SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Woj. Łódzkiego w Wyciskaniu sztangi 2008

temat działu:

Informator ŁÓDZKI

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1883

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Byłem wystartowałem i chce zapomnieć i więcej tam nie zawitać. Tak chciałem podsumować te zawody
Uważam że sam pomysł zawodów jest super i powinny takie zawody odbywać się co roku i być mocniej rozpropagowane. Rodzi się tylko pytanie czemu tak nie było? Zawody były bez sprzętu co na pewno mogłoby się spodobać wielu osobom zarówno z mediów jak i widzów.
Ale to tylko jedna rzecz która mi się nie podobała.
Wiem że wyciskanie sztangi należy do Polskiego Związku i rodzi się pytanie czemu tak słabo zostały one zorganizowane?
Kilka Pucharów dyplomów i medali za parę groszy?
Startowałem już trzeci raz w tych zawodach dla zabawy, ponieważ moim sportem jest armwrestling i nie zamierzam jej zmieniać, jedynie od czasu do czasu dla sprawdzenia się wystartować w wyciskaniu sztangi.
Uważam że z roku na rok jest gorzej, w ubiegłym roku byłem mistrzem w kategorii juniorskiej co było dla mnie wielkim zaskoczeniem, ponieważ wiem ze moja siła jest bardzo przeciętna.
W tym roku organizator zaoszczędził na pucharach i zrobił open juniorów. Rodzi się pytanie czemu tylko jedna kategoria dla juniorów? Na zawody zgłosiło sie około 30 juniorów i zostali oni wrzuceni w jedną wagę. Moim zdaniem spokojnie można było zorganizować przynajmniej trzy kategorie wagowe juniorów.
Kolejna sprawa to taka że chciałem spróbować swoich sił w seniorach rezygnując ze startu w juniorach, niestety podczas ważenia zapisujący organizator, lub ktoś z obsługi powiedział mi że jestem juniorem i muszę startować w juniorach i nie ma nawet takiej opcji żebym był w seniorach.
W tym układzie wziąłem udział w juniorach i wycisnąłem 145 kg natomiast 147,5 nie zaliczyłem.
Dało mi to 6 miejsce, jednak kiedy spojrzałem w wyniki, okazało się że brak kompetencji prowadzących te zawody osób sprawiło że z moich 145 kg zrobiło się 140 kg. To tylko 5 kg, ale po poprawieniu dało mi to 5 miejsce i nie wiele zabrakło do 4. Ale rozumiem, zamieszanie było spore i mógł wkraść się jakiś błąd, jednak ta ostatnia sprawa jaką zaraz napiszę zraziła mnie do tych zawodów już prawdopodobnie na dobre!
Okazało się że Politechnika Łódzka wszystkich swoich zawodników zgłosiła do seniorów, jednak oni nie byli seniorami, ponieważ ich wiek był jeszcze juniorski.
Kiedy zapytałem się jednego z prowadzących w odpowiedzi otrzymałem: "Ja jestem tylko komentatorem"
Poszedłem do drugiego, który stwierdził iż nie mam prawa mieć pretensji bo nie mam pojęcia ile kosztuje go zorganizowanie takich zawodów. Mylił się dwukrotnie zorganizowałem ogólnopolskie zawody w armwrestlingu na które przyjechali zawodnicy z całej Polski i były nagrody za kilka tysięcy złotych, telewizja, prasa lokalna jak i ogólnopolska i nikt nie zarzucił mi nic.
Problem polega na tym, iż ja miałem spnsorów, o których wcale nie łatwo i musiałem się wiele natrudzić, a na organizację tych Mistrzostw w Wyciskaniu sztangi myślę że sam organizator nie wyłożył z własnej kieszeni, tylko dostał pieniądze od Związku...
Wracając jednak do tej kwestii startu juniorów w seniorach to sam organizujący zawody, wyjaśnił mi że to moja wina oraz trenera, ponieważ nie biegałem za nimi i nie dopytywałem się czy zmienili jednak zdanie i czy mogę startować w seniorach.
Ale prościej było przecież ogłosić przez mikrofon że istnieje taka możliwość, lub zwołać wszystkich trenerów i im przedstawić taką propozycję.
W seniorach zawodników w sumie było może tylu co juniorów startujących w jednej kategorii OPEN.
Dzięki takiemu posunięciu Politechnika wystawiając swoich zawodników do rywalizacji seniorskiej zdobyła ogromną przewagę punktową w klasyfikacji drużynowej.
Podobno decyzja podjęta była przed startami, dziwne tylko że tylko Politechnika o tym wiedziała i tylko oni mieli taką szansę...
Dowiedziałem się również, że zawodnicy z Politechniki jeszcze na treningu mieli powiedziane, że będą mogli walczyć w seniorach, co troszkę wprowadza zmieszania i podważa wiarygodność i kompetencje organizatorów.
W seniorach byłbym na podium na drugim lub trzecim miejscu, w juniorach byłem 5, różnica spora i krzywdząca dla mnie, jak również dla wielu innych juniorów, którzy w seniorach byliby na podium, a tak obeszli się smakiem w rywalizacji juniorskiej.
Szkoda zachodu, aby w przyszłości planować start w tych zwodach, jeśli nic się nie zmieni...
PS. A co do sędziowania to nie chcę nawet poruszać tego tematu, bo było żałosne!
Przepraszam za mój wywód, ale chciałem napisać jak ja odebrałem te zawody i całą tą organizację i przeczytać co sami o tym wszystkim sądzicie Ci co tam byli, jak również CI co to czytają...



Gratuluję wszystkim wyników i serdecznie pozdrawiam.
Tomasz Szewczyk
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
cóż... kazdemu z nas przytrafilo sie byc zrobionym w wała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
Iron Man19 następnym razem przyjdź na zawody akademickie, organizowane co roku przez politechnikę. O wiele lepsza organizacja i sędziowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Jeśli tylko będę o nich wiedział z przyjemnością się tam zjawię...
Dzięki!
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
No znasz się z Rafałem ode mnie z sekcji, więc nie powinno być problemu z informacją o zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
A no tak W sumie racja, to bedziemy w kontakcie...
Pozdro
A tak apropo ktory byles na tych nieszczesnych zawodach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
ja byłem niestety ostatni czyli 5ty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
troche nie z tej beczki, ale jeszce na boksie mielismy koleżke co ważył jakies 46-7 kg chyba ... no i taki fajter ze jeździł po zloto , bo nigdy nikogo w jego kategorii nie bylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
To tak jak w sportach dla kobiet (nie wszystkich) ale konkurencje maja tak ogromna ze jada po pewny medal czesto nie wiedzac nic o danej dyzcyplinie ktora rzekomo uprawiaja...
f***MASTER tylko po co to tutaj ?
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
mowie nieco z innej beczki a skojarzylo mi sie jak powiedzial kolega wyzej ze bylo tylko 5 zawodnikow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1379 Wiek 21 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2999
Hehe no spoko...
Pozdro
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ronnie Coleman w Łodzi

Następny temat

SILKA ZE SPRZETEM KELTON i/lub MARBO

WHEY premium