SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Na "fali" blogów treningowych - tlog ;>

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


chłopie, powiem Ci tylko tyle - ja się skutecznie w tej chwili odchudzam na 2400 kcal, a ćwiczę mniej niż Ty - nie robie tylu serii i powtórzeń

no i te 16 gram tłuszczu to śmiech - zaburzasz w ten sposób gospodarkę hormonalną ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
zwiekszenie podazy moze tobie pomooc i to znacznie; w chwili obecnej organizm moosial zapewnie niezle zwolnic z tempem metabolizmu - stad brak efektoow; tyle w doooozym skroocie

a co do tlooszczy - wrzoocam info znalezione wlasnie w sieci; proste, jednak wystarczajace, by wyjasnic tobie kilka spraw:


Tłuszcze, czyli lipidy, są niezbędne dla ludzkiego organizmu, ponieważ:

1.stanowią bogate źródło energii;
2.budują błony komórkowe;
3.są elementem strukturalnym tkanki nerwowej;
4.biorą udział w procesach syntezy hormonów, prostacyklin, tromboksanów i leukotrienów;
5.są substratem w biosyntezie soli żółciowych;
6.stanowią źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy i alfa-linolenowy;
7.zawierają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K);
8.odgrywają istotna rolę w patologii chorób układu sercowo-naczyniowego;
9.są odkładane w organizmie jako materiał zapasowy.


btw
nie tyjesz wylacznie od tlooszczu /mam na mysli diete niskotlooszczowa vs. dieta o normalnej podazy tlooszczu, czyli ok. 1 g/kg stosowane w czasie redookcji/ - to bledne przekonanie

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym nawet poszedł dalej - od tłuszczów w ogóle ciężko utyć jeśli ilość węglowodanów jest ograniczona

i odwrotnie - od nadmiaru węglowodanów tyje sie bardzo łatwo, szczególnie w obecności tłuszczy hehe

generalnie jednak jaki by skład diety nie był (w rozsądnych granicach) to znaczny deficyt kcal na dobę prowadzi do istotnego spowolnienia metabolizmu po upływie około 2 tygodni (im większy deficyt tym szybciej) - organizm stara się utrzymywać wtedy zapasy tłuszczu raczej niż z nich korzystać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
z tego, co pamietam, evangelion byl w trakcie poszookiwan odnosnie do low carb... widac nie doszookal jeszcze

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Po raz pierwszy od paru dni forum działa mi bez przytykania się ;>

Szukam o lowcarb, szukam - na razie z ciekawych rzeczy znalazłem tylko post Uriela... Trochę mnie przeraża skomplikowanie owych zabiegów (kanarek - na pewnym poziomie pewne rzeczy upraszczać) i nie bardzo się w tym widzę. Szukam dalej.

To możecie coś zaproponować z tłuszczami? Ja nigdy nie negowałem ich wartości, po prostu nie bardzo wiem jak to włączyć - w sprawach diety (jak pewnie widać) jestem zupełnie, totalnie, dokumentnie i bezwstydnie zielony.

Możesz Tyka podać jeszcze jakąś konkretną nazwę owych "nowości" na efedrynie? Zszedłem wszystkie sklepy, w których się do tej pory zaopatrywałem i nic nie znalazłem. Tzn - znalazłem coś, ale podejrzanie drogie i podejrzanie nieznanego producenta. Poszperam jeszcze na forum, ktoś tam miał starą Therme po "zaporowej cenie"... I wcale nie uważam, że jestem hardcorowy biorąc therme - jestem leniwy, chce szybko i na skróty ;>

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Efedryna HCL (Vasopro) i kofeina (Prolab, Kaizen)po prostu - reszta na maila

dopoki jednak nie doprowadzisz diety do porządku, czy to therma czy co innego nie na wiele się zdadzą

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2004-04-27 20:46:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
cholera juz 2 moja wypowiedz zniknela w tym poscie
<co jest ?>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
Ja to Cię podziwiam... czytam od początku i kibicuję ale sie nie wcinałam, bo niby po co..
ale teraz sie wetnę
masz problem z ogarnięciem qbatury posiłków :) ja teeeż tak gigantycznie objętościowych posiłów od lat nie jadałam, a jeszcze na dniach nasz Drogi Tyka poprawił mi proporcje co zaowocowało zwiększeniem żarełka, ledwo co przepchnę jeden przez przełyk a tu już trzeba z następnym zasuwać!! strasznie się bałam, że droga wiedzie na manowce i wiesz co?
qrcze!
TO DZIAŁA! sama jestem w szoku! ale działa!! i jak do niedawna majaczyłam dodatkowo o efedrynach-srynach tak dziś wiem, że być może wolniej, ale dam sobie radę sama ze sobą
tralalala

