SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ: SOYA PRO - opcja dla wegetarian i nietolerujących laktozy!

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12515

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2222
Mam teraz smak truskawkowy i jest rewelacyjny(wanilia się chowa).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ActivLab ActivLab
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4344 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25441
Czekamy na następne opinie

Szukaj naszych produktów w:
Najlepszych sklepach z odżywkami dla sportowców!!! ||| Tesco, Real, Carrefour, Auchan, Kaufland ||| sklepach sportowych Intersport, Go Sport, Martes Sport ||| Drogeriach Rossmann

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 302
Wcinam tę odżywkę od niespełna miesiąca, trudno mi powiedzieć o tym czy coś rośnie czy nie. W każdym razie cały czas notuję postępy w treningu. Białko jest tanie i to jest jego zaleta.

Dla zainteresowanych mogę dodać, że cała ta afera związana z niską jakością białka sojowego i domniemaną szkodliwością na poziom testosteronu (tzn. obniżeniem jego poziomu). Zamieszczam kilka linków do artykułów na temat sojowych produktów:

Soy: What's the Big Deal?
Soy Protein Isolate and Bodybuilding

W skrócie:

- Odżywiający się białkiem sojowym mieli takie same przyrosty masy mięśniowej co ćwiczący odżywiający się białkiem serwatkowym.

- Spożywanie soi nie przyczynia się do obniżania poziomu testosteronu. Większe straty na tym polu powoduje np. częsta masturbacja.

- Białko sojowe jest tak samo wartościowe jak białko serwatkowe czy kazeina. Dodam, że wszystkie aminokwasy egzogenne są pochodzenia roślinnego. Krowy, świnie, drób i inne zwierzęta pobierają je z pokarmu roślinnego - człowiek też może.

- jak zawsze najważniejsza jest różnorodna, zrównoważona dieta oparta na jak najmniej przetworzonych produktach

- weganie też mogą

Uważam, że pomysł z produkcją izolatu białka sojowego jest trafiony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nic, czuć soja więc to soja
Smak, świetny... rozpuszczalność niesamowita (wystarczy pare razy machnąć łyżką)
Ale jak to soja... już poruszaliśmy temat.
Ja od czasu do czasu spróbuję ze swojej paczuszki
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Wanilia w mojej opinii niezbyt smaczna ale cena i sam surowiec są ok. Mam wymieszaną ze zwykłym WPC i jak na razie jestem zadowolony.

Truskawka jest dużo lepsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2222
Tak truskawa jest najlepsza,czekoladowa jest niezbyt smaczna że tak powiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 182 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 783
Regularne spożywanie białek sojowych obniża poziom testosteronu u mężczyzn:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17416779

...

"Rozprawienie się z błędem przynosi równe, a czasem nawet większe korzyści, niż odkrycie nowej prawdy lub faktu" - K.Darwin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 302
Jedna rzecz jest zastanawiająca. Azjaci od dawien dawna zajadają się soją i nie mają najmniejszych problemów ze swoją męskością, nie narzekają na przyrost populacji, są płodni, mnożą się i wykazują dużą ekspansję. Wszelakie problemy dotyczące niskiej płodności dotykają raczej populacje zachodnie, ludzi białej rasy. Pomińmy to.

Podawanie linku do jednego badania jest raczej bezcelowe.
W magazynie Iron Man można przeczytać artykuł gdzie przekrojowo są przedstawione wyniki analizy kilkudziesięciu badań dotyczących soi i jej wpływu na poziom testosteronu. Wynik jest taki, że soja nie ma znaczącego wpływu na poziom testosteronu. Dodatkowo jest jasno stwierdzone, że soja, a konkretnie genisteina wpływa obniżająco na poziom kortyzolu w organizmie.

Oczywiście każdy może się upierać nadal przy złym wpływie soi, ale najpierw warto wziąć pod uwagę inne czynniki, który mają znaczący wpływ na gospodarkę hormonalną, szczególnie poziom estrogenów w organizmie. Warto też zwrócić uwagę na powszechną obecność estrogenów w produktach mlecznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2160
Czy ktoś mógłby podać aminogram tego białka ? myśle, że jest to dość istotne.. no chyba, ze nie ma się czym chwalić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
a SPI jest ogólnie czym się chwalić ?? sorry nie mogłem się powstrzymać - jak znajdę to Ci podeślę

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Aminokwasy BCAA po terminie :)

Następny temat

OD CZEGO ZACZĄĆ? JAKIE ODZYWKI? POMOCY

forma lato