SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja twarz sami doradzcie...?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
LoKiToX

herbatki z bratka itp to ******ły
nie pomoga w walce z prawdziwym trądzikiem
chyba że mowimy o trądziku składającym sie z 2 pryszczy na krzyz, które i tak same by zniknęły

autor tematu ma powazny problem, sądząc po fotach duzo większy niz ja miałem,a zapewniam cie, ze próbowałem juz wiele.



Afrok - fakt, łojotok to juz inna bajka
ja miałem/mam to szczęscie że łojotoku nigdy nie miałem, a jesli juz, to taki ze sam nie wiedziałem o jego istnieniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
A antyandrogenowe to to samo co antykoncepcyjne?

Afrok , hulk , jak ktos ma łojotok to ma np. świecąca sie skóre , tłustą. Jakie są objawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 477 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17253
"może w siebie ładować tonę antybiotyków, a efekt będzie żaden"
Popieram w 100% to co napisal Afrok.Leczylem sie przez kilka lat i nic dobrego z tego nie wyniklo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
majkel89

powiem tak
jestem w połowie kuracji i moge tę połowe podzielić na 3 rozdziały

roz 1
czyli pierwszy konakt organizmu z lekiem. To był szok. Jakbys dostał z buta Skóra szczypie, swędzi, nie daje sapć, każdy dotyk (np o poduszke) to katorga. Słońce po 20 s sprawia, że czujesz sie jak w piecu. nie chodzisz na wf, bo pot tak szczypie, że nie dasz rady. To trwało 1 miesiąc.

roz 2
jest juz lepiej. Wciąż skóra sie łuszczy jak szalona, ale bez porównania Dalej szczypie, ale juz znośnie. Na wf dalej nie chodzisz. Chce sie spać jak nigdy. Przychodze ze szkoły, jem i bach w łużko. Trudno sie uczyć, bo zasypiasz nad ksiązkami.
Zaczynaja sie problemu z psychą. Non stop dołek. Życ sie nie chce momentami. Poczucie beznadziejności. To trwało od 1 do gdzies tak połowy 2 miesiąca.

roz 3
pryszczy juz nie ma. Są jakies tam niedobitki na plecach. Ten fakt sprawia, że czujesz sie jak nowonarodzony. Świat wygląda inaczej. Nie ma słońca, jest zimno, więc juz prawie nie szczypie. Jest dobrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
pryszczy juz nie ma. Są jakies tam niedobitki na plecach. Ten fakt sprawia, że czujesz sie jak nowonarodzony. Świat wygląda inaczej. Nie ma słońca, jest zimno, więc juz prawie nie szczypie. Jest dobrze...

Skąd ja to znam ... to uczucie.
hulk a ile masz lat ??

A po fotce Afroka widze ze nawet przebarwień nie ma , nazdjeciu "PO" wygladasz jakbys w zyciu tego sfyu nie mial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 556 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33927
Widzę ze niektóre osoby mają „skrzywione” pojęcie o leczeniu trądziku.
Postaram się je wyprostować.

Od początku trądzik(mówimy tu o standardowej wersji nie wywołanej przez jakiś alergen) powstaje głównie przez podwyższony pozom testosteronu w organizmie (tzw. burza hormonów w czasie okresu dojrzewania), co zwiększa produkcje łoju w skórze, zwiększona produkcja łoju powoduje zatkanie (zaczopowanie) się poru w skórze, zbierają się tam bakterie które są obecne na skórze (zawsze tam są i będą nie da się ich wytępić, zdrowa osoba także je ma), i pojawia się stan zapalny widoczny w lustrze jako wągr/pryszcz/zaskórniak.
Przez podanie antybiotyku działamy tylko i wyłącznie na bakterie a jak pisałem nie da się ich wytępić do zera. Niestety łojotok nadal jest, a co za tym idzie pożywienie dla bakterii, podczas przyjmowania leku widzimy znaczną poprawę, po odstawieniu antybiotyku problem powraca. Dlaczego? Ponieważ bakterie są przez moment zabijane prze antybiotyk(co widzimy w lustrze, jako poprawę stanu skóry), ale tym samym mutują się i zaczynają się uodparniać na dany lek, dlatego podanie go po raz drugi nie powoduje już żadnych efektów i tak jest po kolei z każdym lekiem, w końcu trafiamy do douczanego lekarza który odkrywając Amerykę stwierdza: „problemem nie są bakterie lecz łojotok, trzeba najpierw go zahamować dopiero później można myśleć o dalszym leczeniu” i tu postawia wyrok Roaccutane (niestety jest to jak na razie jedyny lek działający na przyczynę(łojotok) trądziku patrz tabelka) niestety jest obarczony dużą ilością efektów ubocznych, i lekarz boi się go przepisać ale robi to.
Lek od razu bierze się do roboty i zaczyna oczyszczać w pierwszym monecie pory z łoju, w bardzo gwałtowny sposób(co w pierwszym momencie leczenia w lustrze widzimy jako kilkakrotne pogorszenie się dotychczasowego stanu skóry tzw. wysyp), ale oczyszczając naszą skórę lek nie zapomina o zmniejszeniu łojotoku, po tzw. wysypie następuje straszne przesuszenie twarzy (łojotok zostaje zachowany praktycznie całkowicie), lek działa na wszystkie przyczyny trądziku(podane w tabelce), tak podajemy lek do momentu kiedy na naszej skórze nie zostaje już ani jednego pryszcza/wągra itd. i wreszcie z uśmiechem na twarzy patrzymy w lustro.

