SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa sztuki walki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 475
Witam
Mam 21 lat 186 cm wzrostu i 77 kg wagi. Moim celem jest nabranie czystej masy mięsniowej tak do 85 kg. Zaznaczam że trenuje dosyć intensywnie SW średnio 5x w tyg po 1,5-2 h od około 3 lat. Na siłownię chodzę regularnie od około 2 miesięcy 3 x w tyg. Staram się jeść 5 posiłków dziennie (w weekendy trochę odpuszczam) plus do tego gainer i moja waga podskakuje do 80 kg ale wystarczy że jednego dnia opuszczę ze 2 posiłki i waga znowu wraca do 77 kg. Mam więc pyatnie czy przy takiej intensywności treningów posiadając szczupłą sylwetkę i szybką przemiane materii można osiągnąć zamierzony przeze mnie cel.Dodam że moje wyniki siłowe nie są dość imponujące. Na siłowni trenuje metodą bodybuilding a trening wygląda nastęująco:
1. Przysiad 3 serie (max. 110)
2. Wyciskanie sztangi na płaskiej 3 serie(max. 60 kg)
3. Martwy ciąg (chwytem sumo) 3 serie(max 80 kg)
4. Skręty tułowia w siadzie równoważym z obciązeniem 3x30
5. Przysiad na maszynie skośnej 3 serie(max 170 kg)
6. Wyciskanie żółnierskie na barki siedząc 3 serie(max 40 kg)
7. Przyciąganie końca sztangi w opadzie tułowia 3 serie (max 60 kg)
8. Skłony w bok z hantelkiem 7,5 kg po 30 na stronę
9. Pompki na triceps w podporze o ławkę 3x15
10. Zgninaie ramienia na kolanie przy pomocy wyciągu dolnego 3x8 na ręke (max 15 kg)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Musisz wybrać czy piorytetem jest siłownia czy SW, jak SW masz tak intensywne to bym sobie siłownie darował bo trening siłowy wypada ci w ten sam dzien co SW, cięzko z regeneracją będzie i z dostarczeniem odpowiedniej liczy kalorii.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 475
Czyli z tego wynika że dobice do tej wagi jest raczej syzyfową pracą w tym wypadku i nie ma jakiegoś sposobu aby te dwie strefy połączyć. I pytanie odnośnie samego treningu siłowego czy jest on dobrze ułożony w celu zdobycia masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Za długi moim zdaniem ten plan jest.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 475
Czyli może spróbować splitu tylko boje sie aby nie być pospinanym lub HST
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Skrócone FBW jeśli już.

A/B

Siady/MC 3s
wyciskanie lezac/stojac 3s
drązek/porecze 3s

Dałbym 2x w tygodniu.

Rób tak aby SW i treningi siłowe dzieliło jak najwięcej czasu, pilnuj odzywiania i regeneracji choć i tak to kiepski pomysł wg mnie.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 475
Dzięki SOG
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w ułozeniu planu

Następny temat

FBW na 3 dni w tygodniu + biegi, rower + boks

WHEY premium