SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai i basen

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4422
Witam,

Na MT chodze od podad pól roku, treningi mam w pon sroda i pt, zastanawiałem się nad zwiększeniem kondycji poprzez basen, tylko jak czesto na niego chodzić? Czy wystarczy raz w tygodniu czy może dwa lub nawet trzy, powiedzcie mi w jaki dni chodzić na basen i jak miało by wyglądać pływanie. np. bez przerwy 10 min kraulem czy 20 min żabką, nigdy nie chodziłem na basen z myślą o sporcie zawsze było to czystą rozrywką :) Więc napiszcie mi jak ma wyglądać trening kondycyjny na basenie i ile ma trwać :D

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 582 Wiek 823 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4750
Po 1. Zmień avart ponieważ jet już zajęty!

Kondycje lepiej poprawić bieganiem a nie pływaniem.
Chociaż bieganie to dobry sposób na poprawe sylwetki i wytrzymalości.
Szczerze to niewiem jaki plan byłby najlepszy jeśli chodzi o pływanie!

"Tu liczy się technika, a nie tylko wielkie mięśnie"

"Ten, który pokona własnego siebie, jest najpotężniejszym z wojowników"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nigdy sam nie próbowałem, ale interwały mogłyby być dobrą opcją

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4422
Gdzie jest zapisane ze nie może być 2 takich samych awatarów? pozatym nie takich samych bo sam go zrobiłem, więc na pewno drobnymi szczegółami się różni :) no ale żeby nie prowokować to zmieniłem...

a co do tematu to wiem że bieganie lub skakanka jest najlepsza ale dość nudna.... szczególnie w upalne lato pływanie jat lepszym rozwiązaniem niż bieganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Poszukaj inf. na ten temat w tym dziale:
https://www.sfd.pl/Indywidualne_Sporty_Ogólnorozwojowe-f101.html

Osobiscie wydaje mi sie, ze basen moze byc jako urozmaicenie/dodatek treningu kondycyjnego badz poprostu jako regeneracja organizmu po treningu kondycyjnym.

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
jak bedziesz plywac duzo w zanurzeniu to sobie objetosc pluc poprawisz a co za tym idzie wydolnosc organizmu :)

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 322 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3321
co do samego pływania to na pewno pomaga - szczególnie kwestie zwiazane z oddychaniem i wydolnością organizmu. Najbardziej natomiast pomagają ćwiczenia wykonywane w basenie - wyławianie różnych ciężkich przedmiotów z dna itp. tylko raczej nikt na basen Cie nie wpuści z 5/10 kg ciężarkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 216 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12609
Na basenie można robić fajne interwały. Płyniesz sobie 1 lub 2 dwie długości na maxa kraulem i wracasz powoli żabką. I tak z 8-10 razy a reszte czasu spokojne, luźne pływanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Albo wytrzymałość.
Pływanie 2 h bez przerwy. Dla urozmaicenia można zmieniać style. Trzeba tylko uważać na obtarcia, jak zaczną występować to musisz przed wejściem do basenu posmarować miejsce obtarcia kremem. Ja używam niebieskiej Nivei. Wtedy obtarcia nie występują:)
Poza tym jak pisali wyżej. Nurkowanie zwiększy pojemność płuc. I to dość poważnie. Jak dojdziesz do 1,5 dł. basenu pod wodą to juz jest dużo (basen 25 m).
Ja osobiście wolę basen niż bieganie. Jest to dla mnie miejsce spokoju, nikt mnie nie zaczepia, a że chodzę najczęściej z rana to mam wolny cały tor. Można sie bardzo dobrze zrelaksować:)
Jak chczesz zwiększyć kondycję to min. 2 razy w tygodniu, najlepiej 3 razy po 1 h, badż 2 razy po 2 h, ale to pożniej, na początek nie poleacam bo bedziesz wypompowany.
Co do stylu to wybierz ten którym lepiej ci się pływa. Pamietaj żeby non stop pływać bez odpoczynku. Jak sie zmęczysz, zmniejszasz tempo. Ja osobiście pływam żabą i wiem że pływam szybciej od kraulowców :) A jestem mniej zmęczony i się tak nie namacham jak oni :P Technika to podstawa :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Ja właśnie też zamierzam do MT Dołożyć basen i bieganie. Nie wiem jeszcze jak się z czasem wyrobie ale dam rade :D Czyli mówicie pływanie pod wodą to dobry pomysł ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3559
no dobry pomysł z pływaniem i nurkowaniem. ale zamiast nurkowania można naprzykład płynąć kraulem tylko rzadziej oddech brać(np. co 4 ruchy rąk). i tak trzaskać baseny. jeszcze ciężej niż nurkowanie bo bez przerwy, bo ręce bolą, niedotlenienie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mecz Polska - USA w kickboxingu

Następny temat

Agnieszka Wieszczek wyróżniona nagrodą Fair Play PKOL!!!

WHEY premium