SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metodyka wychowania fizycznego - prace, może ktoś coś ? %)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10722

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Przybliz wymagania na kazdy temat jak tylko mozesz.

Poza tym radzilem bys zalozyl 2 oddzielne tematy...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
nie chce zasmiecac w dziale
jutro mam troche wolnego wiec postaram sie w domu cos napisac i wkleje tutaj

off topic: mam kuzyna sedziego, ktory po 3 latach juz sedziuje MP i miedzynarodowe w Polsce - w sitakowce plazowej oraz jezdzi na halowe ale narazie jako liniowy, zazwyczaj na meczach Skry B. oraz innych w woj.łódzkim
sam tez zdalem kursy, ale olalem sprawe - brak czasu
wolałem cos bardziej ambitnego niz tematy z siatkówki, które wzięło 40% studentów z roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Banan; Co to za teksty o zasmiecaniu?

To beda/moga byc 2 dobre tematy, mozliwe ze wystarczajace do podwieszenia... przynajmniej w linkach

Ale osobno i planem dzialania..

Spojrz sobie na ilosc stron tematow.
Ten tutaj jest byc moze do kasacji, bo nie wiadomo o co chodzi...

ale .. nie mam sily cie przekonywac.

pozdr

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Jeszcze jedno:

Zrob to na zasadzie twojego pomyslu a naszych poprawek!!!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
Więc można zrobic tak ,skoro juz kilka osob tutaj zajrzało Ty ,siwy, don
to w tym temacie podyskutujemy, moze seewy cos od znajomego dostanie i tu napisze itd.
ja tez postaram sie juz jak najszybciej za to zabrac, narazie musze ochłonąć po 3 dniach na uczelni
a koncowy efekt , czyli gotowe prace zamieszcze w dziale jako 2 osobne tematy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
OK, ALE CZEKAM NA "SZKIELET DYSKUSJI"(STRUNA GRZBIETOWA JEST ), BO JAK SIEBIE ZNAM TO SIE ROZPISZE ZA BARDZO... I SIE SKONCZY NATYM ZE TRZEBA BEDZIE PAZNOKCIE OBCINAC A NIE DORBIAC MIECHO.

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-01-16 18:15:53
1

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
myślę, że dopiero w weekend coś zamieszczę, mam juz troche nabazgrane w domowych notatkach...ale brak czasu powoduje ,ze nie mam jak tego zebrac w kupe i zamiescic w temacie
w weeekend bedzie troche wolnego to się tym zajmę

ps.dzieki chłopaki za zainteresowanie

ps2. forum cos sie znowu psuje, wysylam post i go potem nie widze


Zmieniony przez - banan14_88 w dniu 2007-01-17 12:16:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
kurde przeszukalem dostepną literature i niestety zonk, ciężko mi cokolwiek na temat tych 2 tematów znalezc

zacząłem pisac na kompie cos odnosnie pierwszego topicu - narazie sie skupić muszę na jednym, 1 obowiązkowo musze napisac , drugi to tylko praca na lepszą ocene ;)

więc...

Podstawową formą pracy w zakresie wychowania fizycznego jest jednostka lekcyjna. Posiada ona swoistą budowę, dostosowaną do właściwości fizjologicznych i psychicznych ucznia. Ogólny ramowy schemat lekcji nazywany jest tokiem lekcyjnym. Sugeruje on, jaka powinna być kolejność zabaw i gier oraz rodzaj ćwiczeń, aby lekcja spełniała postulaty zdrowotno – higieniczne i pedagogiczne, aby uwzględniała zasadę wszechstronności, naprzemienności i stopniowania wysiłku. Występują różne definicje odnoszące się do toku lekcyjnego np. wg Ludwika Denisiuka: Tok lekcyjny - to ogólne wytyczne podane w formie przejrzystego schematu (złożone z 3 części), a wg Stanisława Strzyżewskiego
Tok lekcyjny jest ciągiem określonych zadań pedagogicznych. Zadania pedagogiczne, które tworzą tok lekcyjny:
- zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć
- motywacja do udziału w zajęciach
- rozgrzewka, rozwój psychomotoryki i zadania korektywne
- kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności w różnych zakresach
- uspokojenie fizjologiczne i emocjonalne organizmu
- czynności organizacyjne i wychowawcze związane z zakończeniem lekcji
- nastawienie ucznia do samodzielnych zadań na polu kultury fizycznej

Lekcja wychowania fizycznego powinna uwzględniać ogólny schemat zwany tokiem lekcyjnym. Tok lekcyjny zbudowany jest z trzech części:
a)Wstępnej
b)Głównej
c)Końcowej

Część wstępna. Celem jej jest przygotowanie organizmu ucznia do intensywnego wysiłku, do zadań zawartych w części głównej lekcji. W skład tej części wchodzą następujące grupy:
1.Ćwiczenia porządkowe
2.Ćwiczenia sprawności ogólnej
3.Gry i zabawy

Część główna. W tej części nauczyciel realizuje zasadniczy temat lekcji. Powinny wystąpić tu ćwiczenia o największym obciążeniu fizycznym i psychicznym. Zadaniem tej części lekcji jest nauczenie zasadniczych ćwiczeń lub doskonalenie ich techniki oraz kształtowanie określonych nawyków ruchowych użytecznych w życiu codziennym.

