SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NIE takie PROSTE - jak to z kaloriami i BMR jest LAIK

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
witam, mam pytanko odnosnie BMR , mojego zapotrzebowania i ilosci kalori jakie musze spalic by chudnac, czytalem troche ale pomieszalo mi sie to wsyzstko, chce zredukowac tluszcz zwlaszcza z brzucha ale trzymajac miesnie, nie mam tego duzo ale zakrywa kratke i chce ja odkryc. staram sobie ulozyc diete ale mam zagadke z tym calym zapotrzebowaniem, ujemnym bilansem i iloscia kalori jakie mam spalic,
Wyczytalem w zrtykule "redukcja lopatplogicznie" ze aby spalic tluszcz musze wiecej kalori spalic niz przyjmuje, powiedziano mi takze ze nie moge przyjmowac mniej kalori dziennnie niz wynosi moje bmr - bmr to jest ilosc kalori jakie potrzebuje "nic nie robiac tak? bez wysilku ? dobrze rozumie ? i teraz tak moje dane
waga 80kg
wzrost 183
lat 25
brzuch 85 - chce 80cm
biodra 94
klatka 104
lapa 37
moje bmr 1920kkal
wedlug strony e-manus.pl wyliczylem ze moj wysilek codzienny spala okolo 633kkal
wiec moje dzienne zap wynosi 1920+633=2533kkal - CZY DO TEGO MOMENTU DOBRZE WSZYSTKO POLICZYLEM ?
i tu sie zaczynaja schody dla mnie...co dalej zeby redukowac ? tzn tak slyszalem ze na redukcji mam odjac sobie 500kkal...po odjeciu zostaje 2033kkal czy teraz to znaczy ze w dziennych posilakch mam przyjac tyle kalorii? a drugie pytanie czy to znaczy ze musze tak trenowac w ciagu dnia spalic ponad 2033kkal zeby spalic tluszcz ? prosze wyjasnijcie bo do konca nie rozumie tego, czy moze tzn ze musze spalic conajmniej roznice miedzy kaloriami jakie dostarczma codziennie (2033kkal) a moim BMR (1920kkal) czyli conajmniej 113 kkal dziennie musze spalac by oraganizm zaczal brac reszte z tluszczu ? wyajsnijcie prosze bo stoje w miejscu , bede wdzieczny :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
oki morales, wuluzuj, w dzisiejszych czasach to juz pytac nawet nie mozna, i gdzie ty podstawowy sens istnienia forum :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zostań na tym 2600 i nie tnij nic na razie. Podnoś metabolizm treningami. Zapisz się na siłownię, pobiegaj, cokolwiek... Do grzebania w kaloriach zabierz się dopiero przy zastoju i braku innych możliwości. I dobrze rozplanuj makroskładniki, bo to dość istotne. Produkty dobrze dobieraj. I czytaj posty podwieszone, tam masz sporo ciekawych informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
dzieki morales ale czy moglbys mi odpowiedziec na te pytania z mojego postu, bede wdzieczny zalezy mi naprawde bo chce dokladnie poznac metodologie redukcji, pozatym jestem juz na redukcji jakie 3-4 tyg, na poczatku szlo a teraz stoi, udzial dzienny kaloryczny wynosi u mnie jakies 1900kkal po odjeciu kal na redukcje, czy to prawda ze jak kalori za malo w diecei beddzie to nie bede chudl ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie poznasz dokładnie metodologii, bo nie istnieje jedna droga dla wszystkich. Obcinanie 500kcal jest bezcelowe. Organizm obniża wydatek energetyczny w takim wypadku i swoje obliczenia możesz sobie darować Szukaj najwyższej kaloryczności diety przy której chudniesz. Jeśli zaczniesz od niskiej podaży to będzie lipa. Zaczynaj zawsze od wyższej i rób porządne treningi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
czyli mam zaczac od najbardziej zblizonej do mojego bmr+kalorie potrzebne na codzienny wysilek taak i od tego zjezdac ucinajac kalorie w dol ? a jaka jest dolna granica? a nie jednym poscie wyczytalem zeby odrazu obciac 500kkal, dlatego idzie zglupiec bo kazdy gada co innego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
i powie mi ktos czy dobrze to wszystko licze ? jak liczyc zapotrzebowanie najlepiej ? waga x 30 ? czy moze waga razy 24 , wyliczyc ze strony ile spalalm kalori na treningach i dodac to ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
waga x24 x1,4

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2010-06-30 18:29:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Hm, jednak wszystko zalezy od osobnika, mi np. polecialo super i to nie miesnie tylko czysty fat, gdy scielam o 500-600 kcal, fakt jednak, ze na krotko. I nie wrocilo

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teoretycznie można zejść do BMR przez okres około 4 tygodni nie tracąc wiele mięska. Ale to się robi w określonym momencie a nie na pałę i nie na początkowym etapie redukcji Magda

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2010-06-30 20:48:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Tak tak, zgadzam sie, nie doczytalam dokladnie co kolega ma na mysli, ale tylko zwracam uwage, ze w pewnym momencie drastyczne ciachniecie dobrze dziala

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 398
podsumowujac
(1) moje zapotrzebowanie = 80kgx24x1.4=2688kkal tak ?
(2) wedlug kalkulatora ze strony http://www.caloriesperhour.com  /index_burn.php moje bmr spoczynkowe =1912kkal a przy modyfikatorze ruchu = 1.375 = 2629kkal, pisaliscie ze nie mozna schodzic ponizeje BMR ale ktorego ? tego spoczynkowego (1912kkal) czy z modyfikatorem (2629kkal)?
(3) czy mowiac ze nie mozna schodzic ponizej BMR macie na mysli ze nie moge dostarczyc w ciagu dnia mniej kalori z jedzenia niz wynosi moje BMR ?
(4) WAZNE !!! juz nie raz wyczytalem ze aby gubic tluszcz trzeba spalac wiecej kalori niz dostarcam, czy to znaczy ze jak zjadam np 2200kkal to musze conajmniej tyle spalic na treningu ? to chyba bylby caly dzien na silowni zeby to spalic :) ? jak to jest prosze o wyjasnienie...czy moze tzn ze musze spalic na trenigu coanjmniej roznice miedzy iloscia kalori ktore dostarczam z jedzienia aq BMR spoczynkowym np 2688kkal-1912kkal= 776kkal - tyle coanjmniej musze spalic by chudnac tak ? o to chodzi czy jak? bede wdzieczny za odpowiedzi pod kazdy punkt :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

Dieta + Trening - ocena/pomoc

WHEY premium