SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Na co się zapisać?[Ważne]

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
No i gimbus mnie poucza... idę się pochlastać widelcem. Drogi gimbusie, jest tylko jedno jedyne kryterium trenowania, o ile nie jest to wymóg pracy zawodowej. Kryterium tym jest czerpana z treningów przyjemność. Jeżeli treningi nie sprawiają przyjemności to się z nich rezygnuje i zamiast fajtera wyrasta... coś innego. Nikt przez internet nie powie, co Ci się spodoba, wyboru musisz dokonać sam. Zajrzyj tu, zajrzyj tam, wybierz to co Ci podpasuje i wróć za rok powiedzieć Cynikowi75, że miał rację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
Jeszcze co do wzrostu: nawet, gdybyś miał już nie urosnąć, to o co chodzi z tym "za niski na boks"? Że na zawody za niski, czy że wielkim ulicznym wojownikiem nie będziesz? Jeśli chodzi o to drugie, to czego byś nie ćwiczył, niski wzrost będzie utrudniał (ale znam co najmniej dwa przypadki ludzi bardzo niskich (acz masywnych), w przypadku których byczek, który by się chciał na nich powyżywać, może mówić o wielkim pechu). A jeśli chodzi o ewentualną karierę zawodniczą, to przecież boks ma najgęstszą drabinkę kategorii wagowych, więc walczysz i tak z ludźmi bardzo zbliżonych gabarytów, nie?
Nie, że namawiam Cię na boks, czy coś, ale ten argument ze wzrostem jest akurat rzeczywiście bez sensu.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Mam zamiar cwiczyc jeden styl, tylko wlasnie nwm ktory ! A o boksie slyszalem od ojca ze za niski i maly zasieg rak;/ Wiec do wyboru jest
Muay Thai(tu raczej boks iz mt nie ma u mnie w miescie ale za niedlugo sie wyprowadzam wiec wiadomo MT )
Karate Kyokushin
Judo
Kung-Fu(tylko z tego powodu iz Bruce byl mistrzem a Bruce to moj guru ;d )

Zmieniony przez - MrKruKu w dniu 2013-02-22 15:17:02

Zmieniony przez - MrKruKu w dniu 2013-02-22 16:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
MrKruKu - jestem ciekaw co Cię zraziło do treninów No Tuath Tanth Quen - znam głownego instruktora tej szkoły i moge powiedzieć że o ile pamiętam, to można się spokojnie nauczyć skutecznie walczyć. I czy tu czasem nie jest ten problem, że fajnie Ci się robiło formy i ćwiczenia podwójne, a kiedy przyszło do sparingów to Ci przeszło ? Sprawngi w tym stylu są coś ala na zasadzie sandy sportowej i z doswiadczenia wiem, że w momencie kiedy na sekcji zaczynały się sparingi to momentalnie po kilku zajeciach z 30 osób robiło się 5.
I jeśli jest tak jak podejrzewam, czyli że chcesz nauczyc się walki bez sparninów, to wiedz ze jest to nie możliwe.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Yang, abstrah**ąc od twojego kolegi, jesli z 30 robi się na skutek sparingów 5, to znaczy że trener o tym nie ma wielkiego pojęcia...

Mrukuku, nie wiesz, że polski rodzic zna się na wszystkim, a jesli jest kibicem sportowym to zna się na wszystkim x2? Jeśli twój stary zna się na boksie tak jak ty na kung fu to nie dziwię się że cię zniechęcił

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2013-02-22 16:33:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Kolega był bardzo wymagający i trening był bardzo wyczerpujący, a ćwiczący to w większości raczej nie ludzie nastawieni na naukę walki, jak ci co trafija na MT czy KB. I nie wiem czy obarczałbym winą kolegę za taki stan. Natomiast jeszcze jak ja trenowałem w tej szkole, to kilku kolegów co renowało 2 lata poszło zobaczyć w Tarnowie na kyokushin. Trener tam zaproponowal im spraringi z jego uczniami i efekt był taki ze dastali propozycję przejscia do niego i że załatwi im pasy by wystartowali w zawodach.
Jestem ciekawy co się autorowi postu nie podoba w tej szkole i to sporo wyjaśni.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
Zbyt sensownych wyjaśnień od czternastolatka, dla którego Bruce Lee to mistrz i guru bym się nie spodziewał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
W szkole moze nie, styl też jest super i da rade sie wszystkiego nauczyc, do sparingow nawet nie doszedlem ;/ Lecz jego uczniowie są strasznie odrażający, tylko cwaniakują. Trener jako trener dobry, ale że daje duży wycisk? Wątpie... Może kiedyś. Też nie podszedł mi ten styl.
A cynik , a ty mozesz przestac jezdzic po kims? Myslisz ze jak ktos jest k**** mlodszy to gorszy? I co ci do tego że bardzo lubie Bruca Lee, co ty wg do niego masz?

Zmieniony przez - MrKruKu w dniu 2013-02-22 17:26:10

Zmieniony przez - MrKruKu w dniu 2013-02-22 17:30:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
Jodan, wiesz, z rodzicami też jest tak, że niektórzy mogą po prostu nie chcieć, żeby dzieciak ćwiczył boks (bo to się wielu źle kojarzy), ale nie powiedzą tego wprost. Gdybym na przykład ja, będąc wczesnym nastolatkiem, zakomunikował swoim rodzicom, że chcę ćwiczyć boks, to by raczej zachwyceni nie byli. Co innego jakieś taekwondo...

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Co to znaczy jego uczniowie - Ty jesteś uczniem jego ucznia i ten jego uczeń "cwaniaczy"? Ile trenujesz że nie doszedłeś jeszcze do sparingów i ktory to jest niebieski pas bo nie bylo takiego wcześniej. Jak ja trenowałem to był biały, żółty, zielony, brązowy i czarny.

bujing yishi bu zhang yi zhi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból nadgarstków

Następny temat

Boks - Stres w ringu

forma lato