Część końcowa. Występują tu ćwiczenia uspokajające o stopniowo malejącym natężeniu. Celem tej części lekcji jest doprowadzenie organizmu do pozycji wyjściowej. W skład tej części wchodzą następujące elementy:
1.Ćwiczenia korektywne
2.Ćwiczenia uspokajające
3.Omówienie lekcji
4.Pożegnanie

Logicznie opracowany schemat, który orientacyjnie wskazuje nauczycielowi jak należy dobierać materiał ćwiczebny aby jak najwszechstronniej oddziaływać na organizm ucznia, wskazuje również na kolejność ćwiczeń, zabaw i gier ruchowych dla uzyskania racjonalnego przebiegu krzywej fizjologicznej natężenia wysiłku fizycznego.
Krzywa natężenia wysiłku mówi o intensywności zajęć czyli tylko o wysiłku: Czy był? Czy go nie było? Jaki był?
W budowie lekcji występują 3 zasady, min. zasada stopniowania natężenia wysiłku na lekcji.
Zasada ta mówi, że natężenie wynikające z odpowiednio dobranych obciążeń intensywności lekcji powinno osiągnąć swoje maksimum ok. 2/3 - ¾ czasu trwania lekcji.
1.Przechodzimy zawsze od ćwiczeń bądź ruchów na wybrane partie mięśniowe do ćwiczeń globalnych.
2.Rozpoczynamy lekcje od zadań o małej intensywności do ruchów bardzo intensywnych.
3.Zadania o znacznym ładunku emocjonalnym (np.gry) należy umieszczać w części głównej lekcji.
4.Zadania o znacznym obciążeniu należy poprzedzić ćwiczeniami o mniejszym natężeniu.
5.W przypadku akcentowania w lekcji zadań w zakresie sprawności motorycznej lub doskonalenia opanowanych zdolności motorycznych stopniowanie natężenia wysiłku można uzyskać poprzez odpowiedni dobór zadań ruchowych.
6.Przekazywanie wiadomości z zakresu kultury-fizycznej nie może odbywać się kosztem innych zadań ruchowych lekcji, wiedza do opanowania przez ucznia zawsze powinna łączyć się z konkretnym działaniem w sferze motorycznej.



takie główne informacje o zasadzie budowy lekcji, krzywej natężenia wysiłku fiz. oraz budowie toku lekcyjnego (takowy tok mam także napisany już na komputerze, ale nie mam go jak wkleic) Jest to tok lekcji na siłowni z użycie podstawowych przyrządów: ławka, drążek, drabinki.; itd.

tylko teraz odnosząc się do tematu Zasada budowy lekcji, a budowa zajęć kulturystyki nie za bardzo mam pomysł jak to "połączyć"
ten temat jest dziwnie skonstruowany wg mnie ,ale niestety wykładowca przyjezdza tylko raz na 2 tyg i to jeszcze z Poznania, wiec nie mam mozliwosc wymiany/zmiany tematu

moze ktos cos pomoze

seewy dowiadywales sie cos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
kurva napisałem ale skasowałem- nie zrozumiałbys mojego toku myslenia ,ktory nie wiem czy jest własciwy ...
ale jak to jak połączyc ...
przeciez tozto jest to samo
budowa lekcji -a zajec na siłowni ...
wstep w ktorym sa okreslone pewne wstepne czynnosci majace na celu przygotowanie do treningu własciewego(nalezy tez wspomniec o wczesniejszej nauce teoretycznej), uwzgledniasz osobne predyspozycje jednostek na zajeciach
schemat ten sam-cel w zaleznosci od dazenia inny...
(kurde nawet nie weim czy na temat pisze (a pisac takich rzeczy nie umie) . ale jesli takie podpowiedzi tez sa potrzebne to cso moze doskrobie jak mi cso wpadnie do głowy)
ja bym tym samym tokiem myslenia co jedziesz teraz jechał dalej...

Zmieniony przez - biliwiget w dniu 2007-01-22 03:12:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1314 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30947
Spytam trenera w końcu chodzę do szkoły sportowej

Jak coś wygrzebie od niego to napisze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do cyklu.

Następny temat

plan do oceny ; ]

WHEY premium