SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mamed Khalidov - Profil

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 37 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 262
Pseudonim: Kanibal
Wzrost: 183 cm
Waga: 89 kg
Państwo: Polska
Data Urodzenia: 17 lipca 1980
Klub: Arrachion MMA Olsztyn / KSW Team
Styl bazowy: MMA

Biografia:

We wspomnieniach Mameda Khalidova Czeczenia sprzed wojny z Rosją jest spokojna, wręcz nudna. Z tego okresu chętnie wspomina jedynie treningi karate. Oprócz zapasów i boksu na Kaukazie prężnie rozwija się jedna z jego odmian - shotokan. Przygoda z karate trwała jednak krótko, ledwie kilka miesięcy, ale na długo zapadła Mamedowi w pamięć. Był rok 1992, a Mamed skończył właśnie 12 lat...

Wsiadał w autobus i jechał. Gdzieś w górach za miastem mieściła się stara radziecka sala gimnastyczna pokryta dużą matą. Dałudov Rizwan - trener - jest do dziś w życiu Mameda bardzo ważną osobą. Nie tylko dostrzegł w młodym wojowniku wielki talent - po 2 tygodniach treningów chciał wysłać Mameda na zawody - ale nauczył go również modlić się i czytać Koran. Swoich uczniów traktował po ojcowsku. Choć trenował grupkę dwudziestu chłopaków, każdemu poświęcał swój czas. Bywało, że jechał do szkoły swego podopiecznego by sprawdzić jego postępy w nauce i dowiedzieć się, czy przypadkiem nie wagaruje. Sensei nigdy nie zapominał o urodzinach któregokolwiek ze swych pupili, a niekiedy nawet zapraszał ich do siebie. Swoimi żelaznymi zasadami oraz bezgraniczną dobrocią i troską zasłużył na szacunek. „Woleliśmy zapaść się pod ziemię, niż nie przyjść na trening. Dałudov dawał z siebie 200%, aż głupio było nie oddać mu 300%" - wspomina Khalidov. Niedługo potem, w 1994 roku, na Grozny spadają pierwsze bomby. Dziadek Mameda podejmuje decyzję o wyjeździe kobiet, dzieci oraz starców z rodu poza Czeczenię.
Zamieszkują w Kanovie w Kraju Stawropolskim na terenie Rosji. Przez dwa lata pobytu na rosyjskiej wsi Mamed przechodzi prawdziwy chrzest bojowy i uczy się walczyć. Praktyka z konieczności. Tamtejsi Rosjanie, choć sam Khalidov nie mówi o tym chętnie, zaczepiali Czeczenów. Musiał bronić swego honoru każdego dnia. Nie wywołało to w nim jednak nienawiści do Rosjan. Nie szufladkuje ludzi. „Jeśli kogoś nie znam, to nie mogę powiedzieć, że jest złą osobą". Za propagowanie wrogich postaw obwinia media. Sam jest ponad podziałami, a w gronie jego obecnych przyjaciół znalazło się także miejsce dla kilku Rosjan. Kiedy w 1996 r. Aleksander Lebied i Asłan Maschadow podpisują w Chasawjurcie rozejm, Mamed ma 16 lat. Rok później nadarza się okazja do wyjazdu na studia. To pomysł jego rodziców. Grozny jest zniszczony, niemalże zrównany z ziemią. Mamed pomyślnie przechodzi egzaminy z geografii i języka obcego. Trzeba jeszcze wybrać miejsce docelowe. Do wyboru są Włochy, Egipt oraz Polska. Wybór pada na kraj nadwiślański. Powód iście prozaiczny - Polska położona jest najbliżej. Dziś pytany o to, czy zmieniłby swój wybór mogąc cofnąć się w czasie, twierdzi, że za nic w świecie.

Bilans walk MMA:

Zwycięstwa 20
przez nokaut 9
przez poddanie 10
przez decyzję 1
Porażki 4
Remisy 2
No contest 0.

Video:

XI KSW "Mamed Khalidov vs Daniel Acacio":

Mamed Khalidov - training to Sengoku 11


Źródła:

wikipedia.pl
youtube.com
khalidovmamed.pl

To, co znane, przestaje być koszmarem. To, z czym umie się walczyć, nie jest już aż tak groźne.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1575 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9677
Sog.

"I can't allow myself to be ordinary!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Mamed powodzenia!!!A no i oczywiście że sog
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Krzyszrof "Mode" Kułak - Profil

nutloveb