SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje Rozmyslenia na temat białka i miesni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
Tak sobie wczoraj pomyslałem po wizycie w MC_donaldzie o białku kiedys czytałem gdzie w necie, ze orgnaizm niednorazowo jest wstanie przyjąc 50gram białka reszte strawi. I wszystko było by dobrze gdyby nie jeden szczegół jaki zaraz sie dowiecie do czego zmierzam. Organizm traci jakies 30gram na odbudowe nowych komorek ktore w ciagu dnia zostaja zniszczone załórzmy, ze człowiek ćwiczacy an siłowni niszczy 2 razy wiecej to daje 60gram^^ powiedzmy 2 razy wiecej to całkiem sporo. Wiec jak policzylismy potrzebuje 60 gram bialka w razie czego dorzucmy jeszcze 40gram na inne rzeczy jakie sa w organizmie mozna powiedziec ze to 3/4 czesci zapotrzebowania całkiem sporo, a dorzucilem od tak sobie całkiem na nic tak wiec załórzmy, ze 100gram powinno wystarczyc na wszystkie zmiany zachodzace w organizmie i odbudowe miesni. Jak wszyscy wiemy chude mieso to znaczy zawierajace duzo białka składa sie z okolo 20gram tluszczzy i 20-30gram białka w tym i wody. Zakładając teraz, ze zeby zbudowac w naszym organizmie 100gram miesnia potrzeba nam jakie 20 góra 40gram białka a 100gram miesnia całkiem sporo który i tak pewnie bedzie wiecej ważył podaje suchą mase w sumie. Tak wiec dochodze do wniosku jak widac, ze nie potrzeba mega ogromnych ilosci bialka wystarczy by z kazdego dnia przyjol 20gram bialka by zbudowac 100gram miesni co w ciagu 10 dni daje 1kilogram a mozliwe, ze ponad czystej masy miesniowej:D a dlaczego sie tak nie dzieje, ze co nasz organizm wydala to to tym bardziej mozna pomyslec ze jeszcze mniejsze nam ilosci bialka sa potrzebne. Jak dobrze pomyslimy gdyby otrzymywac bialko z miesa to na 2 kg czystego bialka potrzeba nam by bylo jakies pewnie 10kg miesa albo ponad reszta to woda itd jakby teraz odwrocic to w drugą strone mozna wyciagnąc pewne wnioski. Co nasowa pewne pomysly o nie istote białka tylko procesy zachodzace w organizmie co daje do myslenia, ze lepiej sie zbuduje mase na czyms co zmienia przyswajalnosc i chlonnosc jedzenia do budowy. Z tego wniosek,ze wszystko wysramy.

A może po przeczytaniu ktos wyciagnie cos madrzejszego aby dalej moc sie zaglebic w istote budowy miesni ('');
('');

Ja po przeczytaniu doszedlem jeszcze do jednego wniosku, ze podczas cwiczen i nadrywania miesnia wystarczy niewielka ilosc bialka by go odbudowac i z 30gram bialka powinismy otrzymac juz conajmniej 100gram nowych miesni. Moze teraz chodzi o to by jak najwiecej uszkodzic miesni itd i wtedy jest sens brania duzych ilosci bialka ale na to wychodzi, ze zdarzylibysmy wycwiczyc prawie caly organizm

Zmieniony przez - dzakas001 w dniu 2008-02-29 10:50:39

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Ciekawa teroria ale poczekam na odpowiedź jakiegoś speca bo niebardzo się łapię

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
dzakas001, dla mnie twój post jest nieczytelny - przeredaguj go, i wysil się trochę i wykaż polszczyzną na poziomie przynajmniej oceny dopuszczającej...

Co do przyswajalności 50g max, jest to kwestia względna, bo zalezy to od szybkości metabolizmu i paru innych czynników, tak że są osoby, które mogą przyswoić nawet ok. 70-80g, a są i takie, które i tych 50ciu nie przyswoją w całości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
Wiec powiem w paru słowach jaki jest sens brania duzych ilosci biaka skoro by zbudowac 100gram miesni wystarczy jakies 20 gram białka:D a o co mi bardziej chodzi muscie przeczytac i zrozumiem moj przekaz.

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 409 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9294
teraz to już Ciebie cąłkiem nie rozumiem żeby zbudować 100 gram mięśnia trzeba przyjąć 20 gram białka ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
Też mi się tu coś nie zgadza. Jak 20g czegoś może zrobić 100g?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
Nie moze zle ujolem ta moja ost wypowiedz wiec nie sugerujcie sie ja nic 100gram miesni zawiera okolo 20-30gram bialka wiec (teoretycznie taka) ilosc by wystarczyla do zbudowania ogolnie muscie sie zaglebic o co mi chodzi i wyda wam sie dziwne probojcie zrozumiec temat glowny. A jak to dziala wszystko nie wiem chce abyscie sie ustosunkowali jak dziala organizm. Niechce mi sie od nowa pisac tematu i znow przepisywac wiec przeczytjacie 2 razy az zrozumiecie


#Też mi się tu coś nie zgadza. Jak 20g czegoś może zrobić 100g"

Człowiek w duzym procencie skqada sie z wody taka sama konsystencje miesnia moze uzyskac z okolo 20-30gram czystego bialka z woda nie wliczam wit soli min.

Jakby czlowieka pozbawic samej wody i z samych miesni otrzymac czysta masa 100% WPC to bylo by go zaledwie pare kilo.

Zmieniony przez - dzakas001 w dniu 2008-02-29 17:52:02

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
W takim razie uwzględnij w tym też pobór energii itd. Nie jest tak łatwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
No wiem wiem mowie teoretycznie a energia z wegli i z tluszczów uwzglednij to;d tak wiec by nie spalac białka niepotrzebnie tak wiec jeszcze raz po co takie gigantyczne ilosci bialka;D

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3738
a energia z wegli i z tluszczów uwzglednij to;d tak wiec by nie spalac białka niepotrzebnie

Hehehe... To co ty myslisz, że możesz sobie wybrać z jakiego makroskładnika organizm będzie w pierwszej kolejności pobierał energię:)? Przecież to wiadomo, że z mięśni idzie najpierw - tak jesteśmy stworzeni przez naturę i dlatego przeciwdziałamy katabolizmowi. Przeciwdziałamy przed wysiłkiem fizycznym i po - i tu masz częściową odpowiedź, dlaczego takie duże ilości białka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
Poczesci uwzglednilem twoja wypowiedz w temacie postu ze 30gram potrzebuje na odbudowe komorek powiedzmy dorzucamy mu 30gram na inne nie znane procesy to przeciez drugie tyle i powiedzmy 40 gram jeszcze nie wiem na co tak wiec 100gram wydaje sie odpowiednia duzo iloscia bialka skoro 100gram miesnia zaiera 20-30gram.

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O jajki-jest tu choc troche prawdy?

Następny temat

Byl czas na mase teraz pora na Rzebe!! zapraszam i dziekuje

WHEY premium