Optymistyczne co nie ?
To teraz o efektach ubocznych tu będzie już mniej optymistycznie

O tym co pisał Hulk to tylko wierzchołek góry lodowej.
Niestety człowiek który walczy z trądzikiem X lat ma już obniżoną samoocenę i nie widzi już sensu w tym co robi, niestety jeszcze gorszą jest nie akceptacja ze strony rówieśników. Więc decyduje się na lek(bo dochodzi do wniosku że i tak miał sobie strzelić w łeb, to wszystko jedno czy sam sobie strzeli w łeb czy lek go zabije przecież jest obarczony tyloma efektami ubocznymi), po przejściu szeregu badań (czynności wątroby, nerek ogólny stan zdrowia), bierze się za roa i tu kolejny szok stan skóry zaczyna się drastycznie pogarszać z dnia na dzień (tzw. wysyp), ale to dopiero początek, niestety duża dawka witaminy A powoduje obniżenie nastroju, koncentracji, brak chęci do czegokolwiek i dochodzi to tego jeszcze pogorszenie stanu skóry, i jeszcze większa nie akceptacja ze strony rówieśników, co w efekcie może wywołać samobójstwo (dlatego w ulotce jest o tym wzmianka), i tak wysyp trwa (średnio miesiąc), pyta się swojego dermatologa czy ten lek w ogóle pomaga. Lekarz mu mówi że tak ale potrzeba czasu, noto człowiek bierze się w garść i czeka po długim okresie (zależy od reakcji organizmu, stanu skóry itp.) zaczyna się poprawa, i to z dnia na dzień w końcu przychodzi ten upragniony moment i człowiek patrzy w lustro, a tam nic ani jednego pryszcza tylko blade przebarwienia ale tym już się nie przejmuje najważniejsze ze ten syf został pokonany, i nagle jego samoocena rośnie, chęć do życia wraca, człowiek budzi się jakby z koszmaru i zdaje sobie sprawę ile czasu stracił na walkę z tym syfem, a lek który mógł mu pomóc był cały czas na wyciągniecie ręki...





Roaccutane jest właśnie na tłustą skórę (łojotokową), stosuje się go też w kosmetyce jako lek na przebarwienia (w mniejszych dawkach, niż w przypadku trądziku). Zamieszczam tabelkę tam zaznaczyłem na czerwono leki które wpływają na łojotok.
Izotretinoina = roaccutane

majkel89

„nazdjeciu "PO" wygladasz jakbys w zyciu tego sfyu nie miał”
Miałem około 8 lat

Pozdrawiam Afrok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Wiem ze miałes 8 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 784
kurde ja mam chyba ten łojotok bo mi sie skura swieci

Siła przede wszystkim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 784
Antyandrogenne preparaty?jakie to są?droge to co i jak?

Siła przede wszystkim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 784
Hm czytając to nad tabelką to mnie bardzo przekonalo kurde czemu to yle kosztuje:-/.Biorąc pod uwage srodki uboczne to w tym przypadku to ja bym sie chyb a nie zabil moi kumple sie nie smieją kiedys ktos spróbowal w szkole ale troche agresywnie zareagowalem jeszcze to byl okres ze sie bawilem w to nie żadni mnisi to źli i łysi he...niepokoi mnie np brak chęci do czego kolwiek no do nauki to nigdy nie mam ale co jak bym zerwal z silownią:-/lipa. A ten lek robi masakre z nerkami itd??????

Siła przede wszystkim

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zrywanie paznokcia

Następny temat

problem z barkiem

WHEY premium