mam tylko problem ze zmęczeniem, praca, II praca, siłownia, łóżko i tak przez 6 dni w tygodniu w sobotę już mi się ze zmęczenia ryczeć chce, w recepcji sie ze mnie śmieją, że mi łóżko koło rowerków postawia.. i zapłacę im placowe :)

pozdrawiam serdecznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Heh - przeżyłem szczyt ;> Jak mnie policja po raz szósty w ciągu doby legitymowała, to mnie strzeliło - spakowałem plecak i uciekłem. A tam, gdzie uciekłem, Internetu nie było. Teraz czas sprawdzić, czy siłownia szczyt również przetrwała, ale wieczorem wracam do was ;>

A po powrocie - siłownia stoi, ale oczywiście czynna w jakichś dzikich godzinach z okazji "długiego week-endu". Czyli z dzisiejszego treningu nici. Cóż...Wezmę się za planowanie. Notuję wszystkie wasze uwagi co do diety z ostatnich postów i ruszam na poszukiwania...Wish me luck

Zmieniony przez - Evangelion w dniu 2004-05-01 18:07:47

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Ech....duża kupa ;> Jak przeglądam diety innych ludzi na forum, to nic z tego nie idzie zaadoptować dla mnie... Po tych rybkach (tuńczyk codziennie, mintaj dwa-trzy razy w tygodniu) i tak wyglądam jak gęsie jajo - jakbym dodał do tego jeszcze jakieś mięso, to już pewnie kaplica. Mógłbym powtórzyć któryś z moich "istniejących" posiłków, ale to mi się nie uśmiecha - zagląda monotonia.

Po skorzystaniu z kalkulatorów, programików i Internetu (metoda Khaine'a zupełnie mi nie leży; skorzystałem z MyBodyComp):

podstawowa przemiana materii: 2043 kcal
całkowita: 4686 kcal (ta wartość to chyba z sufitu, ale tak było)
Body Fat (Khaine): między 32% a 24%
Body Fat (MyBodyComp): 22%
waga tłuszczu (MyBodyComp):21,25 kg

więc jest jeszcze sporo do zrobienia

Wracam do prowadzenia codziennego "dziennika treningowego" na papierze - bez tego mi się cała ta sprawa rozłazi...

Do diety powinienem dodać 500 kcal, według tego co mówicie. Boję się, więc wybaczcie, że postaram się dodać odrobinkę mniej - tak ze 350-400 kcal. Nie żebym Ci attika nie wierzył...ale czasu mi zostaje coraz mniej ;>

Proszę więc o pomoc w wymyśleniu wegetariańskiego 5-tego posiłku: Grasik? Ja mam jeden pomysł, ale podam na razie tylko jego "wartości", bo jak sam patrzę na to, co to jest, to śmiech na sali:
WW: 43+0+0=43
B:5+22+12=39
T:1+14+6+15=36
kcal:206+212+100+134=652
Więc nawet po podliczeniu, to trochę za dużo. POMOCY!!!

Suplementacja - Tyka, zagadaj do mnie na GG jeżeli możesz w sprawie tej efedryny. Przeczytałe Twój FAQ o efedrynie. Przez maj zrobię sobie cykl na tym co mi zostało z PROLABa - 7 dni wprowadzenia po jednej + 21 dni treningu po 2 dziennie; to tak w ramach "przyzwyczajenia" się do skutków ubocznych efedryny, o czym jest napisane w tym artykule, który tłumaczyłeś.

Trening - zostaję przy tych założeniach, jeszcze ;> Modyfikuję je tylko o tyle, że w ostatnich ćwiczeniach łączę wszystko w serie ze zdejmowanym obciążeniem. Chyba na tą Therme zmienie też niektóre ćwiczenia. I muszę sobie wymyślić jakiś super-intensywny program na brzuch, bo strona z której go teraz atakuję nie przynosi większych efektów.

Tyle na teraz. Dzięki wszystkim (Attika ;>) za kibicowanie. Tyce za nieustające wsparcie. Millerowi za to, że odszedł z honorem, względnym bo względnym, ale jednak ;>

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wegetarianka

Następny temat

po tygodniu na diecie tłuszczowej

WHEY premium