SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje pytania - Dasaka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Dobra decyzja Kuro

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
1. Jak się zakłada pas ciężarowy? Czy dolna krawędź powinna być ponad miednicą czy na miednicy? Chodzi mi o pas jednakowo szeroki na całej długości, konkretnie o http://www.gasp.com.pl/index.php?page=2&im=6&id_prod=7
I czy górna krawędź powinna być pod żebrami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
a do czego ci ten pas?
jak do doczepiania dodatkowego obciazenia przy wykonywaniu pompek na poreczach i podciagania na drazku-to ok...ale jesli w innym celu,to smialo mozesz sobie go odpuscic.
zadbaj o miesnie pasa biodrowego i bedzie git.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Do przyczepiania obciążenia i do stabilizowania grzbietu przy dużych i bardzo ciężarach podczas wykonywania przysiadów, a w przyszłości także do ciągów.

Ale to jedna sprawa. Bo nie odpowiedziałeś mi i nikt nie odpowiedział, gdzie się ów pas zakłada. Więc proszę o odpowiedź...

Zmieniony przez - Dasaka. w dniu 2007-12-01 20:56:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
nie odpowiedzialem,bo nie uzywam.
jeszcze raz powtorze zadbaj o naturalny pancerz,a sztuczki z pasem zostaw dla wyczynowcow-trojboistow.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
2. Co to oznacza, że liczba powtórzeń powinna wynosić np. 10-8?
Bo gdy np. w planie napisane jest 3 x 12 to wiadomo, o co chodzi: to 3 serie po 12 powtórzeń. Jeśli jest coś typu 12/10/8 to także wiem o co chodzi, jest to progresja.
Ale co oznacza np. zapis 4 serie po 10-8 powtórzeń? Czy ciężar ma się zwiększać? W ogóle tego nie rozumiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
2. Co to oznacza, że liczba powtórzeń powinna wynosić np. 10-8?
Bo gdy np. w planie napisane jest 3 x 12 to wiadomo, o co chodzi: to 3 serie po 12 powtórzeń. Jeśli jest coś typu 12/10/8 to także wiem o co chodzi, jest to progresja.
Ale co oznacza np. zapis 4 serie po 10-8 powtórzeń? Czy ciężar ma się zwiększać? W ogóle tego nie rozumiem.

4 serie w zakresie 10-8 powtórzeń oznacza ze w takim zakresie masz sie zmieścić czyli np 10/10/8/8 masz 4 serie i mieścisz sie w takim zakresie

Jeszcze jakieś pytanie masz?


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2007-12-02 17:18:41

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
3. Zacznę od tego, że ostatnio czuję się źle. Od 3.11.2007r. źle śpię; często mam problem z zaśnięciem, tak samo często budzę się w nocy i długo nie mogę zasnąć. Przykładowo w ostatnio\m tygodniu, chociaż codziennie przeznaczałem na sen ok. 9 godzin + pół godziny na zaśnięcie, spałem dziennie ok. 6-7 godzin. A w dzień, gdy chcę się położyć senność mija.
W dzień zaś w ogóle nie mam energii i nie chce mi się w ogóle ćwiczyć (a szczególnie przez ostanti tydzień). Nie ma też prawie żadnych postępów.
I chociaż przed dwoma tygodniami miałem przerwę (chorobową) wynoszącą 1-5 tygodnia organizm się ani nie zregenerował do końca, ani tym bardziej nie odpoczął.
Twierdzę więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że jestem przetrenowany.
Przez natępne 4-6 tygodni planowałem ćwiczyć splitem planem podanym przeze mnie wcześniej w tym temacie w celu poprawienia siły i zwiększenia masy, ale w takiej sytuacji, jaka teraz nastąpiła wydaje się to być kiepskim pomysłem.
Więc teraz przez 2-3 tygodnie zamierzam stopniowo zmniejszać intensywność (ciężary i objętość) treningów, a później przejść na plan regeneracyjny. Problem jednak w tym, że kompletnie nie wiem, jaki plan zastosować.
Myślałem o 4-tygodniowym ACT ze zwiększaniem liczby obwodów, lub o FBW 3 razy w tygodniu, na początku po 1 serii na każdą grupę mięśniową, później po 2 i 3.
Jednak nie wiem co będzie dla mnie dobre. Proszę więc Was o pomoc.

Szukałem planów regeneracyjnych, ale niczego konkretnego nie znalazłem. Niestety nie mam teraz stałego dostępu do internetu i jestem ograniczony czasowo, i nie miałem czasu dłużej szukać. Jeśli zaś był temat z podstawowymi założeniami treningu regeneracyjnego i przykładowymi planami, prosiłbym o podanie do niego linku.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6526 Napisanych postów 62330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777969
No masz typowe objawy przetrenowania na Twoim miejscu dałbym spokój dwa tyg z siłownia zrób porządną regenerację 2 tyg bez siłki basen , bieganie.
Po dwóch tyg wróc na siłkę z treningiem ACT zacznij od 2 obwodów dojdź do 4 i potem pomysl nad treningiem typu FBW pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1370
Jeszcze odnośnie owych powtórzeń.
W ostatnim Kifie czytałem coś takiego, że w ćwicząc pewnym planem i wykonując 4 serie po 10-8 powtórzeń należy pierwsze dwie serie potraktować jako rozgrzewkę i wykonać z zapasem 2 powtórzeń, trzecią serię wykonać bez zapasu powtórzeń, a czwartą, czyli ostatnią do ostatniego powtórzenia (jak w serii trzeciej), a później po krótkiej, ok. 15 sekundowej przerwie należy wykonać jeszcze jedno powtórzenie.
Czy chodzi więc o to, aby wykonać 8-8-9-10 ze stałym ciężarem?

-----

Druga rzecz odnośnie cyklu regeneracyjnego. Czy mam zrobić znów przerwę, gdy przed dwoma tygodniami miałem już przerwę 1,5 tygodniową (choć wtedy chorowałem - byłem przeziębiony a infekcję wywołał wirus)? Czy to nie będzie oznaczało dużego spadku formy?

-----

Trzecia rzecz. Nie wierzę, że nikt z Was nie używa pasa. Jeśli ktoś zaś to robi, to proszę odpowiedzieć na moje pytanie i napisać jak go założyć. Tj. czy ma być na miednicy, czy ponad? A jeśli ponad, to czy pod żebrami, czy na żebrach? Czyli ogólnie w którym miejscu ma być założony pas.

Zmieniony przez - Dasaka. w dniu 2007-12-02 18:37:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocencie moj plan treningowy i pomozcie w razie bledow...

Następny temat

!!!POMOCY!!! Nie wiem co robić :(( !!!POMOCY!!!

WHEY premium