SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maksymalne wchłanianie białka przez organizm wg specjalisty. Czy to prawda?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 2723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Witam, właśnie wpadła mi w łapska książka o kulturystyce autora Leszek Michalski - Kulturystyka kształtowanie sylwetki. Książka ok sporo różnych ćwiczeń ze zdjęciami i dokładnym opisem co i jak ćwiczyć na różne partie. W rozdziale o odżywianiu natknąłem się na informację że podczas jednorazowego posiłku organizm nie wchłonie więcej niż 30 gram białka więc nie ma sensu spożywać większej jego ilości bo i tak pójdzie ona w tłuszczyk zamiast w mięśnie. Zacząłem drążyć temat i natknąłem się na poniższy artykuł (link) który mówi jakby coś innego. Zatem czy ktoś wie jaka powinna być optymalna ilość białka podczas 1 posiłku? Od czego to zależy, jak to wyliczyć? (w sensie nie ile gr białka na kg masy ciała bo to generalnie ogólnie wiadomo tylko jeśli chodzi o wchłanialność). Pozdrawiam.

edit : link


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-06-25 15:59:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
możesz śmiało jeść więcej niż 30g białka na posiłek, linków do konkurencji tu jednak nie dajemy, poczytać możesz za to np to:
http://potreningu.pl/articles/593/maksymalna-ilosc-bialka-w-jednym-posilku 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
No tak, generalnie chodziło mi o to że we wszystkich książkach i badaniach, artykułach, które czytałem mówi się że w jednym posiłku organizm wchłonie max 30 gr białka. A przecież kulturyści ważący po 150 kg na pewno jedzą więcej białka niż 150 gr. (5 posiłków x 30 gr).


Artykuł nie odpowiada na pytanie dlatego że:
W ilości przyswajalnego białka nie chodzi o to ile zostanie przyswojone a ile wydalone jak to jest w artykule ale ile pójdzie do mięśni jako budulec po posiłku a ile zamieni się w cukry i tłuszcze i odłoży się nam jako ''materiał zapasowy'' w oponce. Białko generalnie w 100% jest wchłanialne bo (co potwierdza wiele badań - znowu brak wiedzy autora artykułu że niby nie ma badań, ja znalazłem badania w 5 sekund, wystarczy poszukać) ..bo ok 30 gr idzie jako budulec a reszta jest zamieniana na energię (cukry, a niespożytkowania energia - wiadomo - w zapasy tłuszczyku). Pytanie tylko jak obliczyć dla swojej wagi optymalną ilość białka wchłanialnego w posiłku, bo przecież inna będzie dla 50 kg chłopca i dla 180 kg kulturysty. Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Mothyff w dniu 2015-06-25 18:36:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
To ile zostanie wykorzystane zależy od ogólnej ilości w diecie a nie ilości w posiłku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
domer - Nie no przecież jeśli badania jasno wskazują że wchłania się do mięśni jako budulec ok 30 gr białka w 1 posiłku to co innego jeśli zjemy np 5 posiłków po 30-40 gr białka w nim zawartych a co innego jak zjemy 1 czy 2 np po 100 gram.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Badania tak nie wskazują. Polecam prześledzić je dokładniej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny

Następny temat

Początek pierwszej poważnej masy - pomoc przy sprawdzeniu diety i suplementacji

WHEY premium