne chrząstek stawowych wyrażone zwężeniami szpar stawow międzynadgarstkowych. Wniosek: podejrzenie zmian zwyrodnieniowych"

Obecnie piję od około 2 miesięcy orton flex oraz jeden z lekarzy wypisał mi lek przeciwzapalny Nimesil rano co drugi dzień przez 2 tygodnie.

Czy ktoś jest mi w stanie poradzić co mogę zrobić z moim problemem. Do jakiego lekarza można się z tym udać. Byłem u rodzinnego, ortopedy i reumatologa i nikt nie powiedział niczego sensownego.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Collagen_Premium-opis40198.html#wartosci
inny produkt używałem, ale 20-30 dni dawałem po 2x20g (później 1x20g lub 2x10g) dziennie razem z witaminą c - dziennie ok. 5-10g (na oko), z tym że kolagen zostawiałem chwilę w wodzie tak z 10minut przed wypiciem

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_MSM-opis38336.html#wartosci
ludzie dają dużo więcej, ale ja dawałem 2 dziennie

matmax13
Na stany zapalne to może być za dużo omega 6, czyli problemy z dietą?]

https://potreningu.pl/articles/3967/czym-grozi-zbyt-niskie-spozycie-omega-3


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-09-23 09:32:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Jakie dokładnie badania były robione?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
Rtg nadgarstka prawego i lewego - opis jest wyżej.
Badanie gęstości kości kręgosłupa: kobieta robiąca to badanie wystawiła diagnozę po 3 sekundach że wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Oraz badania krwi:
Ob: 5 (2-12)
RF: < 10 (0,00 - 14,00)
anty - CCP 0,7 (0,0 - 5,0)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Idź w strone USG, dalej RM. Pozostaje kwestia osoby która poważnie zajmie się Twoim przypadkiem.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
No właśnie tylko zastanawiam się do jakiego lekarza uderzać oraz czy jest sens. Ostatni lekarz u którego byłem to był lekarz rodzinny i poszedłem do niego żeby mnie gdzieś jeszcze skierował a on powiedział że nie ma takiej potrzeby bo mi nic poważnego nie dolega. Mam jakieś lekkie zmiany + na pewno teraz jest stan zapalny i dlatego boli i on powiedział żeby po prostu zrezygnować z siłowni i ćwiczyć sobie delikatniej jak już przejdzie ból i powiedział ze wszystkie rehabilitacje itp na pewno nie zaszkodza ale też nie za wiele dadzą i nie wiem jak o tym wszystkim myśleć.
Ogólnie jeśli dobrze rozumiem to na usg/rezonansie będzie to wszystko lepiej widać i co wtedy? Jakie są najlepsze metody leczenia tego? Bo bardzo bym jednak chciał móc chodzić na siłownię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
Jeszcze wracając co do tego usg to też mi powiedziała o tym ze to moze byc dobry pomysł ta pani co robila mi gestosc kosci to spytałem się czy mnie skierują i dowiedzialem sie ze kieruje na to tylko ortopeda a bylem u ortopedy parę tygodni wcześniej i mając moje rtg skierował mnie do reumatologa a nie na usg :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Czasami tak wygląda droga do pełnej diagnostyki. Dziwne, że nie dostałeś na usg tylko rzucają Cię od lek do lek. Może lepiej będzie jak na następną wizytę czy to do ortopedy/reumatologa/neurologa pójdziesz z już zrobionym badaniem usg na wałsny koszt. Będzie po prostu szybciej. Tak to badanie będzie bardziej dokładne niż rtg. Później już tylko rezonans pozostanie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ja walczyłem długi czas z nadgarstkami, lekarze mówili "nic tam nie ma, ale włożymy w gips" i tak trzech, że nic mi nie jest, więc skoro nic mi nie było to trenowałem, czasami ze łzami w oczach z bólu, do tego ładowałem msm, kolagen, witaminę c i rozciągałem po każdym treningu - nie wiem co najbardziej pomogło, ale po 2-3 miesiącach problem zniknął
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
DJ_DoDo
Lepiej zrób jakieś prześwietlenie żeby przypału nie było. U mnie to tak jest że jestem w stanie poćwiczyć ponad pol roku po 3x w tygodniu a potem nagle zacznie sie stan zapalny i mogę pocałować klamkę siłowni przez następne 3 miechy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 80
@krzykacz
Zastanawiam się jeszcze nad tym USG bo co do RTG to żaden z tych "lekarzy" nie oglądał nawet tej płytki tylko wszyscy bazowali na opisie przygotowanym przez radiologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
spokojnie, od 4 lat nie dał ani ułamka znać o sobie, a nie oszczędzałem się w tym czasie pod względem treningów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaburzenia czucia głębokiego na krzyż.

Następny temat

Stawy

WHEY premium